Rusų propagandininkai toliau šėlsta: visiškai išsityčiojo iš Lietuvos pirmininkavimo ES Žymusis portalas rubaltic.ru smogia dar kartą

Progagandinis rusų portalas rubaltic.ru jau spėjo gauti ne pačia geriausią reputaciją, juodindamas Lietuvą, jos politikus ir vadovus. Daugiausia kol kas tenka Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Šįkart portalas taikiniu pasirinko visą Lietuvą (įskaitant ir Prezidentę) ir nusprendė ironiškai pasityčioti iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES).

Portalas pateikė straipsnį pavadinimu „10 Lietuvos žingsnių pakeliui į sėkmę: vieno pirmininkavimo kronika”, kuriame ironiškai nagrinėja įvairiausius tiesiogiai ir netiesiogiai su pirmininkavimu nesusijusius įvykius, pašiepdamas mūsų šalį.

Tarp šių įvykiu – lietuviško pieno blokada, „Pirmojo Baltijos kanalo“ blokavimas ir, suprantama, Ukrainos sprendimas nepasirašyti Asociacijos sutarties su ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje. Vieninteliu Lietuvos pirmininkavimo pasiekimu portalas vadina per pirmą pirmininkavimo mėnesį svečių suvalgytą 331 cepeliną...

Tekstas kalba pats už save ir nereikalauja papildomų komentarų. Siūlome susipažinti:

 

10 Lietuvos žingsnių pakeliui į sėkmę: vieno pirmininkavimo kronika

Žingsnis 1: „Rusai ateina!“

Birželis 2013: Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės interviu laikraščiui „Financial Times“ „Lietuvos prezidentė siunčia žinutę kolegoms Europos lyderiams: saugokitės „rusų meškos“ duoda pradžią Lietuvos pirmininkavimui ES, kuris vyko su šūkiu „Priešas prie vartų!“

Žingsnis 2: „Mano tavo nesuprask“

Liepa 2013: URM vadovo pavaduotojo Vytauto Leškevičiaus pasirodymas turėjo didžiulį pasisekimą Europos Parlamente – aukšto rango diplomatas, kaip paaiškėjo, nesugebėjo suregzti nei dviejų žodžių anglų kalba, atsakinėdamas į deputatų klausimus.

Žingsnis 3: „Yra kuo didžiuotis“

Rugpjūtis 2013: Lietuva paskaičiavo, kad per pirmą pirmininkavimo ES mėnesį renginių svečiai suvalgė 331 cepeliną ir 140 balandėlių. Taip pat į užsienio šalis buvo išsiųsta 17 tonų suvenyrų, skirtų pirmininkavimui, 7 tonos paskirstytos Lietuvoje, renginių dalyviams ir organizatoriams atspausdinta 3800 pažymėjimų.

Žingsnis 4: „Buferis Grybauskaitė“

Rugpjūtis 2013: D. Grybauskaitė susitikime su B. Obama: „Geopolitine prasme aš mačiau šį posūkį ir savo išorės politikoje, nes tai – objektyvi būtinybė, realija. Šis regionas visgi buferinis tam tikra prasme – su Rusija.“

REKLAMA

Žingsnis 5: „Vaidinant auką“

Rugsėjis 2013: Grybauskaitė ir Janukovyčius Jaltos susitikime 2013 susiginčijo, kas iš jų daugiau moka už rusiškas dujas, įrodinėdami vienas kitam, kad jų sąlygos labiausiai nenaudinga. Ginčas, pradėtas ukrainiečių ir anglų kalba, sėkmingai baigėsi rusiškai.

Žingsnis 6: „Kaliningradas įkaitas“

Spalis 2013: Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neatmetė Kaliningrado srities blokados galimybės kaip atsako į lietuviškos pieno produkcijos įvežimo į Rusiją draudimą, pareikšdamas, kad Maskvos atveju tinkami tokie metodai, kaip transporto, prekių gabenimo blokavimas.

Žingsnis 7: „Lietuva – ne vieta diskusijoms“

Spalis 2013: Lietuvoje po laidos „Žmogus ir įstatymas“ apie 1991 metų sausio 13-os įvykius sustabdytas rusiškojo „Pirmojo Baltijos kanalo“ retransliavimas. Po savaitės su skandalais nuo laikraščio „Komsomolskaja Pravda Lietuvoje“ buvo nuimti sovietiniai ordinai, kaip grėsmė nacionaliniams saugumui. Spalio pabaigoje nepageidaujamu resursu buvo pavadintas ir mūsų portalas.

Žingsnis 8: „Isteriška atmintis“

Spalis 2013: Po aštuonerių metų pertraukos Lietuvoje atnaujino veiklą Tarptautinė nacių ir sovietų režimų nusikaltimų šioje šalyje vertinimo komisija. 1997 metais vyriausybės komisija, vadovaujama buvusio ekonomikos ministro Vinco Babiliaus, paskaičiavo, kad Rusija turi sumokėti Lietuva daugiau nei 286 milijardus dolerių. Vėliau kompensacijos suma svyravo nuo 20 iki 834 milijardų dolerių.

Žingsnis 9: „Kas pakišo triušį Rodžerį?“

Spalis-lapkritis 2013: Lietuvoje kilo vidaus politikos krizė dėl slaptos Lietuvos VSD pažymos apie neva Kremliaus ruošiamas provokacijas prieš prezidentę D. Grybauskaitę prieš Rytų partnerystės susitikimą. Įvyko kratos pas BNS žurnalistus, politologą T. Janeliūną, įtarimas mestas ir ant vyriausios prezidentės patarėjos D. Ulbinaitės.

Žingsnis 10: „Tu kalta dėl to, kad...“

Lapkritis 2013: Lietuva suvertė atsakomybę Rusijai dėl Ukrainos vyriausybės sprendimo pristabdyti pasiruošimą Asociacijos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga ir kategoriškai atmetė trišalės komisijos dėl ekonominio bendradarbiavimo tarp ES, Ukrainos ir Rusijos sudarymo pasiūlymą.


Rašyti komentarą...
t
tęsinys
2013-12-06 16:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas vakar pasiskundė,kad ir pas jį kartais iš krano bėga rudas vanduo ir jis nežino kaip su tuo toliau gyventi.Kas dabar bus? :)
O jei rimtai,tai jokio įspūdžio nepalieka tų durnelių svaisčiojimai,dreba ir krauna į kelnes dabar putinoidai,kad Ukrainos įvykiai nepersimestų į Rusijos didmiesčius.
Lietuvos nesisteminė žiniasklaida daug aštriau ir aktualiau iškelia klausimus ir pakedena plunksnas valdžiažmogiams be jokių antivalstybinių užmačių.O čia stengiasi,stena propagandistai,bet gaunasi tik Didelis Pyrst. :) Žiūrėsim,ką toliau maskoliai išmes,būtų sunku patikėti,kad jie neturi jokio kompromato prieš mūsų valdžiažmogius ir tai jau pabaiga.Bet kol kas tai jokio gilesnio įspūdžio nepalieka tai.Sunku net propagandiniu išpuoliu pavadinti tai.
Atsakyti
-2

B
Būdinas
2013-12-06 20:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįkertu kur čia patyčios,juk visa tai jau žinoma iš lietuviškos žiniasklaidos?
Atsakyti
-1

s
sakyčiau
2013-12-06 23:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
visai subtiliai pajuokavo.Mūsiškiai propaganderiai rašo chamiškiau
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (45)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų