Seimas tiesia kelią Paksui grįžti į politiką: žengtas pirmasis žingsnis

Seimas žengė pirmąjį žingsnį, kad apkaltos keliu iš pareigų pašalinti asmenys – tarp jų ir Rolandas Paksas – ilgainiui galėtų grįžti į savo pareigas. Seimo narys Raimundas Lopata Seimui ketvirtadienį pateikė tai numatančias Konstitucijos pataisas.

Šiomis Konstitucijos 74 str. pataisomis ketinama įgyvendinti jau 10 metų galiojantį Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą R. Pakso byloje. 

Galėtų grįžti ne anksčiau nei po 10 metų

Siūloma Konstituciją papildyti prirašant, kad priesaiką sulaužę arba apkaltos būdu iš pareigų pašalinti asmenys gali užimti pareigas, kai „nuo Seimo sprendimo, kuriuo asmuo buvo pašalintas iš užimamų pareigų ar panaikintas jo Seimo nario mandatas, praėjo ne mažiau kaip dešimt metų“.

Tai reiškia, kad R. Paksas galėtų ne tik kandidatuoti Seimo, bet ir rezidento rinkimuose.

„Užvakar 48 parlamentarų parašais pademonstravome Seime dedamas realias visų Seime atstovaujamų frakcijų pastangas ir puikų situacijos rimtumo supratimą dėl dešimtmetį nevykdomo sprendimo šitoje byloje“, – Seime kalbėjo R. Lopata.

„Priėmus šį įstatymo projektą, būtų sudarytos teisinės prielaidos asmeniui, praėjus santykinai ilgam laiko tarpui – ne mažiau nei 10 metų, – po pašalinimo iš užimamų pareigų vėl įgyti teisę užimti Konstitucijoje nurodytas pareigas“, – pridūrė Seimo narys.

Seimo narys Arminas Lydeka prašė patikslinti, kodėl pasirinktas būtent 10 metų terminas.

„Manoma, kad terminas pakankamai ilgas. Jis skamba „ne mažiau kaip 10 metų“, tai reiškia, kad įstatyminiai aktai galėtų nustatyti ilgesnį terminą. Manau, kad pakankamai ilgas terminas reiškia ir tai, kad gali būti įvairios situacijos – apkalta gali įvykti kadencijos pradžioje, pabaigoje, tuomet terminas prasitęstų“, – sakė R. Lopata.

73 Seimo nariai balsavo už, nė vienas nebalsavo prieš ar susilaikė. Kad pataisos būtų priimtos, Seimas balsuos dar du kartus.

REKLAMA

Negali grįžti į politiką

R. Paksas iš prezidento pareigų buvo pašalintas 2004 metais, nuo tada jis negali būti renkamas šalies vadovu ir Seimo nariu.

Konstitucinis Teismas pripažino, kad R. Paksas sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Teismas yra išaiškinęs, kad per apkaltą posto netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot jo, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją. 

Europos Žmogaus Teisių Teismas 2011 metais konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R. Paksui yra neproporcingas. 


Rašyti komentarą...
S
Scenaristas
2021-06-10 23:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakso būtinai reikia į seima, jis d, b, ipykias, tai lanzberginiam pakasys padus, o jis daug apie broileryna gali daug ką pasakyt, jau geriau Paksas nei armonikaite, turi būti įdomu žiūrėkite kita seriala
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2021-06-10 22:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Berijai,
nepalaikau kraštutinumu, ižeidinejimu, bet jo žodžiuose daug karčios Tiesos!
Atsakyti
-2

B
Baisu
2021-06-10 20:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas jo pasigedo ir kam jo prireikė ? Kas už jį balsuos ? Ir be Pakso seime vagių pilna
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų