Taip pat pritarta, kad nauja leidžiamų ir draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių tvarka įsigaliotų nuo kitų metų gegužės, o ne nuo kovo, kaip planuota anksčiau.
Pagal priimtą projektą, naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, būtų galima naudoti medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.
Anot šios pataisos autorių, ribotas naktinio matymo taikiklių naudojimas efektyviau užtikrintų gyvūnų gerovę, pasitarnautų pažabojant afrikinį kiaulių marą.
Naktinių taikiklių įteisinimo priešininkai teigia, kad leidus šiuos prietaisus naudoti medžioklėje, žvėrys nebeturėtų galimybės pabėgti nuo medžiotojų, be to, nebūtų galimybės nustatyti, ar gyvūnas sumedžiotas naudojant naktinį taikiklį, ar ne.
Premjerė Ingrida Šimonytė siūlė neleisti įteisinti taikiklių.
„Mieli kolegos, štai ir vėl aš su ta pačia gramatine klaida. Kai prasidėjo visa šita istorija, ji prasidėjo labai kilniai, leiskime šauliams ir savanoriams turėti tam tikrą įrangą, kuri bus labai svarbi ginant valstybę, ir leiskime įsigyti, bet apie medžioklę tai, gink Dieve, mes tikrai nekalbame. Nepraėjo nė treji metai ir mes kalbame apie Medžioklės įstatymą ir jau, deja, ne pirmą kartą. Ir dabar jau medžiotojams naudoti įrangą, kuri šiuo metu naudoti yra neleidžiama.
Man atrodo, mes daugybę kartų esame apie tai diskutavę, visokiais epitetais vieni kitus pavadinę. Kas šmaikščiau sugalvoja, tas tą ir pasako. Aš nešmaikštausiu, bet labai rimtai pasakysiu. Galima buvo gyventi be šitų technologinių inovacijų iki šiol, nelabai aišku, kodėl reikia tas technologines inovacijas diegti dabar. Su krašto gynyba tai neturi nieko bendro ir nereikėtų tuo manipuliuoti“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Ji sakė, kad siūlymas leisti naktinius taikiklius kilo dėl to, kad norima turėti turtingesnę rinką, nei šauliai ir savanoriai.
„Medžioklė, kaip tam tikra žmogaus ir gyvūno kova, kuris yra gudresnis, gal turėtų vykti ne taip, kaip krepšinyje, kai nepataikai į krepšį, tai tada nuleiskime krepšį žemyn ir visiems bus patogiau pataikyti“, – teigė I. Šimonytė.
Kaimo reikalų komitetas premjerės siūlymui nepritarė. I. Šimonytės siūlymui nepritarė ir Seimas.
Konservatorius Andrius Vyšniauskas siūlė naktinius taikiklius leisti naudoti tik medžiotojams, kurie yra Lietuvos šaulių sąjungos nariai ir yra baigę bazinį šaulio įgūdžių kursą arba yra profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai arba kitos savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kariai. Komitetas šiam pasiūlymui taip pat nepritarė. Į komiteto nuomonę atsižvelgė ir Seimas, kuris taip pat atmetė konservatoriaus pasiūlymą.
I. Šimonytė siūlė nepritariantiems ištraukti korteles ir nedalyvauti balsavime, bet ir to nepakako. Seime užteko balsų ir taikiklius leidžiančios įstatymo pataisos buvo priimtos.
Anksčiau Seimas svarstė pataisas, kuriomis naktiniai taikikliai būtų įrašyti į draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių sąrašą, tačiau galiausiai tokį siūlymą atmetė.
Ginčas dėl naktinių taikiklių įteisinimo medžioklėje vyksta ne pirmus metus.
Dabar medžioklėje leidžiamus ir draudžiamus naudoti įrankius nustato Medžioklės taisyklės, jas tvirtina aplinkos ministras. Ir taikiklių šalininkai, ir oponentai mano, kad tie sąrašai turėtų būti įrašyti įstatyme.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!