Tyrimo duomenimis, A. Visockas galimai darė neteisėtą įtaką Šiaulių miesto savivaldybės valdomos įmonės direktoriui ir nuolatinei viešųjų pirkimų komisijai, siekiant imituoti teisėtą bei skaidrią viešųjų pirkimų procedūrą ir sudaryti išskirtines sąlygas vienai privačiai bendrovei laimėti gatvių apšvietimo įrengimo 1,7 mln. eurų vertės viešąjį pirkimą, finansuojamą pagal Europos Sąjungos fondų 2014–2020 metų veiksmų programą.
Meras kaltinamas tuo, kad neteisėtai įtakojo viešųjų pirkimų procedūrą, siekdamas turtinės naudos viešųjų pirkimų konkurse dalyvavusios privačios bendrovės akcininkui ir kitokios naudos sau. Taip pat A. Visockas kaltinamas tuo, kad siekė paveikti liudytoją, jog jis ikiteisminio tyrimo metu ir teisme duotų melagingus parodymus.
Kaltinimai taip pat pareikšti dar dviems asmenims – viešųjų pirkimų konkurse dalyvavusios privačios bendrovės akcininkui ir viešojo pirkimo konsultantui, kuris, turimais duomenimis, nusikaltimų darymo tikslais buvo pasamdytas minimam viešajam pirkimui ir įtrauktas į viešojo pirkimo komisijos sudėtį. Remiantis bylos duomenimis, pastarasis parengė gatvių apšvietimo įrengimo pirkimo sąlygas taip, jog tik iš anksto pasirinkta bendrovė atitiktų pirkimo reikalavimus.
Laiku atliktas Europos prokuratūros (EPPO) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimas užkirto kelią lėšų išmokėjimui neskaidriai viešąjį pirkimą galėjusiai laimėti bendrovei.
Tokiais bendrais neteisėtais veiksmais A. Visockas kartu su bendrininkais kaltinami padarę didelę turtinę ir neturtinę žalą viešąjį pirkimą organizavusiai Šiaulių miesto savivaldybės bendrovei, Europos Sąjungos biudžetui, bei viešojo pirkimo konkurso dalyviams, nes dėl neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų imituojant nustatytas viešojo pirkimo procedūras, vieno iš kaltinamųjų bendrovei sukūrus neteisėtą pranašumą prieš kitus viešojo pirkimo dalyvius, iš esmės buvo eliminuota konkurencija ir pažeisti konkurso dalyvių teisėti lūkesčiai sąžiningai konkuruoti.
Jei kaltinamieji bus pripažinti kaltais, jiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų arba bauda.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!