Seimo pirmininkė: kišimasis į Seimo darbą eliminuojant jo narius yra grėsmė Konstitucijai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen abejoja, ar nepažeidžiama Konstitucija iš darbo eliminuojant dalį parlamentarų, nepaisant to, kad jie turi neigiamus COVID-19 testus.

Ji ketina artimiausiu metu su ekspertais tartis, kaip spręsti Seimo narių darbo klausimus per pandemiją.

Seimas yra pagrindinė Lietuvos žmonių atstovybė. Kišimasis į jo darbą eliminuojant Seimo narius, yra grėsmė Konstitucijai. Tai labai aiškiai turi suprasti ir ministrai, nesvarbu, laikinai jie eina pareigas, ar ne“, – trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje teigia V. Čmilytė-Nielsen.Anot jos, Seimo nario įgaliojai apibrėžti Konstitucijoje. 

„Joje aiškiai reglamentuota, kaip gali būti apribojami Seimo nario įgaliojimai. Jokių ministrų įsakymai to negali padaryti, juolab – valstybės institucija. Seimo narys privalo atlikti savo pareigas, nepriklausomai nuo to, kokios negandos purto šalį. Jo tarnystės Lietuvai negali riboti žemesnių instancijų sprendimai“, – tvirtina Seimo vadovė.

„Juolab, kad, pavyzdžiui, liberalų politikai izoliacijoje būna net turėdami neigiamus testus. Ir jiems sąlygas, kada palikti izoliaciją, diktuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Dar, beje, ir darydamas klaidas, kaip pamatėme vakar, kuomet norėta izoliuoti dar tris politikus. Man ši situacija atrodo nenormali“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Jos teigimu, yra ne vienas būdas, kaip užtikrinti saugų Seimo nario darbą, nekeliant pavojaus kitiems žmonėms parlamento rūmuose.

Dėl to Seimo pirmininkė artimiausiomis dienomis planuoja organizuoti diskusiją su sveikatos ir teisės ekspertais dėl tokios situacijos.

„Mes privalome gerbti svarbiausią šalies įstatymą ir nesukurti precedento taip lengvai paralyžiuoti mūsų parlamento“, – tvirtina V. Čmilytė-Nielsen.

COVID-19 šiuo metu serga mažiausiai penki parlamentarai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vytautas Juozapaitis ir Andrius Kupčinskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Jonas Varkalys, Viktoras Pranckietis bei Seimo pirmininkė V. Čmilytei-Nielsen.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dėl kontaktų su sergančiaisiais yra nurodęs saviizoliuotis visai Liberalų sąjūdžio frakcijai, daliai konservatorių. Antradienį pranešta, kad izoliuotis privalėjo ir konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė bei šios partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius. 

Tačiau tos pačios dienos vakarą Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patikslino, kad pastariesiems trims izoliacija neprivaloma, nes jų rizika užsikrėsti įvertinta kaip maža. 


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2020-11-25 14:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Moteriske, pirmiausia pasiskaityk, kas ieina i Seimo pirmininko pareigas....
Atsakyti
0

P
Petras
2020-11-25 14:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rasti kaltus- prie konteineriu Tevynes isdavikus.
Atsakyti
0

O
Opozicija
2020-11-25 18:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas yra svarbiau valdyti seimą nuotoliniu būdu,ar auginti vaikus nuotoliniu būdu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų