Seimo nariai atsisako komandiruočių. Tiesa, parlamentarai pripažįsta, jog taip elgtis juos skatina objektyvios aplinkybes, o ne kritika dėl „parlamentinio turizmo“.

Valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama išbraukti ją iš komandiruojamų asmenų sąrašo dalyvauti Ženevoje vykstančioje konferencijoje.

Spalio 22 dienos Seimo valdybos sprendimu parlamentarė buvo komandiruota į Šveicariją dalyvauti konferencijoje „Visuotinei žmogaus teisių deklaracijai - šešiasdešimt: laimėjimai ir iššūkiai“.

A.Staponkienė tvirtino, jog atšaukti komandiruotę ją privertė pasikeitusios nenumatytos aplinkybės. „Pasikeitė aplinkybės, mano planai dabar visai kitaip sudėlioti“, - BNS sakė parlamentarė.

Komandiruotę į JAV stebėti prezidento rinkimų atšaukė ir Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovas Virginijus Domarkas bei parlamentaras Raimondas Šukys.

Jie savo prašymą motyvavo tuo, jog ESBO Tarptautinis sekretoriatas nebūtų suteikęs transporto bei vertėjų, o stebėtojai būtų paskirstyti po įvairias valstijas, tad stebėjimo misiją atlikti pasitelkiant Vašingtone esančią Lietuvos ambasadą būtų sudėtinga.

Baigiantis Seimo kadencijai Seimo valdybą užplūdus prašymams dėl komandiruočių, Seimas vėl pradėtas kritikuoti dėl vadinamojo „parlamentinio turizmo“.

REKLAMA

Kai kurios iš suplanuotų kelionių išsėmė komitetų bei delegacijų biudžetą, kuris numatytas iki kalendorinių metų pabaigos, tad naujos kadencijos parlamentarai su komandiruotėmis turės palūkėti - tam nebus lėšų.

Seimas ne kartą yra susilaukęs priekaištų, parlamentarams vykstant į komandiruotes egzotiškose užsienio šalyse, menkai su Lietuva susijusiais klausimais.

Seimo narių komandiruočių maršrutai per kadenciją driekėsi ne tik į Latviją, Lenkiją ar Strasbūrą su Briuseliu, bet ir tokias egzotiškas tolimas šalis kaip Gabonas, Japonija, Pietų Afrikos Respublika, Šri Lanka, Taivanas.

Seime buvo siūlymas komandiruočių skirstymą perduoti Užsienio reikalų komitetui, tačiau jam nepritarta.

Dažniausiai į užsienį Seimo valdyba komandiravo konservatorių Egidijų Vareikį, jis vyko į 98 komandiruotes.


Rašyti komentarą...
M
MELAS
2008-11-04 17:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
MELAS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų