Sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas jau įteikė premjerui atsistatydinimo pareiškimą.

Ministras nusprendė atsistatydinti po šiandien išreikštos prezidento Valdo Adamkaus kritikos. Prezidentas suabejojo, ar ministras geba kontroliuoti jam pavaldžias institucijas.

„Aš gerbiu prezidento nuomonę, tą sakiau anksčiau. Prezidentas pavedė premjerui klausimą spręsti, todėl šiandieną premjerui įteiksiu atsistatydinimo pareiškimą“, - sakė R.Turčinskas.

Premjeras Gediminas Kirkilas šią savaitę buvo pareiškęs, kad pastaruoju metu itin daug kritikos dėl savo sprendimų sulaukiantis sveikatos apsaugos ministras R. Turčinskas gali dirbti toliau.

G. Kirkilas, pirmadienį sulaukęs prezidento V. Adamkaus raginimo įsigilinti į informaciją, susijusią su  R. Turčinsku ir jo vadovaujamos ministerijos veikla, įpareigojo ministrą raštu pateikti atsakymus į žiniasklaidoje jam mestus kaltinimus.

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, pateikti paaiškinimai V. Adamkaus netenkina.

„Paaiškinimai, atsakymai netenkina prezidento, nes neišsklaido abejonių, ar ministras geba reikliai kontroliuoti jam pavaldžias institucijas. Atsakomybė už tolesnę ministro veiklą tenka Vyriausybės vadovui“, - trečiadienį žurnalistams sakė R. Grumadaitė.

REKLAMA

R. Turčinskas pastaruoju metu ne kartą sulaukė raginimų atsistatydinti. Ministrui priekaištaujama, kad jo paskirta Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkė Aurelija Kulčickienė-Gutienė įsivėlė į korupcijos skandalą. Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikus įtarimus piktnaudžiavus tarnybine padėtimi ir padarius finansinių pažeidimų, ji buvo nušalinta nuo pareigų.

R. Turčinskas kaltinamas dar ir tuo, jog perdavė Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą privačiai uždarajai bendrovei „Kraujo donorystės centras“ bei pirko greitosios pagalbos automobilius ir medicininę įrangą ženkliai didesnėmis nei rinkos kainomis.

Dėl sprendimo perduoti Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą privačiai uždarajai bendrovei  ministras pripažino klydęs ir minėtą įsakymą jau atšaukė.

Opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ketino svarstyti sveikatos ministro interpeliacijos klausimą tik prezidentui pareiškus galutinę poziciją. 

Tai portalui „Balsas.lt“ sakė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Jurgis Razma. „Laukiama galutinės prezidento pozicijos, nes ministrą prezidentas paskyrė“, - sakė J. Razma.

Buvo laukta prezidento sprendimo

Nors opozicinė Darbo partijos frakcija galimą interpeliacijos R. Turčinskui klausimą žadėjo svarstyti ketvirtadienį, J. Razma buvo  įsitikinęs, kad interpeliacijos iniciatyva būtų buvus mažai naudinga, pirma nesulaukus šalies vadovo sprendimo. „Mažai bus naudos, jei mes pradėsime lenktyniauti, kas pirmas pareikš interpeliacijos iniciatyvą“, - teigė konservatorius.

Pasak J. Razmos, prezidento sprendimo sulaukti buvo verta, nes taip išvengta ilgų procedūrų Seime, o baigiantis sesijai laiko trūksta.

Nepaisant to, jog konservatoriai neskubėjo inicijuoti interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui, premjero poziciją nereikalauti R. Turčinsko atsistatydinimo J. Razma vertino neigiamai ir sakė, kad tokia G. Kirkilo pozicija nėra stebinanti. „Jie priklauso tai pačiai socialdemokratų partijai. <...> Matyt vyksta savųjų gynyba“, - teigė J. Razma.

REKLAMA

Anot J. Razmos, premjeras nesiėmė R. Turčinsko veiklą vertinti nuoširdžiai ir objektyviai.

Konservatorių pirmininkas A. Kubilius manė, kad premjerui iš esmės pareiškus pasitikėjimą sveikatos apsaugos ministru R. Turčinsku, savo nuomonę dėl skandalingų ministro sprendimų turėtų pasakyti prezidentas V. Adamkus.

Socialdemokratams buvo priimtinas premjero sprendimas

Socialdemokratų frakcijos narys Jonas Jagminas atsisakė komentuoti premjero leidimą R. Turčinskui toliau eiti sveikatos ministro pareigas.

„Negaliu niekaip vertinti, nežinau, kaip kas <...>Aš nenoriu komentuoti, ką pasakė premjeras, supraskit mane“, - portalui „Balsas.lt“ buvo teigęs J. Jagminas.

Socialdemokratų frakcijos narys  Vytautas Čepas buvo tvirtinęs, kad palaiko premjero poziciją palikti ministrą pareigose.  „Matot, atleisti galima labai  greit, bet paskui trunka labai ilgai <...> pakeisti žmogų“ , - sakė V. Čepas.

Paklaustas, ar, jo manymu, sveikatos apsaugos ministras gerai vykdė savo pareigas, V. Čepas sakė nesupratęs tik jo sprendimo Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą perduoti į privačias rankas.

R.Turčinskas yra penktasis ministras, pasitraukęs iš socialdemokrato G.Kirkilo vadovaujamos Vyriausybės.


Rašyti komentarą...
Švirkštas už mūlejoną
2008-06-18 15:32:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bay, grybuk!
Atsakyti
0

2008-06-18 15:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
šlovė jam
Atsakyti
0

p
pagaliau
2008-06-18 15:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau.taip ir turejo buti. tik nesuprantu prie ko cia tie konservatoriai, ne jie pradejo kelti visa tai i viesuma, darbo partija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų