Šimonytė ramina: „2008 metų krizės ir dabar negalima lyginti dėl vienos labai paprastos priežasties“

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė patvirtina, kad Vyriausybei teks tikslinti šių metų valstybės biudžetą dėl išlaidų kovai su COVID-19 pandemija. Vis dėlto premjerė ramina nuogąstaujančius, kad šalis dėl finansinių nuostolių gali atsidurti ten, kur per 2008–2009 metų pasaulio ekonominę krizę.

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas I. Šimonytės Seime ketvirtadienį teiravosi, kodėl Vyriausybė ketina peržiūrėti šių metų valstybės biudžetą.

„Daug yra kalbama, kad įžengiame į finansinę dykumą, kaip ir 2008 metais, Kubilius mus įvedė į finansinę dykumą, kaip jūs atsimenate. Nemaloni situacija buvo, kai pensijas mažino ir nežinojome, kur gauti lėšų, kur pasiskolinti. 

Eina kalbos, kad ruošiatės peržiūrėti biudžetą. Kodėl bus peržiūrimas biudžetas? Ir ar negresia mums, kad vėl bus finansinė dykumą“, – klausė Seimo narys.

Dabar Lietuva geriau pasiruošusi

I. Šimonytė patvirtino, kad Vyriausybė ketina peržiūrėti biudžetą dėl išlaidų, kurias patyrė kovodama su COVID-19 pandemija.

„Aš laikausi nuomonės, kad Andrius Kubilius mus išvedė iš dykumos, o į dykumą mus įvedė visai kiti dalykai. Antras dalykas, biudžetas bus tikslinamas. Tai, kad biudžetas bus tikslinamas, buvo deklaruota Seime tada, kada biudžetas buvo tvirtinamas. Ir tikslinimas biudžeto buvo susietas su labai paprasta aplinkybe, kad tai priklausys nuo to, kiek tęsis pandemija, pandeminiai apribojimai, kiek pandemijos valdymui reikės papildomų lėšų.

Biudžeto tikslinimas, kai jis bus pateiktas, iš esmės jis ir bus susijęs su papildomais poreikiais socialinei sričiai, sveikatos apsaugai, žinoma, dėl vakcinavimo, dėl testavimo, dėl medikų priedo mokėjimo. Ir visos tos papildomos išlaidos, kurios, mes prognozuojame, kad bus užsitęsus karantinui ir ekstremaliajai situacijai, bus siūlomos patvirtinti Seimui patikslintame biudžete“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Čia pat ji pridūrė, kad dabartinė ar netrukus Lietuvos laukianti finansinė padėtis negali priminti pastarosios finansų krizės, nes Lietuva jau priklauso euro zonai.

„Manau, kad apskritai 2008 metų ir dabar negalima lyginti dėl vienos labai paprastos priežasties. Tuo metu Lietuva neturėjo euro. Ir todėl, kad neturėjo euro, sumokėjo labai didelę kainą už tai. 

Dabar Lietuva turi eurą, turi Europos centrinio banko apsaugą, turi pasikeitusią Europos Komisijos politiką, kadangi kuriami specialūs fondai, kurie padėtų valstybėms narėms valdyti pandemiją ir finansiškai. Labai ilgai turėčiau galvoti, kad surasčiau didelių panašumų“, – sakė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
S
Spėjau
2021-04-22 13:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išleisti visas santaupas kol ne nuvertėja
Atsakyti
0

C
Cia
2021-04-22 13:00:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eiliniai paneles kliedesiai!
Atsakyti
-1

f
fgh
2021-04-22 13:11:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada atsistatydinsi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų