Seimo narys klaipėdietis Evaldas Jurkevičius paprašė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovo Virginijaus Urbono informuoti, kaip vykdomi nuo šių metų balandžio 9 dienos įsigalioję specialūs gelbėtojų mokymo reikalavimai.
Įtarimą Seimo nariui sukėlė spaudoje pasirodę straipsniai apie prasidėjusią gelbėtojų atranką. "Vakarų ekspreso" interneto svetainės straipsnyje "Klaipėdoje – pirmoji gelbėtojų atranka" buvo rašyta, kad vyksta pačios Klaipėdos skęstančių gelbėjimo tarnybos organizuoti kursai, po kurių bus egzaminai ir gelbėtojų priėmimas į darbą.
Pasak E. Jurkevičiaus, šių metų kovo 31 dieną Vyriausybės posėdyje buvo pritarta nutarimo dėl pavojingų darbų sąrašo patvirtinimo papildymui, kuriuo į pavojingų darbų sąrašą įtrauktas skęstančiųjų gelbėjimas. Nutarimas įsigaliojo balandžio 9 dieną.
Todėl, seimūno teigimu, pavojingų darbų sąrašą papildžius skęstančiųjų gelbėjimo darbu, pastarąsias pareigas gali atlikti tik specialiai apmokyti asmenys. Darbdavys turi organizuoti šių darbuotojų mokymą įstaigoje, kuri turi Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) išduotą licenziją vykdyti mokymą pagal Studijų ir mokymo programų registre įregistruotą plaukiko-gelbėtojo mokymo programą, o ją baigus išduodamas pažymėjimas, patvirtinantis teisę dirbti plaukiku gelbėtoju.
E. Jurkevičius tikina, kad Švietimo ir mokslo ministerijos licenziją mokyti pagal plaukiko-gelbėtojo programą turi tik Klaipėdos ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų rengimo skyrius.
Jo teigimu, naujai organizuoti darbą turi ne tik Klaipėdos skęstančių gelbėjimo tarnyba, bet ir Palangos, Neringos gelbėtojų tarnybos.