CityBee

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „CityBee“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „CityBee“.

Kelionė nuomotu automobiliu vilniečiui pabrango 30 kartų: pinigus be sutikimo bandė nuskaičiuoti nuo sąskaitos

Savaime suprantama, kad už svetimo turto sugadinimą atlyginti reikia. Tačiau reikalavimas susimokėti už kito asmens padarytą žalą vien dėl to, kad niekas defekto nepastebėjo, kelia nemenką pasipiktinimą. Taip nutiko Vilniečiui Erikui (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuris tv3.lt portalui papasakojo, kad neatidžiai apžiūrėjo išsinuomotą „Spark“ automobilį, tad nepastebėjo kiauros padangos.
2024-06-26

„CityBee“ svarstys skųsti teismo sprendimą ginče su vartotojais

Lietuvos apeliaciniam teismui paskelbus, kad automobilių dalijimosi platforma „CityBee“ 346 klientams turės atlyginti 103 tūkst. eurų žalą už 2021 metais nutekintus duomenis, bendrovės advokatai siūlys sprendimą skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). „Tikrai rekomenduosime klientui skųsti (Apeliacinio teismo sprendimą – BNS) kasaciniam teismui“, – BNS antradienį sakė „CityBee“ atstovaujanti teisininkė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.
2024-06-18

„CityBee“ klientams turės sumokėti po 300 eurų už jų duomenų nutekinimą

Automobilių dalijimosi platforma „CityBee“ turės atlyginti 103 tūkst. eurų neturtinę žalą beveik 350 įmonės klientų, 2021 metais nukentėjusių nutekinus jų duomenis, nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.  Apeliacinis teismas antradienį pakeitė Vilniaus apygardos teismo šių metų vasario sprendimą, atleidusį „CityBee“ nuo žalos atlyginimo vartotojams, kurių duomenis 2021 metais internete paskelbė kibernetiniai nusikaltėliai.
2024-06-18

Teismas: „CityBee“ klientų duomenis saugojo prastai, bet neturi mokėti 100 tūkst. eurų

Lietuviško kapitalo tarptautinės grupės „Modus Group“ valdoma įmonė „Prime leasing“, nuo kibernetinių įsilaužėlių neapsaugojusi automobilių dalijimosi platformos „CityBee“ klientų duomenų, pažeidė įstatymą, tačiau 100 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginti neturi, nusprendė teismas.
2024-02-29

Vairuotojams – daug naujovių: didesnės baudos, techninės apžiūros naikinimas ir dar nebandytas dalykas

Vairuotojų ir kitų eismo dalyvių nuo pirmadienio laukia pluoštas naujovių, o taip pat ir apribojimų, dėl kurių gali tektis susimokėti ir daugiau kaip tūkstantį eurų siekiančią baudą. Kaip ir kasmet, atsakingos institucijos parengė pluoštą įvairių teisės aktų pakeitimų, taip pat pristatė kai kurias naujoves, kurias turėtumėte išvysti jau kitąmet.
208 2023-12-29

Neužrakintu „Citybee“ automobiliu pasivažinėję jaunuoliai nuteisti už vagystę

Neužrakintu „Citybee“ automobiliu Vilniaus mieste ir rajone pasivažinėję jaunuoliai nuteisti už vagystę, jiems skirtas laisvės apribojimas. Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, „Citybee“ automobiliu pasivažinėjusius ir jį šalikelėje palikusius jaunuolius Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais dėl vagystės bei naudojimusi nusikalstamu būdu įgytu turtu.
Kriminalai 2023-12-28

Keičiasi „CityBee“ vadovas: pareigas perima Greta Januškaitė-Karvelienė

Nuo rugsėjo 23 d. automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios bendrovės „CityBee“ vadovą Kristijoną Kaikarį pareigose pakeis šiuo metu Lietuvos rinkai vadovaujanti Greta Januškaitė-Karvelienė. Iki šiol daugiau nei trejus metus įmonei vadovavęs K. Kaikaris imsis naujų iššūkių ir tęs karjerą už šios bendrovės ribų. K. Kaikario teigimu, tai buvo vienas įdomiausių jo karjeros etapų, bet atėjo laikas pokyčiams, rašoma pranešime spaudai.
2023-09-21

Naktinė avarija Vilniuje: „Citybee“ automobilis užvirto ant „Opel“

Pirmadienį apie 23 val. policijai pranešta apie avarija Rasų kapinių pašonėje. Sukilėlių, Rasų ir Dunojaus gatvių sankyžoje susidūrė „Citybee“ automobilis „Ford Focus“ ir „Opel“. Pastarasis per avariją palindo po „Ford Focus“. Automobiliai apdaužyti gan smarkiai, tačiau žmonės nenukentėjo. Pirminiais duomenimis, avariją sukėlė užsienietė „Citybee“ automobilio vairuotoja.

Vilniuje paauglys vairavo vogtą „CityBee“ automobilį: kelionė tęsėsi 30 minučių

Vilniuje sekmadienį sustabdytas vogtą automobilių dalijimosi įmonės „CityBee“ mašiną vairavęs nepilnametis, pranešė Policijos departamentas.  Anot jo, apie 22.30 val. Vilniuje, Žvejų gatvėje, sustabdytas bendrovės „CityBee“ automobilis „Jeep“, kurį vairavo nepilnametis, gimęs 2006 metais. Nustatyta, kad automobilis tą pačią dieną, apie 21.59 val., galimai pritaikius raktą, buvo pavogtas Vilniuje, Pelesos gatvėje. Įtariamasis pristatytas į policijos komisariatą.

Nuvažiuotų kilometrų su „CityBee“ skaičius išaugo iki 54 mln. kilometrų

Įmonių grupės „Modus Mobility“, apimančios tris mobilumo verslus („CityBee“, „MyBee“ ir „Mobility Fleet Solutions“), 2022 m. audituotos bendrosios pajamos išaugo daugiau nei penktadaliu (22 proc.) iki 110,05 mln. eurų. Grupės įmonių pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) pasiekė 16,4 mln. eurų – 76 proc. daugiau nei 2021 m., o investicijos per metus padidėjo 88 proc. iki 48,6 mln. eurų. „Pernai verslas turėjo prisitaikyti prie didelio neapibrėžtumo rinkoje.
2023-05-10
REKLAMA
REKLAMA

„Citybee“ naudotojai nuo šiol galės išsinuomoti elektrinį „Porsche Taycan“

„CityBee“ automobilių parką papildo vienas naujausių ir prabangiausių modelių – „Porsche Taycan“. Nuo šiol nebūtina turėti „Porsche“, kad kelionė šiuo išskirtiniu modeliu taptų prieinama. Tokiu būdu bendrovė siekia keisti požiūrį į nuosavo automobilio turėjimą ne tik siūlydama patogiausią mobilumo alternatyvą, bet ir suteikdama unikalią patirtį savo klientams.
2023-05-05

„CityBee“ automobilių parke – elektrinis „Porsche Taycan“

Šiandien „CityBee“ automobilių parką papildo vienas naujausių ir prabangiausių modelių – „Porsche Taycan“. Nuo šiol nebūtina turėti „Porsche“, kad kelionė šiuo išskirtiniu modeliu taptų prieinama. Tokiu būdu bendrovė siekia keisti požiūrį į nuosavo automobilio turėjimą ne tik siūlydama patogiausią mobilumo alternatyvą, bet ir suteikdama unikalią patirtį savo klientams.
2023-05-04

Avarija sostinėje: automobilis trenkėsi į „Bolt Drive“, o šis – į „CityBee“

Vilniuje, Naugarduko g. įvyko avarija – automobilis „Opel“ rėžėsi į priparkuotą „Bolt Drive“, o šis stuktelėjo į stovintį „CityBee“ automobilį. Susidūrimas įvyko trečiadienį po pietų, apie 15 val. Apie nukentėjusiuosius oficialių duomenų kol kas nėra. Įvykio vietoje dirba policija, ugniagesiai bando atidaryti automobilio kapotą.

„CityBee Latvija“ apyvarta pernai augo 2,3 karto

Trumpalaikės automobilių nuomos platformos „CityBee Latvija“ apyvarta praėjusiais metais siekė 19,3 mln. eurų ir buvo 2,3 karto didesnė nei 2021-aisiais. Pelno iki mokesčių, palūkanų ir amortizacijos atskaičiavimų (EBITDA) 2022 metais gauta 1,95 mln. eurų, pranešė bendrovė. Registruotų paslaugos naudotojų per praėjusius metus padaugėjo 33 proc.
2023-04-05

Palygino automobilių dalijimosi paslaugų kainas: štai kada mokėsite daugiau, o kada – mažiau

Prieš mėnesį „Bolt“ pristatė automobilių dalijimosi paslaugą. Anksčiau Vilniuje tokias paslaugas jau teikė „CityBee“ ir „Spark“. MadeinVilnius.lt palygino kainas ir sužinojo, kuri programėlė turi geriausią pasiūlymą. Pigiausiai atsieis kelionė „Spark“ automobiliu. Pigiausių automobilių nuoma prasideda nuo 15 centų už minutę ir vos 5 centus už kiekvieną kilometrą. Didžiausia minutės kaina „Sparke“ siekia 27 centus ir 23 centus už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą.
2023-03-22

