Seimas nepritarė siūlymui, kad vidutinė pensija šalyje būtų ne mažesnė, nei 60 proc. vidutinio užmokesčio, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Šiandien Seimas 64 balsais „už“, 16 „prieš“ ir 8 susilaikius po svarstymo atmetė Valstybinių socialinio draudimo pensijų garantijų įstatymo projektą.
Teikiamo projekto iniciatorius Kęstutis Daukšys siūlė nustatyti, kad vidutinė, turint būtinąjį darbo stažą, Valstybinė socialinio draudimo pensija, kurią skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, turi būti ne mažesnė kaip 60 procentų Lietuvos Respublikos statistikos departamento paskelbto praeito ketvirčio šalies vidutinio darbo užmokesčio (neto) dydžio, sakoma pranešime.
Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė įstatymo projektą atmesti, atsižvelgdamas į Vyriausybės išvadą.
Joje sakoma, kad įstatymo projekto rengėjas nenumato Įstatymo projekto finansavimo šaltinių ir būdų nei trumpalaikėje, nei ilgalaikėje perspektyvoje, nors tą būtina padaryti priimant sprendimus dėl ilgalaikių išmokų, reikalaujančių nuolatinio finansavimo.
„Preliminariais skaičiavimais, atliktais atsižvelgiant į dabartinius Finansų ministerijos paskelbtus pagrindinius makroekonominius rodiklius, Įstatymo projektui įgyvendinti 2008 metais reikėtų apie 2 mlrd. 133 mln. litų, iš jų apie 1 mlrd. 835 mln. litų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ir 298 mln. litų – iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto“, sakoma išvadoje.
Joje taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad valstybinių socialinio draudimo pensijų dydžiai skiriasi dėl atskiroms pensijų rūšims nustatytų apskaičiavimo ypatumų, todėl būtų neteisingas ir nelogiškas skirtingų rūšių vidutinės pensijos dydžio padidinimas iki vienodo valstybinės socialinio draudimo pensijos dydžio.