REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas pradeda svarstymus, kokiais būdais sodininkų bendrijos savo narius turėtų sukviesti į susirinkimus svarstyti ypač svarbius klausimus dėl vadovybės pokyčių, įstatų keitimo, lėšų skolinimosi. 

Seimas pradeda svarstymus, kokiais būdais sodininkų bendrijos savo narius turėtų sukviesti į susirinkimus svarstyti ypač svarbius klausimus dėl vadovybės pokyčių, įstatų keitimo, lėšų skolinimosi. 

REKLAMA

Vieni parlamentarai sako, kad apie šaukiamą bendrijos narių susirinkimą geriausia informuoti skelbimų lentose sodų teritorijoje, kiti – elektroniniu paštu, treti – savivaldybių svetainėse.   

Dabar apie susirinkimą kiekvienam bendrijos nariui pranešama raštu arba pasirašytinai, taip pat skelbimų lentose, bendrijų interneto svetainėse. Sodininkai sako, kad geriausi būdai yra du: sms ir bendrijų interneto svetainės.

Tačiau Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas siūlanti Energetikos ir darnios plėtros komisijos narė Laima Nagienė sako, kad tokia informavimo tvarka apsunkina susirinkimo organizavimą, papildomas kainuoja, o e. priemonės efektyviai neišnaudojamos.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl ji siūlo atsisakyti, pasak jos, „imlaus laiko ir kitiems ištekliams“ informavimo raštu arba pasirašytinai ir platinti pranešimus skelbimų lentose arba kitose gerai matomose vietose sodo teritorijoje, bendrijos interneto svetainėje, jos nesant  – savivaldybės svetainėje, taip pat sutartomis elektroninių ryšių priemonėmis.  

REKLAMA

„Dažniausiai, jeigu yra vyresnio amžiaus, tai kartais jie duoda savo vaikų ar giminaičių paštus“, – Seime šią savaitę teigė L. Nagienė.  

Laisvės frakcijos narys Marius Matijošaitis įsitikinęs, kad informuoti apie susirinkimus tik elektroninėmis priemonėmis „būtų ydinga praktika“.

„Sodų bendrijose gyvena daug senyvo amžiaus žmonių, kurie pripratę tokią informaciją rasti lauko stenduose, atitinkamose vietose, kur jie įpratę matyti“, – Seimo posėdyje aiškino jis. 

„Valstiečių“ frakcijos narys Antanas Vinkus pabrėžė, kad apie susirinkimus kiekvienam bendrijos nariui pranešti raštu yra sunku: „Soduose beveik negyvena ir juos sugaudyti yra pakankamai sudėtinga“.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kvietimų raštu niekas niekam nesiuntinėja: „Todėl naujų informavimo formų paieška yra sveikintina“. 

Tuo metu Asta Kubilienė įsitikinusi, kad e. paštu yra efektyviausia gauti informaciją apie susirinkimus ir kitus sodininkų bendrijos veiklos reikalus.

„Kiekvienas bendrijos narys (...) pats (elektroninį paštą – BNS) pateikia sodininkų bendrijai kaip kontaktinį. Kartais gali būti, kad vyresnio žmogaus adresas bus sūnaus, dukros ar kokio kito giminaičio“, – tvirtino parlamentarė.  

A. Kubilienė taip pat abejoja informacijos apie sodininkų susirinkimus pateikimu savivaldybės interneto svetainėje. Pasak jos, Lietuvos savivaldybių asociacija jau anksčiau tam prieštaravo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Juozas Ravinis BNS teigė, kad dabartinė tvarka neveikia gerai. 

„Ne visoms bendrijoms galima įgyvendinti dabar, nes informuoti žmones raštiškai arba registruotais laiškais, kai yra daugiau nei 100 narių, o kartais ir tūkstantis, brangiau kainuoja negu surenkama nario įnašų“,  – BNS sakė J. Ravinis. 

Jis įsitikinęs, kad greičiausiai sodininkus informacija pasiektų telefono žinutėmis: „Geriausias yra pranešimas telefono žinute, smsu. Tada šį pranešimą perskaitytų visi, nes retas  žmogus neturi telefono. Tada tokiam galima išsiųsti ir laišką“. 

Jis sutinka, kad informaciją talpinti bendrijos interneto svetainėje taip pat galima, bet ji ne visada prieinama pagyvenusiems žmonėms. 

Tvarką, kokiais būdais ateityje informuoti sodininkus apie susirinkimus, Seimas žada nustatyti kitais metais.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų