R.Šimašius ėmė spausti konservatorius

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina konservatorius iki pirmadienio apsispręsti dėl tolimesnio bendro darbo Vilniaus savivaldybėje.

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas ketvirtadienį nusprendė duoti skyriams dvi savaites apsispręsti, ar tęsti darbą su teisėsaugos įtarimų sulaukusiais Liberalų sąjūdžiu ir Darbo partija savivaldybėse, kur šios politinės jėgos sudariusios koalicijas.

R.Šimašiaus nuomone, taip konservatoriai siekia dirbtinai palaikyti įtampą.

„Kol kas pozicija, kurią išgirdau, yra labai išplaukusi ir neaiški. Ir aš ją vertinu kaip norą ištęsti dramatišką tylą, Ezopo kalbą iki neapibrėžto laiko. Dvi savaitės, po dviejų savaičių – dar kažkas. Man atrodo, kad tiesiog siekiama palaikyti įtampą, kas akivaizdžiai trukdo darbams. Konkretus veiksmas – pirmadienį sukviečiau liberalų Vilniaus skyriaus vadovybę, frakciją, pasitarti, ką daryti. Natūralu, kad ir su koalicijos partneriais šnekėsime, būtent dėl Vilniaus“, – BNS sakė R.Šimašius.

REKLAMA

Anot jo, kitose savivaldybėse, kur konservatoriai su liberalais kartu dirba tiek valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje situacija yra „nuo puikių santykių iki įtemptų“, tačiau skyriai dėl santykių su kitomis politinėmis jėgomis, gali spręsti savo nuožiūra.

Socialdemokratai ketvirtadienį taip pat nusprendė leisti skyriams apsispręsti dėl koalicijų su „darbiečiais“ ir liberalais. Partijos pirmininkas ir Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas anksčiau minėjo, jog tolimesniam darbui būtinas raštiškas R.Šimašiaus patvirtinimas, jog politinės korupcijos byla nėra susijusi su Vilniaus savivaldybe bei mero rinkimų kampanija.

„Vakar kaip tik išsiunčiau tokį raštą, patikinimą, kad visas politinės kampanijos finansavimas, veikla vyko pagal įstatymus, veikla savivaldybėje (ją galima ir viešai patikrinti, nes ypatingai aukštus skaidrumo, atvirų duomenų reikalavimus keliu) galima patikrinti. Akivaizdu, kad Vilniuje kryptis aiški ir tą dar kartą patvirtinau koalicijos partneriams“, - teigė R.Šimašius.

Koaliciją Vilniaus savivaldybėje šiuo metu sudaro 31 politikas iš 51: penkiolika liberalų, aštuoni TS-LKD atstovai, po keturis narius turi socialdemokratai bei „Lietuvos sąrašas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų