Rinkimų rezultatas – konkurencija dešinėje

Žiūrint į rinkimų rezultatus akivaizdu, kad didžiausią pagrindą švęsti turi Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS), – rinkėjų skaičius išaugo nuo 6,42 proc. praėjusiuose rinkimuose iki maždaug 15 proc. (dar ne viskas suskaičiuota).

Tapęs dominuojančia jėga Vilniuje LRLS išsaugojo Klaipėdą ir gali tikėtis turėti tiek pat merų, kiek dominuojančios dešinės politinės jėgos statusą baigianti prarasti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Liberalų augimo tendencija matyti nuo Europos parlamento rinkimų ir, jei tai nepasikeis, ji gali tapti dominuojančia jėga dešinėje jau po artimiausių Seimo rinkimų.

Vilniuje neišsipildė pats košmariškiausias scenarijus – antrajame ture neteks rinktis tarp Artūro Zuoko ir Voldemaro Tomaševskio.

Taigi, čia yra galimybė, kad ilgus metus sostinę gramzdinusi „dangoraižio ir lūšnos“ koalicija pagaliau bus išmesta į sau deramą vietą. TS-LKD čia nerado stipraus kandidato,o jų pasiūlytas Mykolas Majauskas taip ir nesusikūrė sau jokio ryškesnio politinio veido. Liko daugumai šiaip kažkoks ten Andriaus Kubiliaus patarėjas. Jam šiaip taip pavyko aplenkti Naglį Puteikį, kuris taip ir nesugalvojo, kur dėti prezidento rinkimuose parodytą neblogą potencialą. Savo teritoriją – Klaipėdą – palikęs žmonai jis apsiskaičiavo ir galės pradėti viską iš naujo.

REKLAMA

TS-LKD ir Lietuvos socialdemokratų partija, kuri turės daugiausiai merų ir surinko daugiausiai procentų, galėtų teoriškai džiaugtis daug nepraradusios – procentiniais punktais turi daugiau mažiau tą patį, ką ir prieš keturis metus. Tik štai jų saldžiausia svajonė – dvipartinė sistema garuoja akyse.

TS-LKD bastionu laiktas Kaunas, kaip įrodė verslininkas Visvaldas Matijošaitis ir kompanija, nėra toks jau nepaimamams. Jo „Vieningas Kaunas“ įrodė esąs gyvybingas projektas ir nuo 5 mandatų 2011 metais išaugo iki 16. Antras turas bus įdomus – dabartinis meras, konservatorius Andrius Kupčinskas nuo V. Matijošaičio atsilieka mažiau nei A.Zuokas nuo R. Šimašiaus Vilniuje ir dsbar reikia tikėtina, kad A. Kubilius su Rasa Juknevičienė puls į Kauno daugiabučių laiptines kartu su juo.

Nors nežinia kiek tokia taktika pasiteisino Vilniaus Žirmūnų apygardoje, kur vyko rinkimai į Seimą. Čia Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė šiek tiek lenkia liberalą Šarūną Gustainį, tačiau visai neaišku ar partijos prezidiumo viršūnėlių bei šaknelių binzenimas iš paskos jai labai padėjo.

Apskritai, TS-LKD išnešė santykinai sveiką kailį, nes, kaip ir rinkimų į Europos parlamentą atveju, išnaudojo Rusijos agresijos prieš Ukrainą kortą. Žinoma, komunalinė politika su tuo susijusi tiek pat, kiek traktorius su armonika, bet vidutinis konservatorių rinkėjas įsiklauso į argumentą: šiandien ne už tą merą balsuoji, rytoj Tėvynę išduosi. Antai, prieš pat rinkimus Kaune A. Kupčinskas ėmėsi krapštyti nuo tilto sovietinius simbolius, o Vilniuje konservatoriai irgi pratrūko raudomis dėl sovietinių „balvonų“ virš Neries, kurie jiems netrukdė esant valdžioje. Daugiau fantazijos, kaip čia prisiauginus elektorato, šita partija ir neturi. Tiesiog, reikia kalbėti apie rusą bet kurioje temoje – ar diskutuotum apie energetiką, ar apie šeimą, ar apie vaikus, ar apie šiukšlių išvežimą, ar apie kiaules – reikia būtinai viską kaip nors susieti su Kremliumi ir Putinu.

Partija, kad ir pro sukąstus dantis, pastebimai suliberalėjo. Pagrindiniai jos ideologai ir propagandistai dabar tapo aktyviausiais kovotojais su homofobija (nes Putinas homofobas) ir palaiko skandinavišką, kairuolišką požiūrį, kad valstybė privalo konkuruoti su tėvais vaikų auklėjime ir kištis į šeimą kuo daugiau. Tie, kas rėmė konservatorius dėl jų tradicinės šeimos politikos koncepcijos, dabar nugrūstos giliai į stalčių, turėtų jaustis gerokai suglumę. Kam reikalingi tokie konservatoriai, jei yra liberalai?

REKLAMA

Pastarieji, kaip jau minėta, parodė, kad irgi moka būti populistais ir pūsti burbulus. Antai, R. Šimašius žada kažkaip priversti Romos Katalikų Bažnyčią skaityti pamaldas ta kalba, kuria jis nori. Tikėtina, kad po Šaulių Sąjungos, liberalai pradės masiškai užsirašinėti į dvasininkus.

Apie vidinių prieštaravimų nuskausmintą ir Rolando Pakso ambicijų į butelį uždarytą Tvarką ir teisingumą mažai ką naujo ir pasakysi – nei naujų idėjų, nei gerų rezultatų. Panašu, kad su šūkiu, jog „Paksas prezidentas“ partija artėja link politinių kapinių.


Rašyti komentarą...
G
GintarasS: Šunų lodymas
2015-03-02 14:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šunų lodymas – ne pati geriausia strategija partijoms. Pavieniai šuneliai iš šeimininko kartais už perdėtas pastangas būna net pagiriami, bet, kai be atvangos pradeda skalyti ruja pasikėlusių sargių, aplinkiniai neapsikentę pradeda ne tik piktintis, bet ir paima lazdą. Akivaizdu tai ne tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje.
__Konservatorių kriošenų saviškių ir kaimynų kiršinimo politika pūliniais persiduoda visai jų sąjungai, todėl nebenuostabu, kad miestuose, kur geriau gyvena ne tik nusipelnę intrigantai, bet ir neemigravę kiti darbingi piliečiai - tėvynės išpardavėjų sąjunga silpsta, juos išstumia jaunesni visaėdžiai liberalai.
__Panašiai gaunasi ir kitiems tėvynės išpardavėjų gerbėjams, bandantiems įtikti saviems ir svetimiems šeimininkams. Ponia treptelėjo kojele ir socialdemokratai ypu sukrito veidais į purvą, džiaugiasi, kad ant jų dar netrypia karo šokio aršioji vietinių kovų ir juodų diržų mėgėja. Tuoj dar jiems po šaunyką įsegs ir pasiųs ukrainiečių oligarchų ir tėvynės ginti. Neaišku tik kurios, nes dažnas jų turi ne po vieną šeimininką ar sąskaitą.
__Rinkimai rodo, kad Tauta po truputį sąmoningėja, labiau pamatuotai atsirenka, bet pasitikėti nebeskuba. Negrabiai krito numazuroninti paksiečiai – negalima politikoje tik ambicijom ir lozungais gyventi, nes aferistai ir arkliavagiai ras progų ne tik išdurti, bet ir ant žaizdų druskos papilti. Liberalai pokerį lošia subtiliau, nors pakankamai bjauriai – matosi kaip kraujas nuo ilčių varva, o paplonintais liežuvėliais lyg ulbinaičiai čiulba.
__ Taigi nieko naujo mūsų ašarų pakalnėje. Ar bus Šimašius, ar Zuokas – pasikeis ranka, o metodai liks tie patys. Galima tik tikėtis, kad iki Seimo rinkimų piliečiai taps labiau pilietiški, patriotiški ir atsakingi už savo bei Lietuvos ateitį. Tautiečiams, bet ypač politikams ir pareigūnams linkiu paskaityti naują Vytauto Rubavičiaus knygą „Vėluojanti savastis“ – gal tada daugiau turėsime bendraminčių, kurie į Lietuvą žiūri ne tik kaip į pasipelnymo šaltinį ar durnių laivą, bet supranta, kad privalo kiekvienas kurti ir ginti jaukius namus sau ir Tautai.
__Ar būtina tokia valdžia, kuri išdrasko valstybę, kad tuktų tik parazitai, o net darbštūs piliečiai nesudurtų galų ir būtų priversti emigruoti, kad vardan neaiškių ar svetimų interesų būtume alinami, pjudomi, kiršinami prieš savus ir net kaimynus, kad tėvynėje darbas būtų nuvertintas, o mokesčiai ir pervertintos prekės duotų naudą tik spekuliantams bei lupikautojams, kad lietuvis būtų verčiamas atsisakyti tradicinių vertybių, padorumo, degraduotų iki darbinio gyvulio ar žvėries? Kodėl renkamės aferistus, išgamas ir vagis?
__Niekas kitas ir niekur kitur to pakeisti negali – tik mes esame atsakingi už savastį ir lietuvių išlikimą. Tik darbšti, dora, sąžininga ir geranoriška visuomenė bei jos tautiškas įrankis – valstybė leidžia atsakingai patiems vertinti būtį ir tradicijas, pasirinkti ir įgyvendinti amžinąsias ainių svajones – gyventi savo tėvynėje bendruomeniškai, darniai, laisvai ir laimingai.
Atsakyti
0

A
Aj
2015-03-03 09:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
T.Čyvui kasdienis partiečių kartojimas apie partiečių laimėjimus rinkimuose jau sapnuojasi ir priimamas už tiesą . Tai ar laimėjo Lietuvos eilinis LR pilietis tuose savivaldybių rinkimuose, ar jam atstovaus" lietuviška demokratijos tvarka " pakliuvę partiečiai, ar pagerės teisingumas ,sumažės emigracija? Kodėl rinkimuose nedalyvavo ir pusė balso teisę turinčių rinkėjų (tik ~47% dalyvių) ,o rinkimai vadinami demokratiniais,ar įvykusiais?
Atsakyti
0

D
Dar viena išvada
2015-03-02 14:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau kreivai skaityti, negu kreivai rašyti - mažesnė kvailysčių sklaida.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų