REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskelbus naują operacijų vadovo įsakymą, kuriuo nuo spalio 22 d. numatomas didesnis ploto ribojimas vienam pirkėjui be galimybių paso dirbančioms parduotuvėms, vaistinės pasipiktino, kad tai daliai žmonių gerokai sumažins galimybes gauti farmacinę paslaugą. Visgi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuramino, kad tokiu atveju vis tiek bus galima aptarnauti po vieną pirkėją.

Paskelbus naują operacijų vadovo įsakymą, kuriuo nuo spalio 22 d. numatomas didesnis ploto ribojimas vienam pirkėjui be galimybių paso dirbančioms parduotuvėms, vaistinės pasipiktino, kad tai daliai žmonių gerokai sumažins galimybes gauti farmacinę paslaugą. Visgi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuramino, kad tokiu atveju vis tiek bus galima aptarnauti po vieną pirkėją.

REKLAMA

Nuo spalio 22 d. įsigalioja operacijų vadovo sprendimu įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be galimybių paso. Tokiose parduotuvėse ir turgavietėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui. 

Baiminosi, kad be galimybių paso negaus paslaugų

Po tokios žinios „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė skubėjo nuogąstauti, kad ypač mažesniuose miesteliuose žmonės nebegalės įeiti į vaistinę be galimybių paso (GP).

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi, pagal naujausią operacijų vadovo priimtą sprendimą, vienam klientui turi būti skirtas 30 kv. m plotas, o mūsų vaistinės mažesnės, be galimybių paso priimti pacientų mes apskritai negalėsime. Didesnės nei 30 kv. m vaistinės yra įsikūrusios prekybos centruose, į kurias pacientai pastaruoju metu ir taip negalėjo įeiti be GP.

REKLAMA

Taip išeina, kad gyventojai, neturintys galimybių paso, apskritai negalės įeiti į vaistines gauti farmacinės paslaugos ar nusipirkti vaistų. Manome, kad tai bus ypač didelė problema mažesniuose miestuose ir miesteliuose, kur nėra vaistinių, kurių plotas būtų didesnis nei 30 kv. m.“, – rašoma išplatintame komentare.

Galės priimti po vieną pirkėją

Tačiau SAM aiškina, kad jeigu parduotuvė ar vaistinė yra mažesnio nei 30 kv. m ploto, ji galės aptarnauti tik vieną pirkėją.

„Nutarimo papunktyje nurodytose, uždarose erdvėse esančiose paslaugų teikimo vietose, kai aptarnaujami asmenys, neatitinkantys nutarimo  3.1.1 papunktyje nurodytų kriterijų, užtikrinti 30 m2 prekybos plotą (t. y. prekybos salės, skirtos pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, plotas, įskaitant matavimosi kabinas.

REKLAMA
REKLAMA

Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas) vienam paslaugų gavėjui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį“, – nutarimą pacitavo SAM atstovas Julijanas Gališanskis.

Galės pasirinkti, ar dirbti su galimybių pasu

Reikalavimas užtikrinti 30 kv. m prekybos plotą vienam aptarnaujamam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius galimybių paso kriterijų.

Aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1500 kv. m (arba parduotuvė yra įsikūrusi prekybos centre, kurio plotas neviršija 1500 kv. m).

Šiuos kriterijus atitinkanti parduotuvė arba turgavietė gali savarankiškai priimti sprendimą aptarnauti tik pirkėjus su galimybių pasu ir apie tai informuoti Nacionalini visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Tokiu atveju minimalaus ploto reikalavimas vienam pirkėjui nebus taikomas, tačiau bus privaloma užtikrinti, kad į prekybos vietą nepatektų galimybių paso arba jam lygiaverčio dokumento neturintys pirkėjai.

Galimybibių pasai ne sustabdo pandemiją ,o ją platina ,nes su jais gali eiti kur nori ,gali sirgdamas dirbti.,nereikia karantinuotis net grįžus iš kelionių tolimų .Galmybių pasas tai ir yra priversti skiepytis kad galėtum keliauti laisvai ..Dabar daugiausia serga pasiskiepije ..Taip pat miršta ir pasiskieje ir po skiepo .Nereikia meluoti .,jeigu senas žmogus miršta nuo skiepo ar užsikrėtes tai rašo kad nuo gretutinių ligų aba prie paskiepytų iš dalies priskirs.
Na o kaip kitaip gi sutrikdysi zmoniu sveikata, jei ne priversdamas juos lauke valandu valandas stoveti? Juk tik taip galima pasunkinti serganciu sirdies ir kraujagysliu bei kitomis savomis ligomis bukles, tik taip galima padidinti ivairiu persalimu ir ju sunkiu pasekmiu (pvz. plauciu uzdegimo skaicius).
mano nuomone, tai nesuvokiamas ziaurumas, neturintis nieko bendro su sveikata, ir galimai priesingai keliamas su tikslu ja sutrikdyti. Tuo labiau zinant, kad paskiepyti tiriamaisiais preparatais ir platina,su tais galimybiu platinti pasais. Beje, ar i viesaji transporta ir tik po viena ileis? Jame ilgiau prabuna, nei vaistinese.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų