• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas spręs, ar mažinti valstybės išlaidas ligos pašalpoms.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė atitinkamoms Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, nustatančioms naują ligos pašalpos mokėjimo tvarką: už balsavo 47 Seimo nariai, prieš - 30, o susilaikė 5 parlamentarai.

REKLAMA
REKLAMA

Pašalpą iš "Sodros" siūloma mokėti tik nuo šeštos darbuotojo nedarbingumo dienos. Tačiau jeigu ta diena bus savaitgalis arba švenčių diena, "Sodra" už ją ligos pašalpos nemokės.

REKLAMA

Ligos pašalpą ketvirtą ir penktą kalendorines nedarbingumo dienas mokėtų darbdavys, o už pirmąsias tris žmogaus ligos dienas nebūtų iš viso mokamos jokios pašalpos.

Jeigu Seimas priimtų pataisas, jos įsigaliotų nuo gegužės, o "Sodra" per antrąjį šių metų pusmetį sutaupytų apie 180 mln. litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio teigimu, niekas neteiktų tokių pataisų, jeigu ekonominė situacija būtų kitokia. Jis taip pat tvirtino, kad išrašant nedarbingumo lapelius yra daug piktnaudžiavimo atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratas Andrius Šedžius pataisas pavadino "pasityčiojimu iš žmonių".

R.J.Dagys piktinosi: "Tada kokia kita išeitis - mažinti pensijas, bedarbio pašalpas?"

Socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė tvirtino, kad piktnaudžiautojai sudaro tik 3 proc.: "Kodėl dėl jų turi kentėti kiti 97 proc. žmonių?"

Ligos pašalpa, kurią mokėtų darbdavys, negalėtų būti mažesnė negu 80 proc. ir ne didesnė kaip 100 proc. darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Sodros" mokama ligos pašalpa nesikeistų i liktų 85 proc. darbo užmokesčio.

Ligos pašalpą po žmogaus atleidimo iš darbo siūloma "Sodrai" mokėti ne ilgiau kaip penkias kalendorines ligos dienas.

Tačiau pataisos numato, kad socialiai apdraustam žmogui susirgus iki pataisų įsigaliojimo, jam nedarbingumo pašalpa būtų skaičiuojama pagal senąją tvarką.

REKLAMA

Dabar ligos pašalpa dvi pirmąsias nedarbingumo dienas yra mokama iš darbdavio lėšų, o nuo trečiosios dienos - "Sodra".

Po sergančio darbuotojo atleidimo iš darbo jam ir toliau tęsiamas ligos socialinio draudimo pašalpos mokėjimas (jeigu nesikeičia nedarbingumo priežastis), nepaisant to, kad šis atleistas asmuo jau nebūtų gavęs darbo užmokesčio, tad ir nėra prievolės kompensuoti prarastas darbo pajamas iš "Sodros" lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų