O ką jau kalbėti apie įvairius nudegimus – pasak medikų, dažniausiai žmonės nudega plaštakas, veidą, kai neatsakingai naudoja degųjį skystį. Taip pat ir užkrenta ant šašlykinių, kai per daug pavartoja alkoholio.
Tik saulutė pakepino, o štai jau ir mėsa ant iešmų skrunda pas panevėžietį Rimantą. Vyriškis pasakojo, kad su kaimynais sutaria – gi visi mėgsta šašlyką pasikepti.
„Darbo dienoj žiūrim, kad dūmai neitų į kaimyną, tada kažką koreguoji“, – sakė vyras.
Tačiau stengiasi kuo atsargiau elgtis su ugnimi. Rimantas pasakojo, kad matė ir nuo kepsninės ugnies nukentėjusį pažįstamą.
„Aš mačiau žmogų, grįžusį iš Londono – visas nudegęs. Sakė, pūtė ir kaip davė liepsna, vaikinai pasimetę, nežinojo ką daryt“, – pasakojo panevėžietis.
Gresia baudos
Tam, kad tokių nelaimių žmonės išvengtų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad kietuoju kuru kūrenamų šašlykinių, kepsninių laikyti bet kur savo kieme negalima.
„Šašlykinės turi būti ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų ar kitų degių medžiagų, taip pat jeigu yra kūrenami laužai, tada ne mažiau kaip 30 metrų atstumu“, – aiškino priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Vytas Vaičaitis.
Už šių taisyklių pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 20 iki 70 eurų, o juridinių asmenų vadovams – nuo 60 iki 580 eurų.
Ugniagesiai pastebi, kad dažniausiai įvairūs nudegimai ar užsiliepsnojimai įvyksta dėl žmonių skubėjimo.
„Netgi pripilama benzino, kuris ne tik degus, bet ir labai sprogus. Turime gaisrų atvejų, kada užpylus benzino įvyksta sprogimai ir tiek žmonės nukenčia nuo pliūpsnio, tiek pastatai arba tam tikri šalia esantys augalai“, – sakė V. Vaičaitis.
Medikai pastebi, kad dažnai prie skanių šašlykų žmonės mėgsta ir išgerti ne vieną ir ne du alkoholinius gėrimus.
„Jie užgriūna ant karšto griliaus tų „velnio lašų“ padauginę. Plaštakos, kaip taisyklė, veidas nudega“, – teigė terminių traumų skyriaus vedėjas Vytautas Vaitkus.
Nemoka suteikti pirmosios pagalbos
Medikai ypač įspėja dėl degaus skysčio naudojimo – esą žmonės jo pila per daug ir netaisyklingai. O dėl įvairių nudegimų gali grėsti ir mirtis.
„Visas butelis gali sprogti rankose. Dingsta apsauginis barjeras ir puola infekcijos, ir puola visos lėtinės ligos“, – sakė V. Vaitkus.
Pasak skubiosios pagalbos gydytojų, dažnai žmonės nemoka suteikti pirmosios pagalbos nusideginus.
„Tepa viskuo – pila aliejų, kefyrą, kas po ranka papuola“, – teigė LSMU Kauno ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vadovas Artūras Šulnius.
Tad jeigu jau įvyko nelaimė, medikai ragina nudegintą vietą šaldyti ir sutvarstyti. O priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja nedelsti ir pamačius ugnį skambinti pagalbos telefonu, o kol ugniagesiai važiuos, laužus ar šašlykines malšinti gesintuvu arba kibirais vandens.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:



















































































































































































































































