Metų skaitomiausieji: daugiausia dėmesio sulaukusios politikos naujienos Nuo B. Vėsaitės nelaimių iki „legalizuotų kanapių"

Kurios Lietuvos politikos naujienos 2013 metais buvo skaitomiausios? Siūlome susipažinti su 10 tokių straipsnių. Tenka daryti išvadą, kad daugiausia dėmesio sulaukė skandalingos ir juokingos naujienos. Tiesa, tik antroje metų pusėje dėmesio centre atsidūrusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nespėjo įšokti į statistinį traukinį.

 

10. Paskelbtas N. Venckienės laiškas

Rugsėjį Seime Neringos Venckienės vyras Aidas Venckus ir „Drąsos kelio“ partijos atstovai pristatė pradingusios Seimo narės laišką. Jame N. Venckienė tvirtina, kad nėra pasislėpusi ar pabėgusi, o tiesiog buvo priversta išvažiuoti į „demokratinę šalį“, kurioje egzistuoja galimybė įrodyti tiesą teisme.  

 

9. „Facebook“ lankytojai nupiešė V. Uspaskicho kasdienybę kalėjime: joga, gitara ir daug naujų draugų

Lietuviai – santūri tauta, tačiau kai tik nuskambėjo teismo sprendimas, internete pasipylė gražūs palinkėjimai ir vizijos, kaip turėtų kalėjime atrodyti žymaus Lietuvos politiko kasdienybė. Tai puikiai atsispindi dienos naujienos „V. Uspaskichas sėdės kalėjime“ temos šaržuose. Fotomontažuose, kurie reikalauja „Photoshop“ ar „Paint“ įgūdžių, atsispindi šiek tiek ironiškas požiūris į liūdną Darbo partijos lyderio ir jo bendražygių likimą.  

 

8. Buvę ministrai: kas prasmuko į Seimą, kas atsidūrė prie suskilusios geldos

Politiko darbas yra nenuspėjamas ir nepastovus. Vieną dieną tu esi ministras, kurio darbus teigiamai įvertina užsienio ekspertai, o kitą dieną jau lieki be darbo. Vieni iš buvusių ministrų vienaip ar kitaip išlaikė rinkėjų pasitikėjimą ar per savo partijų sąrašus dar kartą prasmuko į Seimą, kiti liko tarsi prie suskilusios geldos. Tokiems po naujojo Seimo rinkimų teliko guostis tuo, kad pagaliau gali išeiti ilgo ir „užsitarnauto“ poilsio.  

 

7. D. Grybauskaitė vėl internautų pokštų taikinyje

Atsipalaidavusi ir besišypsanti – būtent taip iš vasariškos fotografijos žvelgia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Viskas būtų  gerai, jei ne fotografijos fonas – kanapių plantacija, kurioje tariamai įamžinta mūsų niekuomet neatostogaujanti prezidentė. Šalies vadovė vėl atsidūrė internautų pokštų taikiklyje, o šis vasariškas vaizdelis, matyt, parinktas neatsitiktinai, mat neseniai prezidentė pasirašė pluoštines kanapes legalizuojantį įstatymą. Nuo kitų metų sausio 1-osios jas bus galima auginti legaliai, taip pat bus leidžiama šiuos augalus perdirbti, importuoti ir eksportuoti.  

REKLAMA

 

6. B. Vėsaitės nesėkmės tęsiasi: pati to nenorėdama ji pasikeitė pavardę į „Coolness“

Iš pradžių visas internetas tyčiojosi, kai ji susikūrė anketą socialiniame tinklalapyje „Facebook“. Interneto troliai po kiekvienu jos „postu“ rašinėdavo piktus komentarus. Antras ministrės „perlas“ sekė tada, kai duodama interviu laidai „Pinigų karta“ ji supainioja Ūkio ir Energetikos ministerijas. Tąkart susidarė įspūdis, kad ji prastai orientuojasi sferoje, už kurią atsakinga. B. Vėsaitė kalbėjo gana aptakiomis frazėmis, o žurnalisto Andriaus Tapino paprašyta patikslinti ir sukonkretinti kai kuriuos atsakymus, pašnekovė akivaizdžiai negalėjo to padaryti. Tačiau žavioji ūkio ministrė nenuvilia savo gerbėjų ir toliau duoda peno skaniai pasijuokti.  

 

5. R. Janutienė Balsas.lt vaizdo konferencijoje: man D. Grybauskaitė yra „X“ (video)

„Televizijos eteris yra ne mano eteris ir visada, prieš darydama laidą, aš suderinu temą. Tokios yra taisyklės ir šiuo atveju nenutiko nieko kito. <...> Šiuo atveju buvo persigalvota prieš pat laidą,“ – sako buvusi televizijos TV-3 laidos „Paskutinė instancija“ vedėja Rūta Janutienė, pabrėždama, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė jai ir rinkėjams tebėra „X“.  

 

4. A. Ramanausko atsakas V. Landsbergiui: šitokias eiles sudėjęs tu liksi it prie Kūčių stalo pabezdėjęs

Vytauto Šapranausko atminimui sukurtas profesoriaus Vytauto Landsbergio eilėraštis sulaukė eiliuoto atsako. Buvęs V. Landsbergio partijos kolega, laidų vedėjas Algis Ramanauskas, kuris akivaizdžiai nėra šių eilių gerbėjas, pateikė savo eilėraščio versiją – profesoriaus išsakytas mintis lygina su „pabezdėjimu prie Kūčių stalo“.

 

3. Pigų skrydį pasirinkusi Prezidentė jau pateko į interneto pokštininkų akiratį

Prezidentės D. Grybauskaitės skrydis į Londone vykusias Margaret Thatcher laidotuves sulaukė nemenkos reakcijos. Šalies vadovei paskelbus nuotrauką savo „Facebook“ paskyroje, ji neliko nepastebėta net Rusijos žiniasklaidos, kuri D. Grybauskaitę pagyrė už taupumą. Prezidentės paviešinta nuotrauka tapo penu internetiniams pokštams (vadinamiesiems memams).  

REKLAMA

 

2. „Facebook“ tinklapyje – Plungės savivaldybės tarybos nario intymių akimirkų nuotraukos  

Nors Savivaldybės tarybos narys V. Nekrašas yra vedęs, jis viešai demonstruoja aistrą jaunai tamsiaplaukei. Šias nuotraukas buvo galima išvysti socialiniame tinklalapyje.  

 

1. Lietuvoje legalizuotos kanapės


Rašyti komentarą...
f
faaaas
2013-12-26 13:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
na niekaip negaliu atsikratyt ramanausko kaip zmogaus arklio ivaizdzio Negabus bet super landus Isvada : nesimpatiskas bent jau daugeliui bet laaaabai reikalingas kaip politikieriu pastumdelio vaidmenyje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų