• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Seimą sukrėtęs galimos pedofilijos skandalas yra tragedija ir jau padarė neatitaisomą reputacinę žalą šalies pačiam Kristijonui Bartoševičiui, parlamentui, valdančiajai daugumai ir konservatorių partijai, sako TS-LKD atstovas, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Pirmadienį Seimą sukrėtęs galimos pedofilijos skandalas yra tragedija ir jau padarė neatitaisomą reputacinę žalą šalies pačiam Kristijonui Bartoševičiui, parlamentui, valdančiajai daugumai ir konservatorių partijai, sako TS-LKD atstovas, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

REKLAMA

Apie tai pirmadienį diskutuota „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ .

Vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydama naikinti konservatorių parlamento K. Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę.

Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas vyksta dėl veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje. 

REKLAMA

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė laidoje teigia, kad dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo šiuo metu pateikti daugiau informacijos, nei jau buvo pateikta, negalima. Ji taip pat negali patvirtinti ir pasirodžiusios informacijos apie tyrime figūruojančius du nepilnamečius.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas, kai bus galimybė, pagrindinė informacija visuomenei bus pateikta“, – tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasigedo valdančiųjų lyderio komentaro

Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka pastebi, kad per visą gyvenimą dar neturėjo galimybės komentuoti nieko panašaus.

„Manau, kad galime tik svarstyti, kelti klausimus ir palikti atsakymus ateičiai. Pavyzdžiui, galvoju apie prokurorus. Tokias bylas net ir nežinomiems žmonėms teisėsaugininkai prieš keldami labai ilgai svarsto – ar užteks argumentų teisme, ar advokatai neišsuks.

Dabar turime Seimo narį, valdančiosios daugumos narį. Generalinė prokurorė prieš ateidama į Seimą turbūt kokius tris kartus perkalbėjo su tais prokurorais, kurie vykdo ikiteisminį tyrimą, ar verta eiti į Seimą pradėti neliečiamybės nutraukimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klausimas kaip ir retorinis. Galėtume pasvarstyti – nebent prokurorai yra visiški bepročiai ir nori susimauti taip, kaip dar nesusimovė. Turiu kritinių pastabų prokuratūrai ir nemažai, bet man atrodo, kad bepročių ten neturėtų būti“, – komentuoja R. Valatka.

Apžvalgininkas taip pat pastebi, kad patys politikai susidariusią situaciją įvardija kaip krizę ar katastrofą, tačiau jos valdymo kol kas R. Valatka pasigenda.

„Man norėjosi valdančiosios daugumos lyderio kokio nors žodžio. Jie negali muštis į krūtinę, prisipažinti, kad yra kalti. Bet kalbėjimasis su visuomene reikalingas, nes tai yra pirmas toks atvejis, kai visi nori būti stručiais, sukišti galvas į smėlį. Bet man atrodo, kad nei konservatorių partija yra strutis, nei Lietuva yra smėlis. Politika yra apie kalbėjimąsi, o ne tylėjimą“, – sako jis.

REKLAMA

Pirmadienį vakare 19:30 TS-LKD frakcija išplatino Gabrieliaus Landsbergio komentarą.

Šiandien dirbdamas Briuselyje išgirdau apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Seimo frakcijos nario K. Bartoševičiaus galimai įvykdyto nusikaltimo ir buvau sukrėstas. Nors Seimo narys nepriklauso partijai, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS-LKD sąrašu išrinktą žmogų. Esam kaip bendruomenė šokiruoti paskelbtos informacijos.

Pasitikiu Lietuvos teisingumo sistema, kuri tikiu objektyviai, principingai bei nešališkai įvertins bei nustatys atsakomybę, jei buvo padarytas nusikaltimas. Seimo nario mandato atsisakymas leis teisėsaugai reikalingus veiksmus atlikti be trukdžių“, – teigė G. Landsbergis.

REKLAMA

Saudargas: „Pats turiu tris vaikus. Kai tavo kolega yra apkaltinamas tokiu dalyku, yra sunku“

Anot konservatorių atstovo P. Saudargo, nors kaltinimai K. Bartoševičiui yra labai rimti, kol kas galioja nekaltumo prezumpcija. Kol teismas neįrodė kitaip, anot parlamentaro, tikėti, jei norisi, galima ir K. Bartoševičiaus žodžiais.

„Nepriklausomai nuo to pritariu R. Valatkai, kad tai bet kokiu atveju jau yra blogai. Tai bet kokiu atveju yra smūgis tiek Seimui, tiek valdančiajai koalicijai, mūsų partijai, neabejotinai, reputacinė žala. Tai jau yra neatitaisoma žala. Turime galvoti, ką su tuo daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip, mes esame šokiruoti, užklupti. Ryte žinojome tik tiek, kad Kristijonas išeina iš Seimo, tai mus taip pat nustebino“, – sako P. Saudargas.

P. Saudargas prisimena, kad apie kolegos pasitraukimą sužinojo gavęs žinutę. Pranešta, kad K. Bartoševičius traukiasi dėl asmeninių priežasčių.

„Niekas daugiau nepaaiškino, jis pats daugiau aiškinti neketino. Laukėme, kad šiandien, šią savaitę paaiškės aplinkybės – ar tai yra karjeros posūkis, liga ar kas. Pradėjome spėlioti, palinkėjome sėkmės naujuose darbuose.

REKLAMA

Tada po pietų ateina žinia, kad yra galimas baisus nusikaltimas. Tai jau yra tragedija. Yra aukos, yra galimai nuskriausti vaikai, tai bet kokiu atveju yra blogai. Apie tai sužinoti nėra lengva.

Pats turiu tris vaikus. Kai tavo kolega yra apkaltinamas tokiu dalyku, yra sunku. Bet – krizė. Krizę valdo prokurorai. Yra prokurorai, prokuratūra, turime jais pasitikėti, kad jie iki galo įgyvendins tyrimą“, – sako jis.

Bartoševičiui mesti kaltinimai

Primename, kad generalinė prokurorė N. Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę dėl K. Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

REKLAMA

Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

Anot prokuratūros pranešimo, tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

BNS žiniomis, tyrime figūruoja mažiausiai du nukentėję nepilnamečiai vaikai, vienam jų yra iki 14 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Pora valandų prieš prokuratūros pranešimą apie tyrimą K. Bartoševičius pats patvirtino atsisakysiantis mandato.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

laikas butu skelbt pirmalaikius rinkimus...
Kas liko is konservatoriu pliu
Kas liko is konservatoriu pliu
krikscioniu partijos - pedofilai, kurie susidejo su laisvieciais, kuriems rupi ne salies problemos, o homseksualu gerove, kanapes ir t.t.
Slykstus nusivylimas,
Slykstus nusivylimas,
negarbe ir nepasitikejimas- valdancioji dauguma.O taip tyciojosi is visu, net svetima geda eme.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų