Dėl menamo kartelio išteisinti pienininkai toliau bando taisyti savo reputaciją užsakomaisiais skelbimais spaudoje - dabar jie neigia, kad pernai smarkiai pabrangus gaminiams uždirbo viršpelnius.

„Rokiškio pienas“ ketvirtadienį išspausdino lentelę, kurioje surašė įvairių Vilniaus vertybinių popierių biržoje kotiruojamų bendrovių 2007-ųjų pelningumą. Šalia pieno perdirbimo įmonių pateikiami ir energetikai, „Sanitas“, „Panevėžio statybos trestas bei dar tik debiutuosianti biržoje žemės ūkio investicijų bendrovė „Agrowill Group“, kuri pernai didžiąją dalį pelno uždirbo perkainojusi investicinį turtą ir pagal grynojo pelningumo rodiklį papuolė į pirmą lentelės vietą.

Tuo tarpu pienininkai pagal grynojo pelningumo rodiklį atsidūrė lentelės apačioje, kartu su „Lietuvos energija“ ir Rytų skirstomaisiais tinklais (RST).

„Skirtingų verslo šakų atstovų pelnų lyginimas yra nekorektiškas ir neįrodo, ar pienininkai pernai gavo viršpelnius, ar ne“, - BNS sakė finansų maklerio įmonės „Jūsų tarpininkas“ finansų makleris Andrius Adomkus.

Anot „Rokiškio pieno“, „Agrowill Group“ grynasis pelningumas pernai buvo 23,26 proc., „Teo LT“ - 20,52 proc., o Kauno „Stumbras“ - 19,45 procento.

Tuo tarpu „Žemaitijos pienas“, „Rokiškio sūris“ ir „Pieno žvaigždės“ užima 12-14 lentelės vietas, su 5,28 proc., 5,24 proc. ir 5,02 proc. grynuoju pelningumu.

Paskutines lentelės vietas užima „Lietuvos energija“ bei RST, jų pelningumas atitinkamai 4,11 proc. ir 3,05 procento. Užsakomojoje lentelėje „Rokiškio sūris“ šiemet įrodinėjo, kad tikrai mažina pieno produktų kainas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų