„Regitra“ automobilių savininkams dėl įsigaliojusios naujos sistemos: turite laiko iki rugsėjo

Gegužės 1 d. startavo nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema, kuri numato, jog visi pirkimo–pardavimo sandoriai privalo būti fiksuojami per numatytus terminus. Atsižvelgiant į pokyčių mastą, iki rugsėjo 1 d. bus taikomas tolerancijos laikotarpis, jei asmuo nespėja prievolių atlikti laiku. Kontroliuojančios institucijos sieks ne bausti, o suteikti reikiamą informaciją.

Kaip jau buvo pranešta, nuo šiol transporto priemonių savininkų pasikeitimas ir registracija yra du atskiri procesai. Pirmasis į „Regitrą“ turi kreiptis pirkėjas, kuris deklaruoja transporto priemonės nuosavybės įgijimą, o tuomet pardavėjui reikia patvirtinti pirkėjo pateiktus duomenis. Abiem pusėms atlikus šiuos veiksmus, naujam savininkui suteikiamas savininko deklaravimo kodas (SDK), su kuriuo jis jau gali kreiptis dėl transporto priemonės registracijos.

Pirkėjas ir pardavėjas deklaruoti nuosavybės pasikeitimą turi bendrai per 5 d. d. Tai galima padaryti internetu arba „Regitros“ padaliniuose. Vis dėlto, atsižvelgiant į tai, jog pokyčiai liečia didelę dalį gyventojų ir į tai, kad šiuo metu „Regitroje“ galimi tam tikri paslaugų teikimo sutrikimai, priimtas sprendimas taikyti tolerancijos laikotarpį dėl numatytų terminų.

Jei pirkėjas nespėjo pateikti deklaracijos arba pardavėjas jos patvirtinti per numatytą 5 d. d. terminą, jiems administracinė atsakomybė iki rugsėjo 1 d. nebus taikoma. Tai taip pat galioja ir iš užsienio įvežamoms transporto priemonėms, kuomet SDK reikia gauti dar prieš įvažiuojant į Lietuvos teritoriją.

Svarbu pastebėti, kad net ir taikant tolerancijos laikotarpį, tiek pirkėjas, tiek pardavėjas savo prievoles vis tiek turi atlikti, kai tik atsiras galimybė. Kol nebus deklaruotas nuosavybės perleidimas ir pirkėjas neturės jam suteikto SDK, jis negalės registruoti transporto priemonės savo vardu.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-05-07 10:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pusprociai neizbando sistemos ir tampo zmonems nervus Cia Lietuva IT specialistu krastas viskas bandoma ant zmoniu sprando
Atsakyti
-6

J
Ji
2021-05-07 10:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Besmegeniai, nei patys supranta, neiniitiems oaaiskina
Atsakyti
-8

V
Vilma
2021-05-08 07:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sistemos neveikia. Atsakymu i klausimus nera. Atvykus su pardavėjui su pirkeju vejama lauk, nes reikia atskiros registracijos. Nuvažiavus i Regitra su registracija laukiau 2 val. Galiausiai pasake, kad darbo pabaiga nieko nepadaris. Registracijai laikų nera. Gali užregistruoti tik viena tp..... absurdas... pasirasom peticija ir grasinama sena tvarka, nauja sistema tiesiog neveikia pripažinkite ir tobulinkite, bet ne ant zmoniu mes ne nebndomieji triušiai!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų