Ketvirtadienį Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rita Tamašunienė, pateikusi tai numatančias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, siūlė jas taikyti virš 70 metų sulaukusiems senjorams. Parlamentarės nuomone, tai padėtų sustiprinti jų sveikatą, taip pat būtų naudinga kurortams, nes padidėtų darbo vietų.
„Šiuo metu vienas lovadienis kainuoja nuo 70 eurų ir daugiau. Į bendrą paslaugų krepšelį papildomai skaičiuojamos procedūros, gydytojų konsultacijos, tyrimai ir taip susidaro virš 1000–1300 eurų. Tikrai tokią sumą išleisti sanatoriniam gydymui gali ne kiekvienas. Aš norėčiau, kad visi vyresnio amžiaus žmonės galėtų tokia galimybe pasinaudoti”, – pateikdama projektą sakė R. Tamašunienė.
Anot jos, 2022 metais Lietuvoje gyveno apie 400 tūkst. senjorų virš 70 metų.
Kritikuodamas projektą Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas sakė, kad šeštą kadenciją dirba Seime ir niekaip neranda atsakymo, „kodėl meilė žmonėms padidėja ir atsiranda prieš rinkimus ir būnant opozicijoje?”. Politikas ironizavo, kad ir jam būtų malonu už valstybės pinigus pasilepinti reabilitacijos vandeniu, purvu ar masažu.
Seimo narys konservatorius Vilius Semeška teiravosi, kiek pasiūlytos įstatymo pataisos kainuotų valstybei.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) atstovaujanti Seimo narė R. Tamašunienė akcentavo, kad Valstybinė ligonių kasa, jos duomenimis, neišnaudoja visų sanatoriniam gydymui skirtų lėšų.
Senjorams patrauklios įstatymo pataisos Seime neįveikė pateikimo procedūros. Už jas balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 11, susilaikė 34. Projektas vieno balso persvara buvo atmestas.
Šiuo metu galiojančiame Sveikatos draudimo įstatyme numatyta, kad 90 proc. sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos apmokama už vaikų iki 7 metų gydymą, taip pat už neįgaliųjų asmenų iki 18 metų gydymą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!