Seimo pirmininkė įvertino įpykusių socdemų pareiškimą: neapgalvota

Vis dar neaišku, į ką išsivystys šiomis dienomis vykstantis diskusijų ir pareiškimų karas. Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė nevyniojo žodžių į vatą ir tiesiogiai ragino ministrą Juozą Oleką atsistatydinti.

7

Po kiek laiko atsaką paruošė ir socialdemokratai. Jie teigė, kad prezidenė neva pati nesugeba vykdyti savo tiesioginių pareigų. LSDP pareiškimą dėl prezidentės gebėjimo vykdyti pareigas Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vadina emocingu ir nepagrįstu.

„Tai yra labai stiprus, emocingas, neapgalvotas ir niekuo nepagrįstas pareiškimas“, – komentuodama koalicijos partnerių pareiškimą prezidentės atžvilgiu trečiadienį transliuotame interviu Žinių radijui sakė L.Graužinienė.

Socialdemokratai antradienį paskelbė pareiškimą, kuriame išsakė abejones, ar kitų atsakomybės reikalaujanti prezidentė D.Grybauskaitė pati geba vykdyti tiesiogines pareigas. „Socialdemokratai kelia klausimą dėl pačios prezidentės atsakomybės, gebėjimo vykdyti tiesiogines pareigas ir jos vykdomos politikos pasekmių šalies ir visų žmonių gyvenimui“, – paskelbta LSDP Infocentro išplatintame pranešime.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo valdybos pasitarimas su Prezidente

„Kalbėdama apie korupcijos apraiškas, ydingą viešųjų pirkimų tvarką, prezidentė nereikalauja atsakomybės ir darbo rezultatų iš tų institucijų, už kurias atsako ji pati. Prokuratūra viešųjų pirkimų istorijoje kažkodėl neliečiama ir dangstoma“, – parašyta jame.

Taip socialdemokratai reagavo į D.Grybauskaitės antradienį po susitikimo su Seimo valdyba padarytą pareiškimą, jog krašto apsaugos ministras dėl „auksinių šaukštų“ skandalo turi trauktis iš posto, kad nekompromituotų krašto apsaugos sistemos ir valstybės.

LSDP pareiškė, kad reikalaudama krašto apsaugos ministro atsakomybės „dėl jo paties sukontroliuoto ir teisėsaugai perduoto pernelyg brangaus viešojo pirkimo prezidentė šioje istorijoje nemato savo atsakomybės dėl visiškai neatsakingo prokurorų darbo“.

REKLAMA

J.Oleko teigimu, Krašto apsaugos ministerija dar 2015 metų kovą kreipėsi į prokuratūrą dėl galimo sukčiavimo per viešąjį pirkimų konkursą, kai kariuomenė iš bendrovės „Nota bene“ įsigijo virtuvės reikmenų. Iš pradžių pradėjusi ikiteisminį tyrimą prokuratūra šių metų birželį jį nutraukė, nes nepadaryta nusikalstama veika. Viešųjų pirkimų tarnybai pranešus, kad kariuomenė už virtuvės įrankius permokėjo aštuonis kartus, rugpjūčio 30 dieną prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų