• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių ir Edukologijos universitetų vadovai antradienį sakė buvę įskaudinti ir šokiruoti švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pareiškimo, kad tokių universitetų neturėtų būti.

Šiaulių ir Edukologijos universitetų vadovai antradienį sakė buvę įskaudinti ir šokiruoti švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pareiškimo, kad tokių universitetų neturėtų būti.

REKLAMA

„Šiaulių universiteto bendruomenė nustebinta ir šokiruota dėl švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio viešai išsakytų minčių apie Šiaulių universitetą. Viešėdamas Šiauliuose praėjusių mokslo metų pabaigoje ministras, pabrėždamas rūpestį regionais, kalbėjo: „Regioniniai universitetai turi labai aiškią savo ateitį (...) Universitetas čia reikalingas... Aukštojo mokslo židinys čia turi išlikti“. Jeigu ministro nuomonė pasikeitė radikaliai, gal mes ją nusipelnėme išgirsti tiesiogiai iš ministro lūpų?“ – sakoma BNS perduotame laikinojo Šiaulių universiteto rektoriaus Donato Jurgaičio komentare.

„Tokie žodžiai įžeidžia“, – BNS sakė Edukologijos universiteto vadovas Algirdas Gaižutis.

Antradienį Seime D.Pavalkis sakė, kad Šiaulių ir Edukologijos universitetai nekokybiškai rengia specialistus, ir tokių universitetų šalyje neturėtų būti.

REKLAMA
REKLAMA

„Universitetai blogina kokybę, bet neužsidaro (...) Klausimas, ar turėtų funkcionuoti Šiaulių universitetas, Pedagoginis universitetas (Edukologijos universitetas – BNS), ruošdami ne visiškai kokybišką produkciją Lietuvos rinkai“, – teigė jis.

REKLAMA

Pasak D.Jurgaičio, tokie pareiškimai skaudina, juoba, kad situacija aukštojo mokslo sistemoje yra sudėtinga. Rektoriaus teigimu, prie to prisidėjo ir niekaip nesibaigianti auštojo mokslo reforma, kurią jau kelerius metus lydi įvairiausi gąsdinimai.

„Dažnai pateikiami netikslūs duomenys, juos interpretuojant pagal poreikį. Štai ir šį kartą ministras teigia, kad Šiaulių universitetas į nemokamas vietas priėmė 150 studentų (jų iš tikrųjų yra 195) ir kad tai, anot ministro, „reiškia, pakankamai žemo pažymių lygio studentai priimti“. Norime labai atsakingai pasakyti, kad visi studentai, gavę valstybės finansuojamas vietas, konkuruoja su visais Lietuvos universitetais. Nuolatinėse studijose valstybės finansuojamose vietose Šiaulių universitete konkursinio balo vidurkis – 17,6, o kolegijoje, kuri, kaip ministras vaizdžiai sako, „yra maždaug kitoje gatvės pusėje“, konkursinio balo vidurkis – 13,8“, – tvirtino D.Jurgaitis.

REKLAMA
REKLAMA

A.Gaižučio tvirtinimu, Edukologijos universitete balo vidurkis – 18.

„Be to, studijų kokybė ne tik nuo balo priklauso, per tuos ketverius studijų metus ir balas keičiasi“, – sakė rektorius.

Anot jo, jeigu Edukologijos universitetas prastai parengtų mokytojus, „švietimo sistema jau būtų subyrėjusi“. Be to, Darbo biržos duomenimis, šios aukštosios mokyklos absolventai pagal įsidarbinimą lenkia daugelio universitetų auklėtinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įpratome prie „įdomių“ ministro posakių. Gerai, kad tokie pareiškimai atsiranda ne stojant studentams išvakarėse“, – sakė Edukologijos universiteto rektorius.

D.Jurgaitis vylėsi, kad pavyks „atlaikyti puolimus ir tapti geru regioniniu universitetu“

„Labiausiai palaiko tai, kad prieš tokius pasisakymus, kokius išgirdome šiandien, aktyviausiai sukilo studentai. Galiu tik priminti, kad pagal studentų vertinimą Šiaulių universitetas užima trečią vietą Lietuvoje“, – pabrėžė jis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų