Rašyti komentarą...
Seimo LSDP frakcija reiškia pasipiktinimą nesibaigiančiu vadinamuoju diplomatų, neva bendradarbiavusių su KGB, skandalu. Apmaudžiausia, kad skandalo iniciatoriai ir autoriai – Seimo užsienio reikalų komiteto nariai, kuriems turėtų itin rūpėti valstybės prestižas.

Galimus diplomatų kontaktus su sovietų specialiosiomis tarnybomis tiriantys Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariai A. Ažubalis, H.Žukauskas ir D.Barakauskas praėjusių metų spalio pabaigoje kreipėsi į Ypatingąjį archyvą, prašydami pateikti turimų dokumentų kopijas apie Lietuvos diplomatų galimus buvusius kontaktus su SSRS slaptosiomis tarnybomis. Jie kartu pateikė ir sąrašą su 73 pavardėmis tų diplomatų, kurių praeitis parlamentarams kelia įtarimų.

Tik vėliau, kai žiniasklaida konkrečiai paskelbė 10 diplomatų pavardes, Seimo URK vicepirmininkas A.Ažubalis, išsigandęs iš butelio paleisto džino galimų padarinių, skuba teigti, kad Lietuvos “diplomatų pavardžių paviešinimas kenkia tyrimui”. Tačiau jo pareiškime nėra nė pusės žodžio, kad jo paties užvirta košė kenkia Lietuvos įvaizdžiui. Kodėl buvo imtasi šios veiklos ir gal iniciatoriai galėtų paskelbti visus įtariamuosius? Įdomu tai, kad likusiųjų diplomatų pavardžių sąraše liko tik su valdančiąja dauguma susijusių diplomatų pavardės.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija jau ne kartą yra pareiškusi, kad nėra gavusi jokių duomenų iš kompetentingų institucijų apie diplomatus, nuslėpusius savo bendradarbiavimą su KGB. “Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija nėra ta institucija, kuri įgaliota vykdyti liustraciją. Vadovaujantis Lietuvoje galiojančiais teisės aktais tokia pareiga tenka Liustracijos komisijai. Diplomatams leidimus dirbti su Lietuvos valstybės paslaptį sudarančia informacija nustatyta tvarka išduoda Lietuvos valstybės saugumo departamentas. Lietuvos diplomatų patikimumą atitinkama tvarka patvirtina NATO ir Europos Sąjungos institucijos. Asmenys, nepraėję tokio patikrinimo ir neturintys atitinkamų leidimų, negali dirbti diplomatinėje tarnyboje. Lietuvos užsienio reikalų ministerija pasitiki Lietuvos valstybės institucijų, NATO ir ES partnerių kompetencija spręsti šiuos klausimus”, - rašome URM išplatintame pareiškime.
Seimo LSDP frakcija nepatikrintos informacijos paskelbimą ir Lietuvos diplomatams mestus kaltinimus, vertina kaip Lietuvos diplomatinės tarnybos diskreditavimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Diplomatinės atstovybės, reziduojančios Lietuvoje, perduos informaciją savo šalių vyriausybėms, tad Lietuvos prestižui gali būti padaryta nepataisoma žala. Kyla abejonių, ar savo teisėmis piktnaudžiaujantys Seimo nariai turi teisę dirbti su slapta informacija?

Seimo LSDP frakcijos informacija
Ar egzistuoja seimūnams bei purvasklaidai tokia sąvoka ,,nekaltumo prezumpcija"?
p.J.Karosas[nuotraukoje sėdi] studijų metais papildomo universitete,ar jau žinoma?
Kiek Seime nesukciu, nemelagiu, kompetentingu (zinanciu, kad tokia informzcija neviesinama, kol neisaiskinta) ir padoriu?
Buvo duota proga- reabilituotis-prisipažinti, bet sukčiai ir melagiai pasirinko toliau tęsti savo juodus darbus
Ir nuotrauka prie straipsnio tinkama - KGB rezervistas Seimo saleje. Viskas tikra ir realu.
Alkoholikų ir paksoidų sapalionės kai kam tampa tiesa.
visi mineti buvo patepti pociaus pagal KGB nurodyma ir yra labai jautrus
neuždrausta. Bet įtarinėjimai būna ir vienos ligos požymis.
Nepaminejo Eidinto.....
Į viršų