Gediminas Černiauskas oficialiai pradėjo eiti sveikatos apsaugos (SA) ministro pareigas – šiandien jis davė priesaiką Seime.

Šalies vadovas Valdas Adamkus vakar po susitikimo su G. Černiausku apsisprendė pritarti premjero Gedimino Kirkilo penktadienį pateiktai kandidatūrai ir paskyrė G. Černiauską į ministro postą.

G. Černiauskas SA viceministro pareigas ėjo nuo 2007 m. gruodžio mėn. Šių metų birželio pabaigoje, atsistatydinus SA ministrui Rimvydui Turčinskui, viceministras, kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, atsistatydino kartu. Laikinai einanti SA ministro pareigas Vilija Blinkevičiūtė jį vėl paskyrė į tas pačias pareigas. Viceministru G. Černiauskas buvo ir 2001–2004 m.

Premjero teigimu, būta penkių kandidatūrų į sveikatos apsaugos ministro postą. Kaip kandidatai buvo minimi krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo narė Vilija Vertelienė, LSDP Sveikatos komiteto pirmininkas Jonas Kairys ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Juozas Raistenskis.

G. Černiauskas 2007 m. sausį – lapkritį dirbo ministro pirmininko G. Kirkilo patarėju SA politikos klausimais.

SA ministro postas liko laisvas, kai iš pareigų atsistatydino R. Turčinskas. Atsistatydinimo pareiškimą premjerui jis įteikė birželio 18 d.

REKLAMA

R. Turčinskas nusprendė atsistatydinti po prezidento V. Adamkaus išreikštos kritikos - šalies vadovas suabejojo, ar ministras geba kontroliuoti jam pavaldžias institucijas. Ministrui buvo priekaištaujama, kad jo paskirta Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkė Aurelija Kulčickienė-Gutienė įsivėlė į korupcijos skandalą. Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikus įtarimus piktnaudžiavus tarnybine padėtimi ir padarius finansinių pažeidimų, ji buvo nušalinta nuo pareigų.

R. Turčinskas buvo kaltinamas dar ir tuo, jog perdavė Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą privačiai uždarajai bendrovei „Kraujo donorystės centras“ bei pirko greitosios pagalbos automobilius ir medicininę įrangą ženkliai didesnėmis nei rinkos kainomis.

Pagal įstatymus, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

R. Turčinskas buvo penktasis ministras, pasitraukęs iš socialdemokrato G. Kirkilo vadovaujamos Vyriausybės.

Pernai gegužės mėnesį atsistatydino finansų ministras socialdemokratas Zigmantas Balčytis, lapkritį pasitraukė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, sausį – aplinkos ministras Arūnas Kundrotas, pavasarį – švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

Konstitucija numato, kad pasikeitus bent 7 ministrams, Vyriausybė turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus. Priešingu atveju, ministrų kabinetas turi atsistatydinti.


Rašyti komentarą...
e
ernis
2008-07-15 12:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
rupuzius kazkoks
Atsakyti
0

K
KA
2008-07-15 17:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas iš tokio ministrų keitimo? Turčinskas apsikiaulino ir vėl įlys į valdžią nebaustas.Tokiems turi būti apribotas darbas valstybės tarnyboj.Vėl bus sužalota kieno nors vaikų sveikata,o vadovavęs ponas paaukštintas.Gal nebesusivokia ir nusenęs prezidentas...Tai jau pasitvirtino praktiškai SAM.
Atsakyti
0

a
as
2016-01-11 12:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonas Kairys atsistatydina iš poliklinikos vadovo pareigų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų