„Akivaizdu, kad žmonės, kurie dabar perka nekilnojamąjį turtą, paprastai tai daro, ko gero, pirmą kartą ir tos rizikos jiems yra nepažįstamos, svetimos. Kita kartą veikia tas faktorius, kad atsirado tokia galimybė įsigyti tą NT ir daugelis žmonių galvoja, kad tai paskutinis šansas, ar viena vienintelė galimybė ir jie labai lengvai pasiduoda manipuliacijomis“, – žmonių emocijas komentavo jis.
Nors būsto įperkamumas šiuo metu Lietuvoje siekia neregėtas aukštumas, visgi daugelis žmonių pakliūna į nepavydėtinas situacijas taip pat dažnai, kaip ir finansinės krizės metu. Jis pastebi, kad vis daugiau žmonių ignoruoja visas galima rizikas ir mato vien būsto įsigijimo privalumus.
„Kitą kartą tie patarimai iš vyresnės kartos, tėvų ir senelių, atrodo, kaip kvailos šnekos ir iš tikro daugelis tikrai gali pakliūti į tokią sudėtingą situaciją, į kokią žmonės yra pakliuvę prieš dešimt metų. Aš manyčiau, kad čia turėtų būti ir bankų atsakomybė didesnė ir nebandyti įtraukti ne visiškai situaciją suprantančius žmones ir gerai paaiškinti rizikas“, – pastebi žinomas psichiatras.
Anot jo, prieš priimant sprendimą būtina labai gerai įvertinti savo profesijos paklausumą, kiek esi nusiteikęs keisti specialybę, jei to prireiktų. Taip pat reiktų įvertinti ir būstą pardavinėjančios įmonės bankroto galimybę.
Kokie dar pavojai tyko perkančių būstą žiūrėkite reportaže: