Atsakyme nurodoma, kad Baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnis numato išskirtinai tik prokurorui suteiktą teisę spręsti, kokie ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbtini ir kiek leistina juos paskelbti iki bylos nagrinėjimo teisme.
Atsižvelgiant į tai, šiuo atveju ikiteisminis tyrimas pagal nurodytą BK straipsnį galėtų būti pradėtas tik tuomet, jeigu tokį sprendimą priimtų prokuroras, įvertinęs, kad konkrečių duomenų paskelbimas pakenkė ikiteisminiam tyrimui ir nustatęs kitus būtinus nusikalstamos veikos požymius.
Nausėda atmeta kritiką dėl paviešintų detalių apie Volkovą: konservatoriai norėtų, kad prezidentas nekalbėtų
ELTA primena, kad prieš kelias savaites G. Nausėda pranešė, jog Lenkijoje buvo sulaikyti du asmenys, įtariami išpuoliu prieš L. Volkovą.
Po šios žinios šalies vadovas sulaukė dalies politikų kritikos. Vidaus reikalų ministrė teigė, jog tokią informaciją skelbti yra tarnybų, o ne politikų prerogatyva. Taip pat ji kėlė klausimus, ar G. Nausėdos pasisakymai nepakenkė besitęsiančiam ikiteisminiam tyrimui.
Į kritiką sureagavęs G. Nausėda tikino, kad jo komunikacija tyrimams tikrai nepakenks.
„Visos detalės man buvo žinomos, sužinojau prieš keletą savaičių ir griežtai laikiausi principo neskelbti to, kad nepakenkti tyrimo eigai. Tą pačią dieną paskelbė ir Lenkijos pusė aukščiausiu politiniu lygiu“, – pirmadienį vykusiuose LRT radijo debatuose kalbėjo G. Nausėda.
Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė šią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas G. Nausėda, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!