PSO perspėja: „Pandemija toli gražu nesibaigia“ papildyta 20.18 val.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekstremaliųjų situacijų komitetas ketvirtadienį perspėjo dėl, kaip manoma, naujų nerimą keliančių COVID-19 atmainų būsimo išplitimo pasaulyje, dar labiau apsunkinsiančio kovą su šia pandemija.

Toks pareiškimas paskelbtas kai kurioms šalims kovojant su nauja infekcijų banga, siejama su delta atmaina, kuri pirmą kartą buvo aptikta Indijoje.

„Pandemija toli gražu nesibaigia“, – sakoma komiteto pranešime.

Komiteto pirmininkas Didier Houssinas kalbėdamas su žurnalistais pripažino, kad „dabartinės tendencijos kelia nerimą“.

Jis sakė, kad praėjus pusantrų metų po to, kai PSO paskelbė koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi, „mes vis dar persekiojame šį virusą, o virusas vis dar persekioja mus“.

Kol kas pasaulyje vyrauja keturios susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos: alfa, beta, gama ir ypač greitai plintantis delta variantas.

Tačiau PSO ekstremaliųjų situacijų komitetas pabrėžė, kad yra „didelė tikimybė, jog atsiras ir po pasaulį išplis naujos ir galbūt pavojingesnės bei susirūpinimą keliančios atmainos, kurias kontroliuoti gali būti dar sunkiau“.

PSO paskelbia variantus keliančiais susirūpinimą, kai jie laikomi labiau užkrečiamais, lemiančiais didesnį mirštamumą arba turi galimybę apeiti kai kurių vakcinų apsaugą.

„Pandemija išlieka iššūkiu pasauliniu mastu, šalims laviruojant tarp skirtingų sveikatos, ekonominių ir socialinių poreikių“, – nurodė komitetas.

„Šalims, turinčioms didesnę prieigą prie vakcinų ir turinčioms pakankamai išteklių sveikatos priežiūros sistemoms, daromas spaudimas visiškai atverti savo visuomenes“, – teigiama jo pareiškime.

Kita vertus, „šalys, turinčios ribotą prieigą prie skiepų, išgyvena naujas infekcijų bangas, stebi visuomenės pasitikėjimo mažėjimą“, taip pat „didėjančius ekonominius sunkumus ir, kai kuriais atvejais, didėjančius socialinius neramumus“, priduriama jame.

REKLAMA

Ekspertų teigimu, dėl to daugelyje šalių priimama daug „vis skirtingesnių politikos sprendimų, kuriais siekiama patenkinti siaurus nacionalinius poreikius ir kurie trukdo suderintam požiūriui į pasaulinį atsaką“.

Pasak jų, „kaukių naudojimas, fizinis atstumas, rankų higiena ir patobulintas patalpų vėdinimas išlieka raktas į [viruso] perdavimo mažinimą“.

Jie pabrėžė būtinybę iki rugsėjo paskiepyti mažiausiai 10 proc. kiekvienos šalies gyventojų ir turtingesnėms šalims pasidalinti vakcinomis su mažiau turtingomis valstybėmis.

„Daugelis šalių dabar paskiepijo savo prioritetines gyventojų grupes, todėl prieš plečiant nacionalines skiepijimo programas į mažesnės rizikos grupes, rekomenduojama dalytis dozėmis su tomis šalimis, kurios turi ribotas galimybes“, – pranešime nurodė PSO ekstremaliųjų situacijų komitetas.


Rašyti komentarą...
n
nabasnikas
2021-07-15 19:35:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jus cia iskontroliuosit kontroliuotojai?Jau kaip bus, taip bus, kas nores saugosis, kam neidomu, nieko nepadarysit, nieko!
Atsakyti
0

S
Suabejojusi
2021-07-15 21:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Izraelis pasiskiepijo, o vėl užsidaro. Tai gal tie skiepai neveikia? Asmeniškai aš pasiskiepijusi pilnai, bet dabar jau neramu, kad tai buvo tik bereikalingas laiko gaišimas.
Atsakyti
0

O
Oi nu
2021-07-15 22:32:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau ta PSO pradažna škura. Nebereik jos klausyti. Gana šitų gąsdinimų. Neveikia tie skiepai, kas dar neaišku???
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų