REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar pernai atmestas narkotikų dekriminalizavimas šiemet pavasario sesijoje vėl svarstomas Seime. Tiesa, jis pateiktas ne projekto iniciatorės Laisvės partijos narės Danielės Morganos, bet Teisės ir teisėtvarkos komiteto. Jame siūloma iš Baudžiamojo kodekso išbraukti nebe visų narkotinių medžiagų, o tik kanapių ir jų dalių neteisėtą disponavimą.  

Dar pernai atmestas narkotikų dekriminalizavimas šiemet pavasario sesijoje vėl svarstomas Seime. Tiesa, jis pateiktas ne projekto iniciatorės Laisvės partijos narės Danielės Morganos, bet Teisės ir teisėtvarkos komiteto. Jame siūloma iš Baudžiamojo kodekso išbraukti nebe visų narkotinių medžiagų, o tik kanapių ir jų dalių neteisėtą disponavimą.  

REKLAMA

Kaip pirmadienį pakeitimus pristatė Laisvės partijos lyderė, komiteto narė Aušrinė Armonaitė, siūloma iš Baudžiamojo kodekso išbraukti nebe visų narkotinių medžiagų, bet neteisėtą kanapių ir jų dalių disponavimą ir perkelti jį į Administracinių nusižengimų kodeksą.

Jame pažeidėjui būtų užtrauktos šios sankcijos: įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 250 eurų. Jeigu veika būtų padaryta pakartotinai – grėstų bauda nuo 250 iki 400 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Asmuo, kuris savanoriškai kreiptųsi į sveikatos priežiūros įstaigą ar į valstybės instituciją, norėdamas atiduoti neteisėtas medžiagas, būtų atleidžiamas nuo atsakomybės.

REKLAMA

Po patobulinto projekto įstatymo parlamentarai A. Armonaitei uždavė krūvą klausimų.

Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė klausė, ar Lietuvoje augant narkotinių medžiagų vartojimui Laisvės partijos lyderė yra „pasirengusi atsakyti už žmonių likimus“, nes, jos manymu, priėmus įstatymo projektą šalyje išaugtų mirčių skaičius.

Atsakydama į klausimą A. Armonaitė pristatė Estijos patirtį – šalies, jau kurį laiką iš BK išbraukusios visų narkotinių medžiagų neteisėtą disponavimą.

„Estija tai padarė todėl, kad perdozavimo skaičius buvo reikšmingai didelis ir išsiskyrė europinėje statistikoje. Dėl to jie sakė, kad reikia nebebausti tų žmonių, kurie vartoja, bet reikia juos gydyti“, – teigė ji, pridurdama, kad būtent tai Estiją ištraukė ir narkotikų vartojimo liūno.

REKLAMA
REKLAMA

Seimui antradienį nepavyko žengti pirmo žingsnio dekriminalizuojant disponavimą nedideliu kiekiu kanapėmis ir jų produktais – paprašius pertraukus nebaigta projekto pateikimo procedūra.

Pertraukos iki kito posėdžio paprašė Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė. Jos poziciją palaikė daugiau kaip penktadalis balsavusiųjų. 

Antradienį parlamentarai turėtų grįžti prie šio projekto.

Pataisų projektai numato, kad nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėtojai galėtų būti įpareigoti dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo programose ar kursuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo administracinės atsakomybės būtų atleidžiami tie žmonės, kurie savanoriškai kreiptųsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar į valstybės institucijas atiduoti neteisėtai pasigamintas, perdirbtas, įgytas, laikytas, gabentas ar parsiųstas kanapes arba jų dalis ar produkciją iš jų: aliejų, dervas, ekstraktus ar tinktūras. 

Siekis dekriminalizuoti kai kurių narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą nėra pirmas šios kadencijos Seime – parlamentarai praėjusį lapkritį atmetė tai numačiusias pataisas. Po nesėkmingo balsavimo šio projekto autorė Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė pareiškė, kad valdančioji koalicija turės kalbėti, kaip dirbti toliau, nes projektui nepritarė ir dalis valdančiųjų.

REKLAMA

Tačiau Laisvės frakcija toliau klausimo neeskalavo ir grėsmė valdančiosios koalicijos ateičiai nekilo.  

Atsakomybės už mažo kiekio narkotikų turėjimą išbraukimas iš Baudžiamojo kodekso ir įrašymas į Administracinių nusižengimų kodeksą numatytas Laisvės partijos programoje.

Praėjusios kadencijos „valstiečių„ Seimas yra patvirtinęs Aurelijaus Verygos vadovautos Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, joje irgi  įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.

2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šių metų pradžioje skelbė, kad narkotikų paplitimas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo pusantro karto. 

Būtent, ar atsakys armonaitė ir jos narkomanų gaujos nariai už suluošintus jaunų žmonių gyvenimus? Beveik visi narkomanai pradeda nuo žolės o baigia kapinėse.
Tegul eina į savo tos Seimo rūmų. Rūkyt ten šykynikej marijuanos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų