Džiaugėsi puikiai priparkavęs automobilį, tačiau egzamino neišlaikė: „Regitra“ atvejį tiria

Po išlaikyto teorijos egzamino kiekvieno būsimojo vairuotojo laukia ne ką mažesnis iššūkis – reikia įveikti praktinį vairavimo egzaminą. Ten reikia parodyti savo vairavimo gebėjimus, pademonstruoti ir įgytas teorines žinias. Tačiau vienam vaikinui egzaminas apkarto – iš pirmo žvilgsnio tobulai priparkavęs automobilį, jaunuolis išgirdo, kad vairuotojo pažymėjimo negaus, esą padarė kritinę klaidą. „Regitra“ atvejį tiria ir žada tris galimas išeitis.

Vienoje būsimų vairuotojų grupėje socialiniuose tinkluose it virusas išplito Manto įrašas. Jame vaikinas dalinasi automobilių stovėjimo aikštelėje priparkuoto „Regitros“ automobilio nuotraukomis ir klausimu: „Regitros“ verdiktu, automobilis priparkuotas pavojingai (išsikiša iš stovėjimo vietos, trukdo eismą). Ką manote jūs?“

Puikiai priparkavo automobilį, bet egzamino neišlaikė

Iškart po įrašu užvirė aštri diskusija. Didžioji dalis komentatorių stojo ginti Manto ir teigė, kad „Regitros“ egzaminuotojas padarė klaidą.

„Jei vertint priekabiai, tai ir prie saulės galima prikibti. Čia jau egzaminuotojo tolerancijos klausimas“, – rašė vairuotojas Audrius.

Buvo ir tokių, kurie juokavo: „Viskas atrodo gerai čia, reikia po karantino atsigriebti gi.“

Pats Mantas tv3.lt pasakoja, kad egzaminuotojas vaikinui egzamino pabaigoje nurodė, kad automobilis buvo priparkuotas netaisyklingai – esą per daug išsikišo iš linijų ribos. Tai esą buvo užskaityta kaip kritinė klaida.

„Tai buvo vienintelė, kritinė klaida pagal egzaminuotoją. Pagal jį, mašina išsikišo iš linijų. Kuomet aš priparkavau, egzaminuotojas išlipo iš mašinos, grįžo atgal į mašiną ir sako: tu blogai pastatei mašiną, išlipk pažiūrėt. Aš išlipau pažiūrėti, sakau, kad lyg ir gerai ją pastačiau. Sako: tu neišlaikei dėl to parkavimo“, – tv3.lt pasakoja Mantas.

Tačiau vaikinas sako nuotraukas nusiuntęs keliems vairavimo ekspertams. Jie esą įvertino automobilį kaip priparkuotą puikiai.

„Absoliučiai visi, įvertinę nuotraukas sakė, kad tai buvo keistas egzaminuotojo sprendimas, geriausiu atveju tai galėjo būti nekritinė klaida, nes nėra kažkiek centimetrų iki atraminio kuoliuko. Kažkas sakė, kad jeigu būtų priekabus instruktorius, parašyti tokią klaidą, bet sakė, šiaip kritinės klaidos ten neturėtų būti. Kalbėjau ne su vienu instruktoriumi“, – sako Mantas.

Klausimų dėl parkavimo nekyla

Portalas tv3.lt priparkuoto automobilio nuotraukas niusiuntė ir kelioms vairavimo mokykloms įvertinti.

„Rigveda“ atsakė, kad „Regitros“ atstovų veiksmų ir sprendimų nekomentuos, nes jie turi pirmiausiai išsiaiškinti šią situaciją įstaigos viduje.

„Arv-Auto“ vairavimo mokyklos vadovas Valdas Šlepikas sako klausimų dėl automobilio parkavimo neturintis.

REKLAMA

„Vertinant pateiktą vaizdą klausimų dėl automobilio tinkamo parakavimo kaip ir niekam nekyla. Bet mes nežinome kas ir kaip vyko iki to, kas, sutikite, sudaro aplinkybių visumą egzamino vertinimui.

Aš visada labai palaikau savo mokinius, bet ne visais atvejais besąlygiškai jais tikiu. Šaunu, kad viešinamos tokios situacijos ir linkiu, kad sąžiningai nustačius aplinkybes suklydusi pusė pripažintų klydusi“, – tv3.lt rašo V. Šlepikas.

Egzamine galima suklysti

Komentuodama susidariusią situaciją, „Regitra“ pirmiausia atkreipia dėmesį, kad dalyvavimas eisme yra didelė atsakomybė. Esą todėl vienas iš svarbiausių „Regitros“ tikslų yra užtikrinti, kad į jį patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai.

„Egzaminas vertinamas kompleksiškai, kitaip tariant, egzaminuotojas vertina, kaip būsimas vairuotojas ne tik geba mechaniškai valdyti automobilį, bet ir kokia yra jo vairavimo kultūra, kaip jis geba numatyti galimus pavojus, priimti reikiamus sprendimus bei kt.“ – rašoma tv3.lt pateiktame „Regitros“ komentare.

„Regitra“ primena, kad egzaminuotojai visus egzaminus vertina remdamiesi vienodais vertinimo kriterijais, su kuriais iš anksto galima susipažinti „Regitros“ interneto svetainėje.

Praktikos egzamino metu būna fiksuojamos trijų rūšių klaidos: nekritinės, specifinės pasikartojančios ir kritinės. Padarius šešias nekritines klaidas, atliekant tą patį vertinamą veiksmą, užskaitoma viena specifinė pasikartojanti klaida.

Kad egzaminas būtų išlaikytas, galima padaryti ne daugiau kaip aštuonias nekritines klaidas ir nė vienos kritinės klaidos bei nei vienos specifinės pasikartojančios klaidos.

Parkuojant vertinami šeši dalykai

Viena iš užduočių per praktinį B kategorijos egzaminą yra automobilio pastatymas į stovėjimo vietą. Kaip nurodo „Regitra“, tai prašoma padaryti vienu iš trijų būdų: lygiagrečiai, statmenai arba įstrižai. Kokį tiksliai manervą reikės atlikti egzamino metu, parenkama atsitiktine tvarka.

REKLAMA

„Automobilio statymas į stovėjimo vietą – tai yra kasdienis manevras. Nesvarbu, kur statomas automobilis – gatvėje, uždaroje ar atviroje stovėjimo aikštelėje – vairuotojas turi įsitikinti, kad jį atliekant kitiems eismo dalyviams nebus trukdoma labiau, nei tai būtina, taip pat kad nebus niekam padaryta žala.

Atliekant bet kokį manevrą, reikia mokėti gerai valdyti automobilį ir kartu atidžiai stebėti aplinką. Svarbus tinkamas greitis, tikslus vairo, sankabos bei stabdžių valdymas, atsižvelgiant į vairuojamo automobilio gabaritus“, – komentuoja „Regitra“.

Bendrai per praktinio vairavimo egzaminą atsižvelgiama, ar parkuojantis automobilį būsimasis vairuotojas geba atlikti šešis dalykus:

  1. pradėti manevrą iš tokios padėties, kad kuo mažiau kartų būtų keičiama judėjimo kryptis;
  2. atlikti specialiuosius važiavimo manevrus kuo tiksliau;
  3. neatsiremti ir neužvažiuoti ant šaligatvio krašto;
  4. atlikti manevrus tik tada, kai kiti eismo dalyviai supranta jo ketinimus;
  5. manevruojant neblokuoti transporto srauto ir neužkirsti kelio kitiems eismo dalyviams;
  6. pradėti ir pabaigti manevrus sklandžiai ir tolygiai.

Egzamine galima pasitaisyti

Egzaminuojamajam atliekant specialiuosius važiavimo manevrus, vertinami ir kiti vairuotojo įgūdžiai: tai, kaip jis valdo vairą, kaip naudoja pavaras, kaip stebi aplinką, ar žvalgosi ir kt.

„Kalbant plačiau apie automobilio pastatymą statmenai, egzaminuojamasis gali pats pasirinkti, ar jį nori atlikti važiuojant į priekį, ar atbuline eiga. Jei tai daroma pirmuoju būdu, galima rinktis tiek dešinėje, tiek kairėje esančią stovėjimo vietą. Jei atbuline eiga – tik dešinėje esančią vietą.

Atlikdamas pastatymo į stovėjimo vietą manevrą egzaminuojamasis pasitaisyti gali, tačiau reikėtų stengtis tai padaryti ne daugiau kaip du kartus įjungus atbulinės eigos pavarą. Taip pat itin svarbu išlaikyti tinkamus atstumus. Štai pabaigus manevrą automobilis negali stovėti arčiau kaip 30 cm arba toliau kaip 1,5 m atstumu nuo greta stovinčios transporto priemonės, bei stovėti ant (už) stovėjimo vietą žyminčių linijų“, – aiškina „Regitra“.

REKLAMA

Speciali komisija gali priimti tris sprendimus

„Regitra“ Manto atvejį sako žinanti ir jau susisiekusi su klientu. Kadangi kiekviena situacija yra individuali, jei egzaminą laikiusiam asmeniui kyla papildomų klausimų, „Regitra“ rekomenduoja per vieną darbo dieną nuo egzamino kreiptis į padalinį, kuriame laikė egzaminą.

Kadangi visi egzaminai „Regitroje“ yra filmuojami, egzaminą laikęs asmuo gali kartu su specialistu peržiūrėti ir aptarti vaizdo įrašą.

Per tris darbo dienas nuo egzamino laikymo galima pateikti apeliaciją. Ją išnagrinės specialiai sudaryta komisija.

„Ji gali priimti tokius sprendimus: palikti galioti egzamino rezultatą arba jį anuliuoti, pasiūlant klientui kitą jam patogią egzamino laikymo datą arba sugrąžinti už egzaminą sumokėtus pinigus. Visais atvejais siekiama priimti tokį sprendimą, kuris saugotų kliento interesus kartu užtikrinant, kad į eismą patektų tik pasirengę vairuotojai“, – komentuoja „Regitra“.

Portalo tv3.lt žiniomis, „Regitra“ Mantui paskyrė naują vietą egzaminui ir jį laikyti leido nemokamai.


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2021-05-04 17:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi neaišku?! Kyšio nedavė,neišlaikė!!!
Atsakyti
-4

R
ROKSANA
2021-05-04 16:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad dar karta reiktu moket ten ir apnagleja
Atsakyti
-7

V
Vairuotojas
2021-05-04 16:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu kiemuose stato vos matantys ir vos paeinantys pensininkai.....ir nieko varuotojai juk....baisu ziuret!o cia puikiai priparkavo bet babkiu reik:)
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (66)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų