Šimonytė dėl karantino ribojimų skyrė du prašymus Lietuvos gyventojams ir verslui Papildyta 15.55 val.

Trečiadienį ministrų kabinetui nusprendus šiek tiek švelninti karantiną, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė kreipėsi į verslininkus ir Lietuvos gyventojus. Premjerė visų prašo atsakingai laikytis numatytų apribojimų, nes nuo to priklauso, kaip greitai šalyje galės būti nutrauktas karantinas.

Ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino, kad nuo pirmadienio duris jau galės atverti dalis ne maisto prekių parduotuvių bei grožio paslaugų teikėjai. Taip pat bus leidžiama vykdyti individualias treniruotes lauke.

„Ta proga aš turiu du prašymus. Pirmą prašymą turiu tiems, kas nuo pirmadienio ar nuo vėlesnių dienų ketina atnaujinti teikti paslaugas ar prekiauti. Labai prašau, kad būtų pasinaudota galimybe pasidaryti testą prieš pradedant darbą. Tam, kad būtų absoliučiai saugu ir ramu pradėti dirbti su klientais. Yra numatyta galimybė tokiam profilaktiniam testui užsiregistruoti mobiliajame punkte“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Taip pat prekybininkus ir paslaugų teikėjus I. Šimonytė ragina laikytis absoliučiai visų saugumo reikalavimų – dėvėti kaukes, dezinfekuoti ir vėdinti patalpas, dezinfekuoti rankas, riboti klientų srautus.

„Tuo pačiu turiu prašymą ir klientams. Klientai, kurie planuotų aplankyti paslaugų teikėjus ar prekybos vietas, labai prašyčiau jų įvertinti būtinybę pasinaudoti konkrečiomis paslaugomis nuo kitos savaitės, kadangi rekomendacija vengti nebūtinų kontaktų išlieka. 

Mes vis dar turime po keliolika žmonių, mirštančių kasdien, turime virš 1000 žmonių ligoninėse, neskaitant tų virš šimto, kurie reanimacijos palatose. Todėl kažkas negauna būtinų sveikatos paslaugų. Vadinasi, mes vis dar turime papildomai stengtis visi, kad situacija gerėtų ir greičiau galėtume grįžti į įprastą gyvenimą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Taip pat ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą planą, kaip etapais išeisime iš karantino. Jis apima scenarijus nuo blogiausio, iki geriausio, kuomet sergamumas Covid-19 Lietuvoje bus minimalus ir bus atlaisvinamos beveik visos gyvenimo sritys.

I. Šimonytė pažymi, kad planas reiškia, ne tik karantino švelninimą. Blogėjant epidemiologinei situacijai, galima grįžti prie karantino griežtinimo.

REKLAMA

„Įmanoma situacija, kad dalies atlaisvinimų, pavyzdžiui, mes negalėsime atlikti tuo metu, kaip dabar atrodo, kad galėtume, jeigu situacija klostytųsi, kaip dabar klostosi. 

Gali būti, kad reikės svarstyti papildomus sugriežtinimus. Bet nenoriu iš kepurės tuščiažodžiauti, nes pirmiausiai reikia matyti, koks bus praktinis poveikis“, – pridūrė premjerė.

Gruodžio viduryje Lietuvoje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. Karantinas pratęstas iki kovo pradžios.


Rašyti komentarą...
N
Naujienos žiniasklaidoje
2021-02-10 15:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR vyriausybė – spąstuose, nes prisipirko „Astra Zeneca“ vakcinos, kuri neskirta vyresniems nei 60 metų žmonėms
Kauno rajone sergančiųjų covid skaičius keturis kartus mažesnis, nei skelbiama
Maištas laive – Širvintų, Ignalinos, Kretingos ir Palangos miestai neigia I.Šimonytės klastotes apie covid-19 statistiką
Atsakyti
-6

A
As
2021-02-10 16:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nes prekybos centrai neliečiami, valdžia nėra tokia galinga kaip jie
Atsakyti
-2

Živilė
2021-02-10 15:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl tokie prašymai netaikomi prekybos centram?Gal galite atsakyti kas į tokį klausimą?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų