• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį atidaromas centras, skirtas nuo seksualinio smurto nukentėjusiems vaikams.

Penktadienį atidaromas centras, skirtas nuo seksualinio smurto nukentėjusiems vaikams.

REKLAMA

Centras teiks pagalbą vaikams, kurie patyrė ar įtariami patyrę seksualinę prievartą vaiko gyvenamojoje vietoje, taip pat ir jo šeimai. Įstaiga rengs specialistų komandas, kurios teiks pagalbą seksualinio smurto aukoms kituose šalies regionuose.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad centre, kuris įsikurs Vilniaus Valakupių mikrorajone, dirbs šeši specialistai, dar 25 apmokyti specialistai dirbs regionuose. Tokias mobilias specialistų komandas dešimtyje šalies regionų sudarys psichologas, vaiko teisių apsaugos tarnybos, policijos atstovai, socialinis darbuotojas.

REKLAMA

Steigiamo centro tikslas - pasiekti, jog vaiko apklausa būtų vykdoma tik vieną kartą: ją vykdys psichologas, o stebėti galės ikiteisminio tyrimo pareigūnai, apžiūrėti vaiką centre galės ir medikai. Apklausa bus įrašoma - įrašas galės būti panaudotas teisme. Pakartotinė vaiko apklausa nuotoliniu būdu, pareikalavus teisėjui, galės būti vykdoma ir proceso metu. Centre vaikai galės būti ir laikinai apgyvendinami - mažamečiams bei nepilnamečiams pagalba bus teikiama ir vėliau, už centro ribų.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Šeimos ir bendruomenių departamento direktorė Daina Urbonaitienė anksčiau yra sakiusi, kad remiantis du dešimtmečius Islandijoje veikiančio tokio paties centro patirtis parodė, jog vykdant daugiau nei vieną apklausą ne tik traumuojamas vaikas, bet ir kinta jo parodymai - tai priklauso ir nuo specialistų profesionalumo, sugebėjimo užduoti neutralius, o ne vaiko pasakojimą veikiančius primygtinius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje pagalbą vaikams teikia 6 nevyriausybinės organizacijos, jos veikia didmiesčiuose. Iki šiol kasmet pagalba buvo suteikiama apie 600 vaikų, kurie tapo fizinio ir seksualinio smurto aukoms.

Pernai dėl seksualinės prievartos prieš vaikus Lietuvoje pradėti 97 ikiteisminiai tyrimai - kiek tyrimų pasiekia teismą ir kiek priimta nuosprendžių teismuose, ministerijos atstovai teigia neturintys duomenų. Tiek D.Urbonaitienė, tiek G.Bėkštienė patvirtino, kad sprendžiant iš kitų šalių patirties, realūs seksualinio smurto atvejai gali būti „keliskart didesni“, nei oficialiai pradedama ikiteisminių tyrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų