Rinkimuose ir referendume dalyvavusių šalies gyventojų nepakako, kad referendumas dėl Ignalinos jėgainės likimo būtų laikomas įvykusiu - pritrūko poros procentų balso teisę turinčių gyventojų.
Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, paskelbtais pirmadienio rytą, į referendumą atėjo 1,210 mln. arba 47,81 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. Dauguma iš jų pasisakė už Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimą.
37,2 tūkst. (3 proc.) rinkėjų referendumo biuletenius sugadino.
Šie duomenys gauti iš 1968 rinkimų apylinkių. Iš viso buvo 2034 rinkimų apylinkės. VKR vėliau paskelbs duomenis iš likusių 66 apylinkių.
Seimo Informacijos technologijų ir telekomunikacijų departamento vyriausioji specialistė Angonita Rupšytė sakė, kad balsavimo užsienyje duomenys bus aiškūs pirmadienio pavakarę arba antradienio rytą, tačiau jie rinkėjų aktyvumą gali kilstelėti nebent iki 1 procentu.
Mažiausiai rinkėjų, atėjusių į referendumą, pasisakė už tai, kad Ignalinos jėgainę reikia uždaryti kitų metų pabaigoje, balsavo Zarasų - Visagino apygardoje - apie 4,4 proc. Kitose apygardose pasakiusių prieš - nuo 6 iki beveik 11 proc.
Daugiausia rinkėjų prieš jėgainės veiklos pratęsimą buvo Vilniaus Žirmūnų bei Vilniaus - Šalčininkų apygardose - po 11,46 proc. ir 11,59 proc.
Ignalinos jėgainės uždarymą 2009 metų pabaigoje labiausiai palaikė Vilniaus regiono rinkėjai - kiekvienoje apygardoje už tai balsavo nuo 10 iki 11 proc. atėjusių gyventojų.
Konsultacinis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.
Į referendumą, kad jis būtų laikomas įvykusiu, turėjo ateiti 1,340 mln. žmonių, iš kurių 670 tūkst. biuletenyje reikėjo užbraukti „už“, kad būtų galima konstatuoti Lietuvą pasisakius už Ignalinos AE veiklos pratęsimą, ir klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo paskelbimo turėtų būti svarstomas Seime.
Pagal įsipareigojimus ES stojimo sutartyje Lietuva privalo 2009-ųjų pabaigoje uždaryti vienintelį šiuo metu veikiantį Ignalinos AE reaktorių, kuris Vakaruose laikomas nesaugiu. Pirmasis reaktorius buvo uždarytas 2004-ųjų pabaigoje.