S. Skvernelis: iš pareigų nesitraukiantis E. Bėrontas kenkia NMA

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad iš Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas skirstančios Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovo pareigų nesitraukiantis ir teisėsaugos tyrime kaip specialusis liudytojas figūruojantis Erikas Bėrontas kenkia agentūros darbui.

„Mano pozicija yra labai aiški ir nekinta. Aš ministrui tą esu išsakęs ir dar kartą išsakiau, kad šiomis aplinkybėmis apskritai negali būti kalbos apie šio žmogaus (E. Bėronto) darbą, nes tai kenks pačiai institucijai. Manau, kad šiandien klausimas turėtų būti išspręstas“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Trečiadienį vakare E. Bėrontas turėtų susitikti su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, kuris bandys NMA vadovą įtikinti, jog jam reikia trauktis.

B. Markauskas sausio pradžioje paskyrė E. Bėrontą antrai ketverių metų kadencijai, nepaisant fakto, jog E. Bėrontas figūruoja teisėsaugos tyrime kaip specialusis liudytojas. Tada jis tvirtino, jog taip nusprendė, nes E. Bėronto darbo rezutatai buvo geri.

Vis dėlto trečiadienį ministras BNS kalbėjo, kad jo nuomonę apie E. Bėrontą pakeitė gauta nauja informacija, kurios jis nedetalizavo.

REKLAMA

B. Markausko sprendimas sulaukė prieštaringų vertinimų. Šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tvirtino, jog sprendimas E. Bėrontą paskirti antrai kadencijai kompromituoja žemės ūkio ministrą ir mažina pasitikėjimą institucija.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius tvirtino, kad toks sprendimas kompromituoja valstybę ir kovą su korupcija bei europinių lėšų grobstymu. Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis abejojo, kad E. Bėrontas galėtų sėkmingai dirbti.

E. Bėrontas su B. Markausku buvo susitikęs šios savaitęs pradžioje, tačiau jokių sprendimų tuo metu nebuvo priimta, nors spaudos konferencijoje E. Bėrontas sakė, kad būtent šiame susitikime gali pakeisti nuomonę apie savo ateitį NMA.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų