Šimonytė apie vaiko pinigus: niekas nieko nenaikins, bet toliau gali būti visokių dalykų

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad artimiausiais metais vaiko pinigai bus, kaip buvę. Tačiau čia pat ji priduria, kad po to galimi įvairūs sprendimai, pavyzdžiui, vaiko pinigų derinimas su nepamokestinamuoju pajamų dydžiu. 

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Seimui pateikė naujosios Vyriausybės programą. 

Valstietis Tomas Tomilinas naujojo ministrų kabineto teiravosi, kas laukia vaiko pinigų. Savo ruožtu I. Šimonytė ramino, kad artimiausiais metais vaiko pinigai nesikeis.

„Daug buvo čia spekuliacijų, kad kažkas ruošiasi čia kažką naikinti. Tikrai niekas nieko nenaikins. Tai, kas yra priimta Seimo praeitais metais, bus įgyvendinta. Biudžete, mano žiniomis, yra viskas suplanuota ir bus taip, kaip yra“, – patikino I. Šimonytė.

Tačiau ji akcentuoja, kad papildomas universalios išmokos vaikams didinimas atveria didelę skylę biudžete.

„Kas bus toliau, yra labai geras klausimas. Ir toliau gali būti daug visokiausių dalykų. Manau, mes per toli išėjome su vaiko pinigais, kad galėtume daryti dar vieną revoliuciją. <...> Universali išmoka turi vieną labai didelį trūkumą, kad ją ženkliai didinti reikia labai daug papildomų lėšų“, – sakė paskirtoji premjerė.

Ji pridūrė, kad „toliau gali būti daug dalykų“.

„Gali būti diskusija dėl to, kas programoje numatyta – derinti vaiko pinigus su NPD. <...> Visa tai pamatysime. Dabar kol kas yra aišku, kad bus vykdomi tie įsipareigojimai, kurie yra priimti“, – sakė I. Šimonytė.

Mokėti visiems ir daug – neįmanoma

Portalas tv3.lt primena, kad būdama dar tik kandidate į premjeres Ingrida Šimonytė užsiminė, kad ilgainiui Lietuvai reikės pasirinkti, kaip elgtis dėl vaiko pinigų. Jos teigimu, neįmanoma, kad Lietuvoje visos šeimos gautų didelius vaiko pinigus.

I. Šimonytė mano, kad vaiko pinigai yra geras finansinis instrumentas toms šeimoms, kurioms reikia finansinės pagalbos, pavyzdžiui, vienišiems tėvams. Tačiau didelės universalios išmokos būtų per didelė našta valstybės biudžetui.

REKLAMA

„Čia reikės tokių pinigų, kurių mes ir arti neturime. O jeigu mes norime padėti toms šeimoms, kurių pajamos yra kuklesnės ir kurioms pagalbos reikia daugiau, vis vien ta diferenciacija bus neišvengiama ir tas teiginys, kuris pradžioje buvo, kad visi vaikai yra vienodi, nebus išpildytas“, – interviu naujienų agentūrai BNS sakė I. Šimonytė.

Todėl ji neabejoja, kad ilgainiui valstybei teks diferencijuoti vaiko pinigus ir išmokas skirti daliai šeimų.

„Tai dabar mes esame toje stadijoje, kai mūsų pasirinkimai yra tokie – arba išdaliname mažus pinigus plačiam ratui vaikų, arba koncentruojame išteklius į tas šeimas, kurioms finansinės paramos reikia daugiau“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Paskirtoji ministrė ramina

Tiesa, paskirtoji socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickienė ramina, kad kitąmet tėvai gaus suplanuotus vaiko pinigus.

„Vaiko pinigai, tokie, kokie yra suplanuoti, spendimai, tokie, kokie buvo priimti praėjusios Vyriausybės, jie turės savo tęstinumą. Ir nors biudžetas yra grąžintas dabartinei Vyriausybei peržiūrėti, vaiko pinigus tikrai ketiname palikti – tokią išmoką, kokia yra, universaliu principu“, – kiek anksčiau yra sakiusi M. Navickienė.

Tiesa, ji neužsiminė, kokia vaiko pinigų perspektyva bus artimiausiais metais, tik teigė, kad pokyčiai neplanuojami šiemet.

„Nei mažinti, nei keisti dabar vaiko pinigų principų neketiname“, – sakė ji.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. universali išmoka vaikui siekia 60 eurų. Kitąmet ji augs iki 70 eurų. Vaiko pinigus Lietuvoje gauna daugiau nei 500 tūkst. vaikų.


Rašyti komentarą...
A
2020-12-08 17:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai seimas nustos kąstuvais pinigus griebti į savo sąskaitas, neliks ir biudžete skylės. Pinigų užtektų visiems, jei juos vienodai paskirstys, o seimo dykaduoniai tegu gauna pagal darbus, nes subines atsiaugino nuo knopkyčių spaudeliojimo.
Atsakyti
-8

K
Kokia šaunuolė
2020-12-08 17:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta Šimonytė. Kuo labiau stengies, tuo mažiau paramos gauni iš valstybės. Tokia motyvuota kaip su konservatoriais jau seniai jaučiausi.
Atsakyti
-6

G
Gintas
2020-12-08 17:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau taip žiopliškai nemoka vadovauti.....tik moka vogti ....daugiau nieko.Žmonės už viską sumokės. Tik bauginimas tik atimti- konservatoriai Lietuvos žmonių genocidą tes.
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų