Rusų propagandinis portalas: Lietuva neišnaudojo progos realizuoti savo ilgametes ambicijas 2013-ieji Lietuvoje pagal portalą rubaltic.ru

Rusų propagandinis portalas rubaltic.ru, artėjant 2013 metų pabaigai, nepraleido progos apžvelgti, kas per metus įvyko mūsų valstybėje. Pasak straipsnio autoriaus Aleksandro Nosovičiaus, šiais metais Lietuva, pirmininkaudama Europos Sąjungai, neišnaudojo unikalios progos realizuoti savo ilgametes geopolitines ambicijas.

Lietuvos Respublika pusę metų pirmininkavo Europos Sąjungai ir šioje srityje tapo aktyviu ES politikos dalyviu Rytų pasienyje bei sužlugdė Vilniaus Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, paaštrinusi santykius su Rusija ir vis dažniau iškeldama šūkį „Priešas prie vartų“, rašoma rubaltic.ru straipsnyje. Be to, jo įžangoje priduriama, kad Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius šiemet blaškėsi tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės, konservatorių, Viktoro Uspaskicho ir savo paties socialdemokratų.

Rubaltic.ru pateikia pagrindinių 2013 metų Lietuvos įvykių apžvalgą. Siūlome susipažinti su portalo išskirtais punktais:

Ūkio banko bankrotas

„Po Ūkio banko uždarymo ženkliai sumažėjo gyventojų pasitikėjimas bankais – staigiai krito pasitikėjimas komerciniais bankais kaip institutu. Pasitikėjimas greitai nebus atkurtas“, – „Vilmorus“ tyrimų centro direktorių Vladą Gaidį cituoja rubaltic.ru.

Visagino akligatvis

Sprendimas iki šiol nepriimtas – iki metų pabaigos atominės energetikos klausimas paprasčiausiai nustojo būti nagrinėjimas, rašoma portale.

Lietuvių ir lenkų sąjunga nepavyko

Nepaisant koalicijos, į kurią pateko ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, ir socialdemokratų pastangų pagerinti santykius su Lenkija, to padaryta nebuvo, o koalicijoje atsirado konfliktų.

„Juodoji buhalterija“

2013-ieji – Darbo partijos bylos nuosprendžio metai. Rubaltic.ru pažymi, kad atimti V. Uspaskicho teisinį imunitetą padėjo jo paties koalicijos partneriai socialdemokratai.

Iš „valstybės priešo“ A. Paleckio atimti apdovanojimai

Sprendimą iš Algirdo Paleckio atimti apdovanojimą „Už nuopelnus Lietuvai“ portalas vadina politiniu ir ideologiniu.

REKLAMA

D. Medvedvas ir A. Butkevičius paspaudė rankas

Rubaltic.ru išskiria pirmą A. Butkevičiaus, kaip premjero, susitikimą su Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu.

D. Grybauskaitė prieš „Rusijos mešką“

Prezidentė, pasak rubaltic.ru, visus metus koncentravosi į pareiškimus, įspėjančius apie tariamą Rusijos grėsmę, imperines Rusijos ambicijas ir būtinybę sulaikyti Rusiją.

B. Vėsaitės atsistatydinimas

Pasak rubaltic.ru, Birutė Vėsaitė demonstravo per didelį savarankiškumą ekonominėje šalies politikoje, todėl asmeninę neapykantą jai jaučianti D. Grybauskaitė tyčia eskalavo skandalą dėl ministrės skrydžio į Kazachstaną.

Vilniaus viršūnių susitikimas

Nepaisant didelių Lietuvos ambicijų ir pasiruošimo, Rytų partnerystės viršūnių susitikimas žlugo, rašo rubaltic.ru: „Vilniaus viršūnių susitikimo žlugimas tapo triuškinamu visos Lietuvos užsienio politikos pralaimėjimu ir nubraukė sėkmingą formalių biurokratinių ES pirmininkaujančios valstybės funkcijų vykdymą.“ Pasak propagandinio portalo, šios nesėkmės priežastis – neutralumo atsisakymas ir koncentravimasis į antirusišką retoriką.

„Gėjų aistros Vilniuje“

Pasak rubaltic.ru, po skandalingojo seksualinių mažumų parado Vilniuje Gedimino prospektas neoficialiai pervadintas į Gėjdimino prospektą.

„Demokratiją sveikiname, bet nepraktikuojame“

Tokiu posakiu palydimas faktas, kad Lietuva buvo sustabdžiusi rusų „Pirmojo Baltijos kanalo“ retransliavimą, kai buvo parodyta laida apie sausio 13-osios įvykius. Šį faktą rubaltic.ru vadina cenzūra.

Energetinė priklausomybė liko be skalūnų

Rubaltic.ru nepraleido ir istorijos su „Chevron“. „2013 metais žlugo dar vienas projektas, susijęs su „energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos gavimo“ kampanija“, – rašo A. Nosovičius.


Rašyti komentarą...
K
Kai
2013-12-30 14:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
uzkieteja viduriai,tai jie turi unikalia savybe siktiper burna.Geriau susikoncentruotu i savo bardaka,kai spectarnybos turi visa valdzia,bet tik bevogdamos neturilaiko dirbti savo tiesiogini darba. Kiek buvo teroro aktu nuo putino atejimo i valdzia Rusijoje ir kiek JAV?
Atsakyti
-2

p
pensininkas
2013-12-30 18:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusijai reikia imti pavyzdį iš Vokietijos, kuri atmetė savo visas pasaulio gelbėjimo misijas ir susikoncentravo savo valstybės reikalams ir pasiekė klestėjimą.
Atsakyti
-2

G
GRYBAUSKAITE
2013-12-30 15:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau asmeniskai 2014 metai tai tikrai bus sudėtingi , kai sausyje gausi Londono Vestminsterio teismo sprendimą -tau, kaip banko Snoras tycinio sužlugdymo organizatorei , mažai nepasirodys.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų