Programišius apie „CityBee“: „Būčiau galėjęs gauti ir naujausią informaciją“

Automobilių dalijimosi paslaugos „CityBee“ klientų duomenis internetiniame forume paskelbęs programišius sako, kad įmonės saugumo priemonės buvo prastos, o jis pats daugiau duomenų neturi.

Klientų duombazių dalinimosi forumo „RaidForums“ narys slapyvardžiu „000“ pirmadienį paskelbė „CityBee“ informaciją apie klientus, užsiregistravusius iki 2018-ųjų vasario.

Vėliau jis viešai paskelbė ir savo kontaktus žurnalistams. Naujienų agentūra BNS su juo susisiekė programėle „Telegram“. 

„Tai, ką paskelbiau, yra viskas, ką turiu. Jei būčiau tam skyręs daugiau laiko, ko gero, būčiau galėjęs gauti ir naujausią informaciją“, – sakė „CityBee“ klientų duomenis paskelbęs hakeris.

Jis teigė, kad „CityBee“ duomenų apsauga yra itin prasta – jo teigimu, prie duomenų galėjo prieiti kone bet kas, atradęs saugumo spragą ir turėjęs šiek tiek IT žinių.

„CityBee“ naudojo Microsoft teikiamą „Azure Blob“ duomenų saugyklos paslaugą. „Microsoft“ leidžia užtikrinti šių saugyklų saugumą su papildoma autentifikacija, tačiau „CityBee“ dėl kažkokios priežasties pasirinko to nepadaryti“, – teigė jis.

„Tyrėjai, hakeriai ir koderiai naudoja vadinamuosius DNS įrašus, kurie yra kaip telefonų knyga, kuri išsišakoja į kitus domenus, susijusius su pagrindiniu domenu. Atlikau paiešką „Citybee“ CNAME tipo DNS įrašuose, per kuriuos ir radau sąsają su Azure saugykla“, – pridūrė „000“.

Jis teigė „CityBee“ atradęs atsitiktinai ir labiausiai besidomintis JAV kompanijų duomenimis. „CityBee“ duomenis paskelbęs hakeris tvirtina nesitikėjęs, kad ši istorija sulauks tokio atgarsio.

„Iš pradžių galvojau, kad tai bus tik dar vienas duomenų nutekinimas, už kurį gausiu porą kreditų. Tačiau ryte pamačiau, kad tema „sprogo“, pažiūrėjau į naujienas Lietuvoje ir pamačiau žalą“, – sakė jis.

„Tačiau mano temos parodo svarbų vaizdą, kaip lengvai galima gauti prieigą prie duomenų. Didelių kompanijų naudotojų duomenys nuteka nuolatos“, – pridūrė „000“.

REKLAMA

„RaidForums“ naudotojas, kuris tvirtino veikęs kartu su kitais naudotojais „Goofy TaeTae“ ir „ISUPK“, teigia apgailestaujantis dėl žalos, kurią patyrė paprasti „CityBee“ naudotojai, tačiau pabrėžė, jog tokie duomenų nutekinimai vyksta kasdien.

„Aš užjaučiu paprastus žmones, tačiau ne turtinguosius ir valdžios pareigūnus“, – sakė „000“.

Apie tai, kad trejų metų senumo „CityBee“ naudotojų duomenys buvo paskelbti internete, pranešta pirmadienio vakarą. Bendrovė teigia, kad nutekėjo apie 110 tūkst. klientų duomenys.

Tarp programišių paskelbtų duomenų yra klientų el. pašto adresai, telefono numeriai, asmens kodai, užkoduoti slaptažodžiai.

Tyrimą dėl duomenų vagystės pradėjo Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Už neteistą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. 

„CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad hakeriai vartotojų mokėjimo duomenų nepavogė, nes bendrovė šių duomenų nekaupia ir nelaiko.

Savo klientus, kurie bendrovės sistemoje registravosi iki 2018-ųjų vasario 22 dienos, „CityBee“ ragina pakeisti savo slaptažodžius tiek „CityBee“ sistemoje, tiek kitose sistemose, jei buvo naudotas toks pats ar panašus slaptažodis.

„CityBee“ veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Bendrovės valdomą automobilių parką sudaro daugiau nei 2 tūkst. transporto priemonių, įmonė turi daugiau kaip 750 tūkst. registruotų klientų bazę.


Rašyti komentarą...
V
Vladas
2021-02-17 12:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nekišk nosies į svetimus reikalus. Čia tas pats, kaip palysti panelei po sijonu ir aiškinti, kad taip galėjo padaryti bent kas. Reikia turėti nors krislelį padorumo, o ne didžiuotis, kad esi paskutinė padugnė.
Atsakyti
-2

h
hxhs
2021-02-17 12:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butum galejas, bet jau nebegali. Tai koks tu programisius?
Atsakyti
-1

p
proram
2021-02-17 13:11:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
a tik nereikes patikrint kas tu per rasytojas, ir ar geras begikas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų