Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diplomatų galimus praeities ryšius su KGB besiaiškinantys parlamentarai mažina įtariamųjų skaičių - anksčiau Ypatingojo archyvo prašę duomenų apie daugiau kaip 7 dešimtis asmenų, dabar prašo žinių tik apie 10 diplomatų.

REKLAMA

Kaip praneša LNK žinios, tarp dešimties įtariamųjų yra generalinis konsulas Kaliningrade Viktoras Baublys, ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas, Lietuvos atstovas prie Europos Tarybos Neris Germanas, ambasadorius Maskvoje Rimantas Šidlauskas ir ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas.

Saugumas parlamentarų įtarimų nekomentuoja.

Kaip jau anksčiau rašė BNS, galimus diplomatų kontaktus su sovietų specialiosiomis tarnybomis tiriantys Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariai Audronius Ažubalis, Henrikas Žukauskas ir Dailis Barakauskas praėjusių metų spalio pabaigoje kreipėsi į Ypatingąjį archyvą, prašydami pateikti turimų dokumentų kopijas apie Lietuvos diplomatų galimus buvusius kontaktus su SSRS slaptosiomis tarnybomis. Jie kartu pateikė ir sąrašą su 73 pavardėmis tų diplomatų, kurių praeitis parlamentarams kelia įtarimų.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį lapkritį parlamentarai iš Ypatingojo archyvo gavo atsakymą, kuriame, pasak jų, teigiama, jog archyvas nesugebėjo „atkasti“ informacijos apie 73 diplomatų galimas sąsajas su KGB. Taip esą nutiko dėl laiko trūkumo ir informacijos pertekliaus, todėl rašte prašoma pratęsti atsakymo terminą.

Pernai lapkritį Seime prabilta, jog apie kai kuriuos Lietuvos diplomatus egzistuoja „jautri“ informacija, kurią VSD yra pateikęs prezidentui, užsienio reikalų ministrui ir premjerui.

Tokį patvirtinimą, anot URK vicepirmininko A.Ažubalio, komitetas esą gavo lapkričio 23-iąją iš VSD generalinio direktoriaus Povilo Malakausko.

Tačiau nei VSD vadovas P.Malakauskas, nei URK pirmininkas Justinas Karosas nepatvirtino, kad vadinamoji „jautri“ informacija yra kaip nors susijusi su galimu diplomatų bendradarbiavimu su KGB.

Esą VSD šefas šalies vadovams apie diplomatus teikia visą informaciją, tarp jų ir „jautrią“, bet koks jos turinys nebuvo atskleista.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad bent 10 Lietuvos diplomatų „liustraciją perėjo“ tuometinių VSD vadovų kabinetuose, praėjusio rugsėjo pabaigoje užsiminė buvęs VSD darbuotojas ir Liustracijos komisijos pirmininkas Vytautas Damulis.

Iš viso, istorikų vertinimu, Lietuvoje gali būti apie 4-4,5 tūkst. asmenų, galimai bendradarbiavusių su KGB.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų