Tragedija Šiaulių ligoninėje – nusižudė jauna gydytoja: artimieji teigia, kad turi mobingo įrodymų

Praėjusios savaitės pabaigoje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė. Medikės aplinka tvirtina, kad prie tokio sprendimo ją galėjo privesti mobingas, tragiškos darbo sąlygos ir psichologinis spaudimas. Ligoninės vadovas nuo platesnių komentarų susilaiko, o nusižudžiusi gydytoja, kaip teigia Seimo narė Jurgita Sejonienė, rinko mobingo įrodymus, kurie dabar jos artimųjų rankose.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, per 30 metų turinti gydytoja anesteziologė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) nusižudė penktadienį, o ketvirtadienį buvo atleista iš darbo. Medikė dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Kauno klinikose.

Pasak tv3.lt šaltinių, medikė galimai patyrė mobingą, tačiau ji buvo ne vienintelė – pasakojama, kad psichologinį spaudimą patirti galėjo ir kiti įstaigos darbuotojai.

„Kenčiame visi, patyčias, smurtą, žeminimus“, – tikino vienas iš įstaigos darbuotojų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas: po mirties kolektyvui teikiama psichologinė pagalba

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika naujienų portalui tv3.lt patvirtino apie jaunos jų ligoninės gydytojos netektį. Jo teigimu, mirties priežastis nežinoma, tad nuo platesnių komentarų ligoninės vadovas susilaiko.

„Artimiesiems pareiškėme užuojautą ir ėmėmės priemonių savo kolektyvui, nes sukrėtimas yra ir kolektyve, dėl psichologinės pagalbos teikimo darbuotojams“, – teigė ligoninės vadovas R. Mažeika.

Ligoninės direktorius R. Mažeika kol kas nekomentuoja, kas nutiko ir prašo visų susilaikyti nuo komentarų.

„Žinote, tikrai labai skaudi situacija ir mes nenorime, ir prašome visų susilaikyti nuo tam tikrų neetiškų komentarų, nuo nepagrįstų teiginių, kurie „Facebook“ buvo.

Tikrai dabar ne laikas tai daryti – turime gerbti mirusiosios atminimą, artimųjų, suvokdami ir artimųjų skausmą ir gedulą bei situaciją, kuri yra mūsų skyriuje. Tikrai dabar ne laikas kalbėti apie tai.

REKLAMA

Bet, žinoma, savo versiją tikrai turime. Tai tik tiek“, – teigė direktorius.

Plačiau apie mobingą Lietuvoje žiūrėkite TV3 reportaže: 

Paklaustas apie galimą mobingą ligoninėje, direktorius R. Mažeika kol kas atsisako apie tai komentuoti ir teigia, kad vėliau galbūt galės atskleisti daugiau informacijos.

„Mes tikrai galėtumėme ir turbūt galėsime daugiau atskleisti situacijos, be jokios abejonės, bet šiandien komentuoti tikrai negalime. Bet, kas yra viešoje erdvėje – tai nebūtinai yra tiesa“, – sako Šiaulių ligoninės direktorius  R. Mažeika.

Medikė rinko mobingo įrodymus

Jaunos medikės savižudybės atvejį patvirtino ir Seimo narė, konservatorė Jurgita Sejonienė. Jos žiniomis, nusižudžiusios medikės šeima kreipsis į prokuratūrą.

„Jie įvertino tai kaip tikrą mobingo atvejį. Manau, kad prokuratūra išsiaiškins ir po to faktų daugiau paaiškės. Bet tikrai žinau, kad ji turėjo įrodymus visus, kad buvo psichologiškai terorizuojama darbe ir kad gal tai ir yra priežastis“, – teigė J. Sejonienė.

Tai nėra pirmas toks atvejis, kai po patirto mobingo nusižudo gydytojas. 2019 m. spalį nusižudė Lazdynų ligoninės medikas.

J. Sejonienė tikino, kad tam užkirsti kelią gali ir valdžios institucijos. Ji teikė pasiūlymą Savižudybių ir smurto prevencijos komisijai, kad būtų kreiptasi į prezidentą, kuris turėtų Seimui teikti ratifikuoti konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbe.

„Teisinė bazė Lietuvoje kaip ir yra nebloga, kodėl ji dabar neveikia, yra sudėtinga pasakyti. Iš esmės, mobingo problema pirmiausia yra vadovo atsakomybė.

Nuo vadovo požiūrio priklauso, kaip ta problema, kaip ta psichologinė našta darbe yra vertinama. Kaip patys vadovai elgiasi su žemesnio rango pavaldiniais ir kaip jie vertina, jei pavaldiniai vykdo horizontalų mobingą“, – sakė J. Sejonienė.

Jos teigimu, pirmiausia turėtų būti edukuojami įstaigų vadovai, kad jis sugebėtų atpažinti mobingo situaciją ir sugebėtų ją spręsti.

REKLAMA

„O dėl pačių darbuotojų, tai darbuotojai iš esmės yra labai įbauginti ir įrodyti mobingą yra labai sudėtinga. Labai tikiuosi, kad jis šiuo atveju bus įrodytas, žinau, kad nusižudžiusi gydytoja rinko įrodymus, šeima juos turi ir tuo pagrindu kreipsis į prokuratūrą“, – pasakojo politikė.

Mobingas vyksta kasdien ir visur

„Darbuotojams reikia patiems išsivaduoti iš tos baimės atmosferos. To kolegiškumo, bendrystės labai trūksta. Baimės daugiau negu bendrystės“, – tvirtino J. Sejonienė.

Pasak jos, darbuotojai gali kreiptis į prokuratūrą, Valstybinę darbo inspekciją.

„Priemonių yra, tik reikia jomis naudotis. Labai baisu taip sakyti, bet labai tikiuosi, kad tokie precedentai paskatins kitus spręsti tas problemas per institucijas, kurios turėtų tą daryti, nebijotų kreiptis, nes, deja, tik per tokius baisius precedentus gali patys darbuotojai pradėti keisti kažką“, – įsitikinusi J. Sejonienė.

„Kas yra baisiausia, kad visos tos priemonės imamos taikyti, kai įvyksta tokie nepataisomi įvykiai, kai žmonės nusižudo. Neabejoju, kad šitas įvykis neliks neįvertintas, neliks be atsako“, – pridūrė ji.

J. Sejonienė tikisi, kad į jaunos medikės savižudybę sureaguos ir ministerija, ir Valstybinė darbo inspekcija, bus pradėtas tyrimas prokuratūroje.

„Tikiuosi, kad kažkas pasikeis. Aišku, pačią mirtį eskaluoti yra pavojinga, bet jei pavyktų pasiekti kažkokių rezultatų, padrąsinti pačius darbuotojus kreiptis, būtų ir jiems patiems parama. Įvykių iš tiesų daug, bet atkreipiame dėmesį tik tada, kai kažkas nusižudo. Bet tai vyksta beveik kiekvienoje įstaigoje beveik kiekvieną dieną“, – tikino pašnekovė.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvė
2021-05-10 11:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyksta genocidas! Mažeika turi palikti krėslą!!!Nesugeba užtikrinti ramaus - saugaus darbo ...
Atsakyti
-10

A
As
2021-05-10 11:02:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turbut gydymo istaigoje psichologine atmosfera prasta. Tik ivykus nelaimei teikiama psichologine pagalba. Turbut kitu atveju jos negautum. Ir fcbk puslapyje net nera jokio iraso. Tai rodo istaigos supuvima
Atsakyti
-18

A
Antanina
2021-05-10 11:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bardakas toje ligoninėje ir ne tik tame skyriuje.
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (118)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų