Santaros klinikose leidžiami skiepai nuo Covid-19: pirmoji paskiepyta slaugytoja

Santaros klinikose gruodžio 27 d., sekmadienį, pradedami skiepyti pirmieji medicinos darbuotojai.

19

Skiepijimo procesas 8 val. pradėtas rodyti tiesioginėje transliacijoje iš Santaros klinikų, kad žmonės galėtų stebėti, kaip vyks vakcinacija.

Santaros klinikose, Infekcinių ligų centre, pirmąjį skiepą gavo slaugytoja Nijolė Ramonaitė. Jos paklausta, ar viskas gerai, kaip ji jaučiasi, moteris atsakė, kad viskas yra puikiai. 

Santaros klinikų generalinis direktorius profesorius Feliksas Jankevičius sako, kad be vakcinos nepavyks suvaldyti Covid-19 viruso, tad išaušo istorinė diena.

„Džiaugiamės be galo, kad pradėjome vakcinacijos procesą, pasižiūrėjus, atrodo, kad tai yra labai paprasta procedūra, tačiau ji pažymi labai svarbaus proceso pradžią.

Be vakcinavimo, mes tikrai nesusitvarkysime su šita pandemija. Žinoma, mes naudojame asmens apsaugos priemones, žinoma, mes pradėjome karantiną ypatingai griežtos tvarkos, tačiau to neužtenka ir be vakcinavimo mes niekaip nesusitvarkysime. Džiaugiamės, kad šiandien, beveik kartu su visomis Europos Sąjungos šalimis pradėjome vienu metu tokį svarbu procesą, vakcinavimą. Tikimės, kad jis duos pačius geriausius rezultatus ir greituoju būdu galėsime paskiepyti ne tik Lietuvos medikus, bet taip pat ir visus Lietuvos gyventojus", – sakė F. Jankevičius.

Primenama, kad klinikiniai tyrimai rodo, jog praėjus 7 dienoms po antrojo skiepo, sergamumas sumažėja 95 proc., tad tikimasi, kad praėjus dar kelioms savaitėms Lietuvoje bus galima lengviau atsikvėpti valdant Covid-19 pandemiją.

Paskiepyti pirmąja vakcinos doze, turėtų sulaukti antrosios vakcinos dozės po 21 dienos.

Po to gydytojai trumpai pakomentuos visą procesą.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvą pasiekė pirmosios vakcinos nuo koronaviruso

Pirmiausiai Santaros klinikose bus skiepijami tie medicinos darbuotojai, kurie turi tiesioginį kontaktą su sergančiais koronavirusine infekcija. Santaros klinikos yra pagrindinė koordinuojanti įstaiga Vilniaus regione, todėl bus atsakinga ir už atraminių ligoninių tiek Vilniaus mieste, tiek Lietuvos Rytų regione, medicinos personalo skiepijimą COVID-19 vakcina.

REKLAMA

„Trečios fazės vakcinos tyrimų rezutatai patvirtino, kad Lietuvą pasiekusi vakcina yra saugi. Tyrimai rodo, kad jos efektyvumas – 95 proc. Pats vakcinos sušvirkštimas yra paprastas ir kasdienis veiksmas, tačiau pasiruošimas jam – ypatingai kruopštus ir atsakingas. Mūsų klinikose jau yra saugyklos, kuriuose bus laikomos vakcinos, o vėliau tokia bus įrengta ir regione. Kreipiuosi į visą mūsų medikų bendruomenę ir kviečiu prasidėjus skiepijimui nuo COVID infekcijos būti sektinu pavyzdžiu visai visuomenei. Tikiuosi, kad ateinančiais metais prieš akis regėsime šviesą šiuo metu tamsiame kelyje ir drauge užkirsime kelią šiai visus išvarginusiai pandemijai“, – kalba Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius.

Be šiuo metu mūsų šalyje jau taikomų kovos su pandemija priemonių, labai svarbi yra dar viena dedamoji – skiepai. Vakcinacija visais laikais buvo mokslo pagrįsta priemonė, kuri padeda sukurti visuomeninį imunitetą ir tokiu būdu stabdyti įsismarkavusią pandemiją.

„2020 metų gruodžio 27 diena – istorinis momentas, kai skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos vyks visoje Europoje vienu metu. Labai laukiame šios akimirkos, nes tikėtis natūraliai susiformuosiančio vadinamojo bandos imuniteto yra per ilgas, per daug skausmingas ir brangus procesas visuomenei. Kasdien patvirtinami tūkstančiai naujai užsikrėtusiųjų, miršta dešimtys sunkiai sergančių COVID-19 infekcija ligonių, nerimą kelia sergantis COVID-19 infekcija medicinos personalas, kurių susirgimai skausmingai paveikia ir kartais paralyžiuoja pagalbos teikimą Lietuvos piliečiams. Darysime viską, kad visos pirmosios vakcinos būtų kuo greičiau įskiepytos tiems žmonėms, kurie tiesiogiai susiduria su koronaviruso infekcija, kurie dirba skubios pagalbos, reanimacijos skyriuose“, – sako Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad į Lietuvą šeštadienį atvežta COVID-19 vakcina, skiepijimą penkiuose šalies centruose žadama pradėti sekmadienį.

REKLAMA

Primena, kad pirmosios „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos paskirstytos penkioms centrinėms šalies gydymo įstaigoms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, atsakingoms už COVID-19 valdymą regionuose. Kauno ir Vilniaus apskrities gydymo įstaigoms skiriama po beveik 3 tūkst. dozių, Klaipėdos – 2 tūkst., Šiaulių ir Panevėžio – po 1 tūkst.

Ši pirmoji vakcinos nuo koronaviruso partija yra skirta skiepyti medikams. Bendru sutarimu visos klinikos vakcinavimą pradės vienu metu, sekmadienį, 8 val. ryto. 

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje (ES) –  Europos Komisija leidimą ją platinti davė pirmadienį, kai tai padaryti rekomendavo Europos vaistų agentūra.

Vakcina šeštadienį turėtų pasiekti visas ją įsigijusias ES šalis, skiepijimą planuojama pradėti vienu metu sekmadienį. 

Lietuvoje paskiepijus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius medikus, antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. 

Planuojama, kad antra siunta Lietuvą pasieks 29 dieną, manoma, kad sulauksime kiek didesnės siuntos, nei gavome šį kartą, tačiau tikslus skaičius bus žinomas tik prieš vakcinai atvykstant. Trečioji siunta Lietuvą galėtų pasiekti sausio pradžioje.  

Medikus planuojama paskiepyti per pirmą ketvirtį. Paskui bus skiepyjami slaugos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, vėliau planuojama skiepyti lėtines ligas ir vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, o paskiausiai – visuomenės masinė vakcinacija.


Rašyti komentarą...
M
Mykola
2020-12-27 08:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug abejonių dėl jos veiksmingumo po keleto viruso mutacijų. Na bet viltis kad ir durnių motina vistiek geriau nei nieko
Atsakyti
-2

M
Magnis
2020-12-27 08:40:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepykit,bet nedaykit cirkų.Toks vaizdas,kad skrisim į mėnulį.
Atsakyti
-4

2020-12-27 09:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas trugdo je pirmi. Gal tegul gydo geriou. Omes palauksma pašalinio poveikio nebent čia skiepai nuo gripo. Nes kur dingo gripo epidemija. Kur kitos ligos gal pasviekom nuo melo ir pabudom. Tegul geriou dirba.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų