Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Suprantate Lisabonos sutartį.
Matyt, dirbate tiesioginį darbą ES tarnyboje Lietuvoje ar Briuelyje.

Gerai. Tada sumeskite į 10 punktų lietuviškai, kokia yra Lisabonos sutarties esmė. Ir Lietuvai greta. Juk nesunku, tiesa?.
Ačiū.
na nelabai matau kuo faktas, kad lietuva nesonaudoja jai duotomis teisemis (kitaip tariant valdzia piktnaudziauja savo galimybemis) yra susijes su lisabonos sutartimi ir tuo, kad ji - nesuprantama, neisaiskinta ir ribojanti saliu suvereniteta.
Komentatoriau ***, čia autorius rašė apie subsidiarumą. Rašė apie mūsų supuvusį sovietinio tipo biurokratinį aparatą. Rašė apie socialinę neteisybę, kurią gilina Lietuvos kompartija, o kaltina Briuselį. Tai prie ko čia visa tauta? Prie ko čia suverenitetas? Ar mūsų suverenitetą pažeidžia tai, jog siūlo išlipti iš rusiškos pelkės ir padaryti mūsų visų gyvenimą bent kiek pakenčiamesnį?
Autorius matyt užmiršo, kad valstybės suverenitetas priklauso tautai, kas jam davė įgaliojimą spręsti už visą Lietuvą?
kažkas čia ne taip su tuo subsidiariumu. Kai pamačiau šiais laikais, kartoju šiais laikais, Šalčininkuose sovietskaja 9 gatvę, nepatikėjau. Pasirodo tai ne fotomontažas. Netikiu, tiesiog netikiu šiais piurpalais, kad kažkas kaltas vėl. Patikėkit, netikiu, kad kažkas dar čia Lietuvoje trukdo.
Keistas straipsnis. Kaip suprantu, peticijos dėl Lisabonos sutarties autoriai kaip tik ir reikalauja "ES principų vykdymo, o ne jų denonsavimo". Kiek skaičiau, Lisabonos sutartyje parašyta, kad ji turi būti ratifikuota pagal kiekvienaos valstybės narės "konstitucines procedūras". Ar ne to paties klausia ir siekia buvę sąjūdininkai? O jeigu sutarčiai įsigaliojus vėliau paaiškėtų, kad Lietuvoje ji buvo ratifikuota pažeidžiant Konstitucijos nuostatas? Dar stojant į ES visi girdėjome, kad vienas iš esminių ES principų - jos narių konstitucijos. Viename oficialiame ES leidinyje skaičiau, kad netgi visa ES teisė yraišvestinis dalykas iš valstybių narių konstitucinių principų.
Be to, pati Konstitucija - tai aukščiausias subsidiarumo principo pasireiškimas - tai pagrindinis teisės aktas, kuriuo Tauta perduoda įgaliojimus Valstybei, kad ji tvarkytų Tautos bendrus reikalus (tuos reikalus, kurių tauta negali tvarkyti be valstybės). Valstybė (ir valdžia) negali peržengti šių įgaliojimų.
Autorius gražia literatūrine forma išreiškia savo nostalgišką prieraišumą europietiškam "subisdiarumo" principui, kurio nuoseklus taikymas būtų Lietuvai panacėja. Galima solidarizuotis su šiais jausmais... Tačiau Lisabonos sutartis ir yra atidavimas papildomų sprendimo galių tarsi "aukštesnei valdžiai", ir tai daroma net nepaklausiant tų žmonių (piliečių) iš kurių šios sprendimo galios paimamos. Taigi jausmai sako viena, o konkreti autoriaus pozicija ir išvados visai ką kita. Kaip tik dėl tokio Lietuvos šviesuomenės nenuoseklumo mūsų valstybėje "valdžia" ne tarnauja piliečiams, o lipa jiems ant sprando - kitaip tariant "valdo", tarsi tai būtų feodaliniai laikai
Gerbiamas Valiušaiti, rašote " kad subsidiarumo principas, faktiškai, yra pažeidžiamas, valstybė savo piliečiais nepasitiki ir juos ignoruoja. Europinių susitarimų šviesoje tai skandalinga ir beveik necivilizuota laikysena, vis dar įmanoma todėl, kad didelė visuomenės dalis savo teisių nežino ir jomis nesinaudoja. Tačiau šio principo laužymo faktą laikas pradėti kelti viešumon ir tai daryti plačiu mastu. "

Tai kodėl nepripažįstate šio principo Tautai kai nepasitikėdama savo piliečiais Valstybė atima iš jų teisę apsispręsti dėl Valstybės suvereniteto ir Seimas sprendžia Valstybės suverenių teisių perdavimas Sąjungai vienašališkai?

Subsidiarumas šiuo atveju tas, kad - Suverenitetas priklauso Tautai.

Kodėl manote, kad Inciatyvynės grupės paklausimas - ar Lisabonos sutarties ratifikavimas neprieštaraija Lietuvos Respublikos Konstitucijai yra siekis "Konstitucinio teismo rankomis denonsuoti Seimo priimtą Lisabonos sutartį" o ne siekti Jūsų minėto subsidiarumo politikoje? Gal Jūs esate įsitikinęs, kad Seimas ir čia pažeidė "subsidiarumo" principą ir neteisėtai ratifikavo Lisabonos sutartį? Jei ne, tai ko bijoti pasitikrinimo Konstituciniame teisme. Kas nuo to pasikeis?

Pasakėte A, pasakykite ir B.

Norėčiau išgirsti Jūsų atsakymą - šiame komentarų skyrelyje.
Ar turite ką pasakyti?

į {NE – JAV RAKETOMS LIETUVOJE}---inž
į {NE – JAV RAKETOMS LIETUVOJE}---inž

Jūs už Rusijos interesus? Kas čia darosi?
Kodėl varote dezinformaciją? Ir dar ne į temą.
Geriau pasiskaitykite šiandien balse.lt apie Rusijos spaudą.
---------------------
PRG Lietuvoje - Vašingtono apgavystė?
2008.06.26 09:09
Balandį atrodė, kad JAV ir Rusija susitarė dėl PRG, tačiau priešprieša juntama ir šiandien.
Maždaug prieš savaitę pasklido gandų, kad JAV gali pasirinkti Lietuvą kaip bazę priešraketinės gynybos (PRG) įrengimams. Kai kurie ekspertai mano, kad tai - apgavystė.
{...}
„Aš manau, kad tai - tik politinis žaidimas“, - teigė autoritetingo Rusijos žurnalo „Global Affairs“ redaktorius Fiodoras Lukjanovas. „Manau, tai yra mėginimas parodyti Lenkijai, kad jei ši spyriosis - sutartis gali nuplaukti į kitą valstybę“, ....
Kitas rimtas argumentas, leidžiantis daryti skeptiškas išvadas, pasak analitikų, yra tai, kad PRG elementų dislokacijai Lietuvoje visomis išgalėmis priešinsis Rusija. Taip yra ne tik dėl to, kad Lietuva yra geografiškai arčiau Maskvos, bet ir todėl, kad Lietuva - buvusi sovietinė respublika, o Rusija atvirai deklaruoja, kad posovietinė erdvė yra jos tradicinė įtakos sritis. „Lietuvos pasirinkimas rusams atrodys dar didesnė provokacija nei Lenkijos ar Čekijos variantai“, - teigė F.Lukjanovas
NE – JAV RAKETOMS LIETUVOJE
NE – JAV RAKETOMS LIETUVOJE
Reikalaujame Jo Ekselencijos Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus:
1. Nutraukti bet kokias Lietuvos valdžios derybas su JAV vyriausybe dėl priešraketinės gynybos sistemos dislokavimo Lietuvos teritorijoje.
2. Iki 2009 m. sausio 1 dienos išvesti Lietuvos karius iš visų JAV bei NATO karo zonų.

Pasirašyk peticiją: culture.lt/ne-raketoms/

Skaitomiausios naujienos




Į viršų