Seimui antradienį pateiktos keli Seimo Statuto pataisų projektai, siūlantys keisti dabartinę tvarką nuo Seimo nario padėjėjo darbo grafiko iki slapto balsavimo skiriant teisėjus bei kitus Seimo skiriamus pareigūnus.
Antradienį pateikta pataisa, pagal kurią siūloma rengti slaptą balsavimą, kai sprendžiami klausimai dėl Konstitucinio Teismo, Aukščiausiojo Teismo teisėjų ir šių teismų pirmininkų, Konstitucijos ir įstatymų numatytų valstybės pareigūnų bei Seimo paskirtų valstybės institucijų vadovų paskyrimo bei atleidimo. Šiuo metu slaptai balsuojama tik kai sprendžiamas klausimas dėl Konstitucinio Teismo teisėjų skyrimo.
Grupė parlamentarų taip pat pateikė pataisą, kuria Statutas papildomas nuostata, jog „Seimo nario padėjėjai-sekretoriai savo darbo laiką, suderinę su Seimo nariu, tvarko savo nuožiūra“. Pataisą parlamentarai grindžia tuo, jog Seimo nario padėjėjas, būdamas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoju, vykdo tik Seimo nario pavedimus, tad konkretus jo darbo laikas ir krūvis labai priklauso nuo politiko darbo laiko planavimo.
Antradienį pateikta ir pataisa, kuria Statutas būtų pildomas nuostata, reglamentuojančia reikalavimus rengiamam teisės akto projektui. Pagal ją, įstatymas turėtų būti parengtas laikantis Valstybinės kalbos, Įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymų reikalavimų ir „atitikti bendrinės lietuvių kalbos normas, o projekto sąvokos ir jas įvardijantys terminai įvertinti Terminų banko įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka“.
Pasak šio projekto iniciatoriaus konservatoriaus Česlovo Stankevičiaus, tokia pataisa leistų užtikrinti taisyklingos valstybinės lietuvių kalbos ir vienodos tikslios taisyklingos terminijos vartojimą teisės aktų projektuose, teikiamuose svarstyti Seimui, taip pat Europos Sąjungos dokumentų vertimuose.
Dar viena antradienį pateikta pataisa numato, kad „Seimo narys, gaunantis ministro atlyginimą, negauna Seimo nario atlyginimo“. Tiesa, ministro portfelį turintys parlamentarai Seimo nario atlyginimo negauna ir dabar, tačiau, pasak iniciatorių, būtina tai atskirai numatyti Statute.
Seimo Statuto pataisoms pritarta po pateikimo, prie jų parlamento salėje bus grįžta po svarstymų parlamentiniuose komitetuose.