Seimo nariai rėžia apie „MG Baltic“: tai buvo bandymas užvaldyti valstybę

Atskleista koncerno „MG Baltic“ įtaka daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vykusiems procesams pribloškė visuomenę, bet ne politikus, kurie prisipažįsta apie bandymus daryti įtaką girdėję ir anksčiau. Tiek valdantieji, tiek opozicija sutaria – būtina viešinti visą žvalgybos turimą informaciją apie šį tyrimą.

23

Valstybės saugumo departamento parlamentarams pateiktoje medžiagoje apie verslo įtaką procesams valstybėje rašoma, kad koncernas „MG Baltic“ dėl savo destruktyvios veiklos pripažįstamas grėsme nacionaliniam saugumui. Taip pat atskleidžiami koncerno ryšiai su politinėmis partijomis, valstybės institucijomis ir teisėsauga.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. VSD pažyma apie „MG Baltic“

Būtina viską paviešinti

Reaguodamas į žvalgybos paviešintą situaciją, premjeras Saulius Skvernelis akcentavo, kad tai – tik dalis informacijos, todėl reikia sulaukti, kol visuomenę pasieks visa informacija.

„Aš manau, kad reikia viešinti maksimaliai viską. Aišku, reikia nepakenkti esamiems tyrimams, bet Lietuvos žmonės turi žinoti pilną vaizdą, kas vyko Lietuvoje paskutinį dešimtmetį“, - žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Paklaustas, ar galima tikėtis, jog po paviešintos informacijos teisėsauga imsis ikiteisminių tyrimų, S. Skvernelis pastebėjo, kad ne visa informacija tampa ikiteisminiais tyrimais.

„Kai kuriems politikams yra per sudėtingas uždavinys kriminalinės žvalgybos informacija ir žvalgybos informacija. Ši informacija, kuri susijusi daugiau su žinojimu, ne visada realizuojama per ikiteisminius tyrimus. Žinojimas yra viena, įrodinėjimas yra kitas dalykas“, - teigė S. Skvernelis.

Savo tyrimo neatsisakys

VSD paviešinta informacija nenustebino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, anaiptol, jis teigia, kad, jei ne valstiečiai – ši informacija nebūtų pasiekusi dienos šviesos.

„Turime situaciją, kurioje visi turime susivokti, kad šitoje valstybėje viskas buvo sprendžiama per interesus, kur verslo grupės su politikais susijusios. Aš džiaugiuosi, kad visuose tuose vertinimuose neskamba valstiečių pavadinimas. Manau, jeigu mes nebūtume rinkimų laimėję, tai jūs nieko dabar nežinotumėte“, - žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

VSD pažymi, kad „MG Baltic“ įvairias kanalais bandė daryti įtaką įvairios partijoms ir politikams, tačiau R. Karbauskis taip ir neatsakė, ar pats sulaukė spaudimo iš koncerno.

„Aš pasakysiu viena, jei aš galėčiau vertinti iš savo varpinės, pasakysiu, kad netikros žinios, kurios buvo skleidžiamos, dabar geriau supranti, kodėl, ir gali paaiškinti priežastinį ryšį, kodėl ir kas kokiu momentu buvo daroma. Dabar aišku, kad mes užmynėme labai daug interesų, matyt, farmacija, alkoholis, kai skaitai tą informaciją, kuri viešojoje erdvėje, suprantu, kad tie interesai buvo ginami visais būdais“, - sakė R. Karbauskis.

Nepaisant VSD paviešintos informacijos, kuri atskleidžia platesnį įvykių vaizdą, valstiečiai neketina atsisakyti tyrimo dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimo su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu.

Bandė užvaldyti valstybę

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis koncerno veiksmus tiesiai šviesiai vadina bandymu užvaldyti valstybę.

„Akivaizdu, kad buvo mėginama užvaldyti valstybę ir kai kuriais atvejais tai bemaž pavyko. Susisiekiant su visomis partijomis, siūlant dalykus. Dalis to kelia labai didelį nerimą. Vieninteliai klausimai, kurie išlieka, ar tai visa medžiaga, kuri išviešinta, ar jos bus daugiau. Raginčiau dabar atskleisti viską, tų užtušavimų galėtų nebebūti, juo labiau, kad visi mėginame atspėti, kas ten užtušuota“, - žurnalistams Seime kalbėjo G. Landsbergis.

Tiesa, G. Landsbergis pripažįsta Seimo koridoriuose girdėjęs gandų apie VSD išraše pateikiamą informaciją. Konservatorių lyderis stebisi, kodėl daugiau nei 10 metų gaudama iš VSD informaciją Specialiųjų tyrimų tarnyba nesiėmė tyrimų.


Rašyti komentarą...
e
emigrante
2018-05-08 10:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butent , valstieciams atejus i valdzia lietuvos zmones labai daug suzino kas vyksta ir kodel skursta ir kodel zmones bega kur akys mato. Duok Dieve jiems kantrybes ir istvemes atsilaikyti pries tuos pabaisu klanus
Atsakyti
-4

J
Jonas
2018-05-08 11:38:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O visi slepdami savo korupcinius rysius smarkiai "kovojo" su Rusijos agresija.
Atsakyti
-1

M
Mgb
2018-05-08 11:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va kas buna kai prizadetos premijos neduodi
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų