Šimonytė – apie naujus apribojimus: „Negaliu garantuoti, kad pokyčių per savaitgalį nebus“

Seime patvirtinta Ingridos Šimonytės Vyriausybė iškart griebia jautį už ragų ir pradeda darbus. Dar penktadienį nuotoliniu būdu tarsis su sveikatos specialistais ir ekspertais dėl Covid-19 situacijos valdymo. Neatmeta, kad  savaitgalį gali būti priimti griežtesni karantino ribojimai.

Seime pasiteiravus, ar Lietuva pirmadienį gali sutikti su daugiau apribojimų, I. Šimonytė teigė, kad „dabar nieko konkrečiai pasakyti negali“, bet neatmeta, kad naujus griežtesnius apribojimus naujoji Vyriausybė priims dar savaitgalį.

„Vykstam į savo naujas darbo vietas, ketinu susisiekti su tais ekspertais, kuriuos greituoju būdu sugebėjau įkalbinti šiandien pasijungti diskusijai dėl to, kokių priemonių reikėtų papildomai, kad mes galėtume tą situaciją bent jau kažkokiam matomam laike grąžinti į valdomą.

Tikrai negaliu garantuoti, kad pokyčių per savaitgalį nebus – tam susitinkam su ekspertais, kad tą situaciją aptartume. Puikiai žinote, kad ekspertai siūlė griežtesnius apribojimus, bet šiandien jau yra šiandien. Nuo tos dienos jau praėjo 5 dienos, o nuo tos dienos, kai ekspertai paruošė savo siūlymus – dar ir daugiau laiko.

Kokių siūlymų ir sprendimų reikia dabar? Mums reikia žinoti iš šios statistikos žinojimų, prognozių, kurias darome iš šios dienos statistikos, o ne iš savaitės senumo duomenų. Deja situacija yra gana dinamiška ir labai gaila, kad ji dinamiška blogąja prasme“, – sakė I. Šimonytė.

Pasitelks priemones, kurios sumažintų atvejų skaičių ir padėtų gydymo įstaigoms

Pasiteiravus, kokie gali būti griežtesni apribojimai, kokios naujos priemonės, premjerė I. Šimonytė konkrečiai neatsakė. Bet pabrėžė, kad svarbiausia – tai sumažinti naujų atvejų skaičių ir padėti gydymo įstaigoms, nes situacija yra sudėtinga.

„Dabar konkrečiausia priemonė – tai tie apribojimai, kurie leistų sumažinti naujų atvejų skaičių ir žinoma, ta parama, kuri reikalinga gydymo įstaigoms, kad atlaikytų tą krūvį.

REKLAMA

Tai, ką dabar mes matome – tai gydymo įstaigose pamatysime su tam tikru vėlavimu. Sprendimai, kurie reikalini pačiai situacijai stabilizuoti – tai būtų prielaida, kuri leis mums išeiti į kažkokią geresnę situaciją.

Pakeliui yra ir NVSC pajėgumai, apskritai, gebėjimai pradėti kažkada vėl normaliai atsekinėti ir žinoma, vakcinavimo planai, kuriems įgyvendinti Vyriausybė taip pat turės dėti pakankamai pastangų“, – teigė I. Šimonytė.

Seimas penktadienį patvirtino aštuonioliktosios Vyriausybės programą. Už ją balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 20. Už programą balsavo ne tik valdantieji, bet ir penki Seimo narių Mišrios grupės atstovai: Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Valdemaras Valkiūnas, Jonas Pinskus.

Patvirtinus programą ir prisiekus ministrams naujoji Vyriausybė įgijo įgaliojimus veikti.

Šimonytė: svarbiausia – kiek gyvybių galėsime išsaugoti

Prie Seimo tribūnos stojusi I. Šimonytė teigė, kad Lietuvai šiuo metu nereikia revoliucijų, o svarbiausia – kiek gyvybių bus galima išsaugoti šalyje plečiantis koronaviruso epidemijai.

„Revoliucijų Lietuvai tikrai nereikia. Svarbiausia šiandien yra ne reformos – svarbiausia šiandien, kiek žmonių gyvybių sugebėsime išsaugoti. Ne nauja Vyriausybė, o išgelbėtos gyvybės ir kuo daugiau išgelbėtų gyvybių – tai būtų svarbiausia gera žinia Lietuvos žmonėms Kalėdoms.

Galiu įsipareigoti ir savo komandos vardu, kad padarysime viską, jog niekas negalėtų pasakyti, jog tai buvo ketveri prarasti Lietuvos gyvenimo metai“, – teigė paskirtoji premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA

Dulkys: trys pagrindiniai tikslai

Primename, kad neslopstant naujiems COVID-19 atvejams ir vis fiksuojant jų rekordus, paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad draudimai dar turėjo būti priimti vakar. Visgi pristatęs savo COVID-19 valdymo strategiją konkrečiau jis neatskleidė, kokie tie draudimai galėtų būti.

A. Dulkys teigė, kad jau už 4 valandų, patvirtinus Vyriausybę, pradės savo COVID-19 valdymo plano įgyvendinimą.

„Ir pirmas dalykas, dėl ko kreipiuosi ir ko norėtųsi visus pakviesti, tai pradėti nuo pagrindinių Covid-19 valdymo tikslų paskelbimo. Žinome, kokia yra įsitempusi visuomenė, kaip visi trokšta konkretumo, aiškumo i, svarbiausia, atsakymų „kodėl“. 

Tad vadovaujantis tiek Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų rekomendacijomis, tiek mūsų Lietuvos ekspertų, su kuriais labai intensyviai šiomis dienomis konsultavomės, patarimais, norime visus pakviesti darnioms pastangoms ir vienam tikslui, kuris yra iš trijų sudedamųjų dalių“, – sakė jis.

Pirmas dalykas, anot A. Dulkio, bus daroma viskas, kad būtų nustatomi, atsekami atvejai, kad tie asmenys izoliuojami per 48 val. 

„Šiuo metu situacija yra tokia, kad tai geriausiu atveju padaroma 3, 4 ar dar daugiau dienų. Darysime viską, kad nemažinant testavimo apimčių nuo visų testų skaičiaus teigiamų testų skaičius neviršytų 5 proc. Dabar turime grėsmingą situaciją, kai jis yra virš 20 proc. Atitinkamai darysime viską, kad pats atvejų skaičius per dieną neviršytų 200. Šiandien gi situacija tokia, kai turime rekordines dienas, kai šis skaičius viršija 3000", – vardijo naujasis ministras.

Trečiasis akcentas – bus daroma viskas, kad 100 žmonių neužkrėstų kitų 100 žmonių.

„Tai reiškia, kad aktyvusis viruso reprodukcinis rodiklis R neviršytų 1. Šiuo metu jis yra 1,2–1,3. Tai šių trijų tikslų visuma, apjungta į vieną žinutę, būtų mūsų tikslas ir jie turėtų būtų pasiekti kartu“, –sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Jo teigimu, tuomet tikrai negalėsime teigti, kad virusas suvaldytas, bet kad bent jau grįžta į tą situaciją, kurią galima valdyti.

„Kol mes šito nepadarysime, rezultato nebus. Taigi pagal šitą tikslą, kadangi žmonės yra įsitempę, stengsimės dirbti ne dienomis, o valandomis“, – sakė jis.

A. Dulkys teigė, kad daugiau detalių apie konkrečius ribojimus bus pateikta kiek vėliau, tačiau paklaustas, kada turėtų atsirasti nauji draudimai, atsakė: „Vakar“. 

4 prioritetai

Paklaustas apie galimus prekybos, judėjimo ribojimus, A. Dulkys kol kas teigė galintis pasakyti tik tiek, kad priemonės bus susijusios su mažiausiai 5 pagrindinėmis sritimis.

„Viena tiesiogiai susijusi su karantinu ir žmonių judėjimu. Kitas dalykas – vakcinacijos reikalai, kas yra labai svarbu. Trečias dalykas, tai, matome, kad yra grėsminga situacija gydymo įstaigose ir reikia spręsti lovų skaičių, pasiskirstymą tarp organizacijų. Ketvirtas dalykas, kas yra labai svarbu ir ką reikia daryti nedelsiant, tai spręsti globos namų ir kitų tokių rizikingų vietų klausimą. 

Be abejo, taip pat lieka Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir jo procesų greitas peržiūrėjimas, sprendimų priėmimas dėl jo darbo organizavimo“, – aiškino jis.

Stebėkite, gydytojas pataria, kaip dėvėti kaukę:


Rašyti komentarą...
I
Ieva
2020-12-11 14:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia nie prie prekybos centrų uždaryti aikšteles , nes net vaikai tėvų negali apipirkt maisto prekėmis , o prekybos centruose , kaip pvz.Rimi , Iki , AIBĖ , Maxima , lai riboja žmonių skaičių jose !
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-12-11 14:43:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytei ant kaktos užrašyta - landsbergis...
Atsakyti
-13

V
Voverė
2020-12-11 14:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasideda.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų