REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorius Kristijonas Bartoševičius pirmadienį paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato, tačiau vėliau paaiškėjo, kad politikas yra ikiteisminiame tyrime, kurio metu aiškinamasi dėl seksualinio nepilnamečio ir mažamečio asmens prievartavimo bei tvirkinimo prieš jaunesnį nei 16 metų asmenį. Nors jis paliko frakciją, anot ekspertų, tai Tėvynės sąjungai nepalengvins kelio artėjančiuose rinkimuose.

Konservatorius Kristijonas Bartoševičius pirmadienį paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato, tačiau vėliau paaiškėjo, kad politikas yra ikiteisminiame tyrime, kurio metu aiškinamasi dėl seksualinio nepilnamečio ir mažamečio asmens prievartavimo bei tvirkinimo prieš jaunesnį nei 16 metų asmenį. Nors jis paliko frakciją, anot ekspertų, tai Tėvynės sąjungai nepalengvins kelio artėjančiuose rinkimuose.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo politologas Virgis Valentinavičius ir komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas.

Pasirodė informacija, kad konservatorių atstovas Kristijonas Bartoševičius minimas pedofilijos skandale. Kaip tai vertinti, žiūrint politiniu lygiu? Tai yra smūgis konservatorių partijai?

V. Valentinavičius: Be abejo, tai būtų smūgis bet kuriai partijai ir bet kuriai partijai tai galėjo atsitikti, bet atsitiko būtent Tėvynės sąjungoje. Aišku, tai nepridės pliuso per savivaldos rinkimus. Iš vienos pusės, Bartoševičius tarytum bando padėti partijai atsistatydindamas ir toliau jau partijos reikalas, kaip atsiriboti ir parodyti žmonėms, kad partija čia niekuo dėta. Tai bus labai sunku.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, glumina paties Bartoševičiaus tvirtinimai, kad jis nieko nežino ir pasitraukimas iš Seimo yra niekuo nesusijęs su šiandien pasirodžiusiais kaltinimais. Bartoševičiaus pasiruošimas meluoti nuo pat pradžių nepalengvins gyvenimo Tėvynės sąjungai per artėjančius savivaldos rinkimus.

REKLAMA

Informacijos dar mažai, bet pone Kontrimai, ką galima sakyti iš to, kaip vyksta komunikacija? Jeigu žmogus atsisako mandato, iš šono atrodo, kad turbūt kaltas ir nenori aiškintis Seime. Kokie jūsų pirmi pastebėjimai?

L. Kontrimas: Kadangi aš jį pažįstu asmeniškai, tai nebūsiu objektyvus. Mane tai labai suglumino ir truputį sukrėtė. Dėl to aš jums atsakysiu taip: palikime laiko žmogui išteisinti, jeigu jis yra nekaltas arba teisėsaugai įrodyti, jeigu yra faktai. Nes šiaip sau Generalinė prokurorė neateina į Seimą ir neprašo leisti panaikinti Seimo nariui nepriklausomumo statusą.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau komentuoti nenorėčiau. Nes suprantat, kaip yra... Realiame gyvenime žmonės neretai – ypač seksualinio priekabiavimo tema – yra apkaltinami todėl, kad ja kaltinant yra be galo sunku gintis. Todėl, kad niekas gi dažniausiai nebūna ar nestovi šalia, kai galbūt įvyksta tam tikri dalykai.

Prieš šitą įvykį prisiminėme skandinavų filmą apie tai, kaip mokytojas buvo neteisingai apkaltintas ir kuo viskas baigėsi. Dėl to sakyčiau taip: mums, kurie žiūrime to žmogaus ir tų aplinkybių dramą, reikia mažiau kelti muilo operos scenarijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie jo reakciją, tai manau, kad kiekvienas, atsidūręs tokioje kryžminėje ugnyje, truputį sutriktų ir nežinotų, kaip komentuoti. Tai jis pasirinko pasakymą, kad „nieko nežinau“. Bet praeis diena, kita, bus panaikintas jo neliečiamumo statusas ir mes matysime šitą istoriją detaliau. Jeigu ją atskleidinės.

V. Valentinavičius: Bet muilo operos scenarijų kelia faktai. Yra kaltinimai, yra pasitraukimas iš Seimo. Aš visiškai sutinku su Linu, kad reikia atskirti teisinius ir politinius dalykus, bet politinė problema jau yra ir ją reikia spręsti.

REKLAMA

L. Kontrimas: Matėme, kad frakcijos seniūnė irgi sureagavo beveik kaip aš, irgi buvo šokiruota, nes emociškai tu negali likti abejingas. Ypač kai žmogus pažįstamas ar kolega. Tai žiūrėsime, kaip partija elgsis, bet čia nebus 3 pasirinkimų. Čia labai akivaizdu, kad bus duotas žalias kelias teisėsaugos darbui ir tada jau matysime.

Bet partijos planas turbūt toks ir yra – leisti viską įvertinti teisėsaugai?

V. Valentinavičius: Kito kelio, iš tikrųjų, nėra. Tuo pasirūpino pats Bartoševičius, pasitraukdamas iš Seimo. Tada jau nebelieka neliečiamybės klausimų. Ta prasme, tai yra teigiamas žingsnis. O toliau matysime.

REKLAMA

Bet tai, ką sako Linas, kad duokime laiko apsiginti, tai politine prasme to laiko nėra. Politine prasme gintis reikia dabar.

Bet ar tai gali daryti įtaką rinkimams?

L. Kontrimas: Aišku. Aš nenoriu nieko prasto sakyti apie mūsų rinkėjus, nes kaip ir politikai – kokie yra, tokie yra, taip ir mūsų rinkėjai. Bet labai didelė dalis žmonių pasakys ką? Nu, tai jau ten visi tokie... <...> Dėl to atsakysiu į jūsų klausimą labai paprastai: kaip aš emociškai sureagavau į tą žinią, taip dalis žmonių emociškai sureaguos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar yra tiek daug, kurie labai gilinasi, aiškinasi, kas ten prie ko, kokios peripetijos, kad jis ne partijos narys, kad jis buvo išrinktas pagal sąrašą?

V. Valentinavičius: Tuo labiau, konkuruojančios partijos tikrai šituo pasinaudos. Yra pakankamai daug žmonių, kurie visiškai neatsižvelgdami į faktus, panaudos šią žinią politikai, gerinant savo įvaizdį ir menkinant konkurentų. Šitie dalykai yra neišvengiami.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

teisingai ir manys, nes vieni konservai prievartauja vaikus, kiti - Lietuvą
Tai kad jis buvo išrinktas pagal sąrašą ne pasiteisinimas. Į sąrašą jis pateko ne atsitiktinai, jį ten įrašė partijos taryba, valdyba ar dar ten kažkoks organas, o sąrašą tvirtino partijos pirmininkas. Už kažkokius nuopelnus partijai, ar gal nusipirko vietą sąraše, bet už tai kad tas žmogus tapo Seimo nariu atsakinga partija.
priminsiu, kad anksčiau Raskevičius dirbo liūnai pagarsėjusioje 'Žmogaus teisių" kontoroje. Ten buvo pagautas dėl priekabiavimo prie pavaldinio. Už tai buvo nubaustas (!)nukentėjęs pavaldinys (beje, buvęs Adamkaus patarėju),atleistas iš darbo. O raskevičius buvo paaukštintas iki "žmogaus teisių" komiteto pirmininko Seime. Gal ir konservai tikisi paaukštinimo ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų