„Man atrodo, kad nemaža dalis kritikos, kuri buvo sufokusuota ir į ministrą Dulkį, ir į ministrą Navicką, ji buvo kažkuria prasme net ir asmeniškumų, galbūt, tam tikro turinio“, – LRT televizijos laidoje sakė ministrė pirmininkė.
Premjerė teigė, jog priekaištų pakeistiems ministrams pati neturi, tačiau pokyčių nuspręsta imtis, siekiant užbaigti ministrų pradėtus darbus. Jos teigimu, jei sveikatos apsaugos ir žemės ūkio ministrai, sulaukę daugiausia kritikos, būtų likę postuose iki kadencijos pabaigos, darbams skirtą laiką būtų reikėjo leisti ginantis nuo priekaištų.
„Ir jeigu visą šitą laikotarpį, kai reikia iš esmės vyriausybei sklandžiai pabaigti savo šitos kadencijos darbus, nieko kito daugiau ministrams neteks daryti kaip tiktai gaišti laiką atsimušinėjimams ir pasiteisinimui ar pasiaiškinimui, tai man atrodo, kad tai nėra racionalus darbo laiko naudojimas“, – kalbėjo I. Šimonytė.
ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienio vakarą pasirašė dekretą dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties. Šalies vadovas patvirtino dviejų naujų ministrų – Kazio Starkevičiaus ir Aurimo Pečkausko – kandidatūras. Pastarieji dar turės prisiekti Seime.
Atnaujintos Vyriausybės sudėtį prezidentui premjerė Ingrida Šimonytė pateikė praėjusį penktadienį. Vyriausybės vadovė keičia du kabineto narius – žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.
Į šiuos postus atitinkamai pateikė dabartinio Seimo Ekonomikos komiteto pirmininką, konservatorių K. Starkevičių bei sveikatos viceministrą A. Pečkauską. Kitose ministerijose pokyčių nėra – pateiktos tvirtinti tų pačių ministrų pavardės.
Ministrų kabinetas yra sudaromas ir tvirtinamas iš naujo po to, kai Vyriausybė grąžino įgaliojimus naujai išrinktam prisiekusiam prezidentui.
Kaip numato įstatymas, ministrus, premjero teikimu, skiria ir atleidžia šalies vadovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!