Ieškinį „CityBee“ dėl nutekintų klientų duomenų teismas turės nagrinėti iš naujo

Vartotojų aljanso kolektyvinis ieškinys automobilių dalijimosi bendrovei „CityBee“ dėl 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo už nutekintus klientų duomenis atmestas be pagrindo, nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas. Teismas gruodžio 15-ąją nutarė, kad ieškinį atmetęs Vilniaus apygardos teismas (VAT) jį turės nagrinėti iš naujo, o jo nutartį panaikino.
Aktualijos 2022-12-16

Teismas nepriėmė „CityBee“ klientų ieškinio dėl 60 tūkst. eurų žalos

Teismas nepriėmė Vartotojų aljanso ieškinio automobilių dalijimosi bendrovei „CityBee“ dėl  60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo už nutekintus klientų duomenis. Pasak teismo, aljansas nėra tinkama teisinė atstovė.  „Asociacija, kurios nariai yra juridiniai asmenys, nėra tinkama fizinių asmenų atstovė, todėl ieškinį atsisakoma priimti kaip pareikštą neįgalioto vesti bylą asmens“, – teigiama Vilniaus apygardos teismo ketvirtadienį paskelbtoje nutartyje.
Aktualijos 2022-11-11

„CityBee“ klientai teismui pateikė 60 tūkst. eurų kolektyvinį ieškinį

Automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ klientai teismui pateikė kolektyvinį ieškinį 60 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti už nutekintus jų duomenis, antradienį pranešė klientams atstovaujantis Vartotojų aljansas. Dėl žalos atlyginimo nepavykus susitarti geranoriškai, į teismą kreipėsi 200 nukentėjusių klientų, kiekvieno jų patirta neturtinė žala įvertinta 300 eurų, teigiama ieškinį pateikusio aljanso pranešime.

„CityBee“ nesumokėjus už klientų duomenų nutekinimą bus kreiptasi į teismą

Automobilių dalijimosi bendrovė „CityBee“ iki šiol neatlygino dalies klientų reikalaujamos 60 tūkst. eurų neturtinės žalos už nutekintus jų duomenis. Klientams atstovaujantis Vartotojų aljansas tikisi šiuos pinigus atgauti teisme.  Kolektyvine pretenzija, prie kurios prisijungė 200 bendrovės klientų, iš „CityBee“ reikalauta kompensaciją sumokėti iki spalio pabaigos, tačiau Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas sako, jog bendrovė nerodo jokios iniciatyvos ją sumokėti.
2022-10-28

Žmonės padavė į teismą „CityBee“: reikalauja 60 tūkst. eurų

Baigtas formuoti vartotojų aljanso gegužę inicijuotas kolektyvinis ieškinys dėl nutekintų automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ klientų duomenų, prie jo prisijungė 200 žmonių, kurie iš bendrovės reikalauja atlyginti 60 tūkst. neturtinę žalą. „Dabar grupės formavimas jau baigtas, prisijungė 200 vartotojų, daugiau gal prisijungs antrame etape, kai viskas persikels į teismą“, – penktadienį BNS sakė vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas.
2022-10-07

Didžiausias BMW sandoris Lietuvos istorijoje – daugiau nei 400 automobilių „CityBee“ ir „MyBee“ parkams

Oficiali BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ sudarė rekordinį sandorį su automobilių dalijimosi platforma „CityBee“ bei automobilių prenumeratos paslaugas siūlančia „MyBee“. Šių nuomos paslaugų parkus jau papildė beveik 400 naujų BMW automobilių, paskutinieji juos pasieks dar iki šių metų pabaigos. „Tai – istorinis, didžiausias BMW sandoris Lietuvoje, savo dydžiu ir verte reikšmingai pranokstantis bet kurį ankstesnį. Jo vertė siekia 11 mln. eurų.
2022-09-30

Įvardijo, kokius elektromobilius gali įpirkti lietuviai ir kas gali gauti 6 tūkst. eurų paramą

Vidutines pajamas gaunantis asmuo Lietuvoje jau gali įpirkti ne tik naudotą, bet ir naują elektromobilį, o dviejų asmenų šeimai prieinami ir nauji elektriniai miesto visureigiai. Vis dėlto prognozuojama, kad automobiliai tik brangs – jei dabar naują mašiną Lietuvoje galima nusipirkti už vidutiniškai 30 tūkst. eurų, tai už 10 metų bus 60 tūkst. eurų. Tačiau įperkamumas taip pat didės. Tą rodo SEB banko analitikų antrus metus iš eilės apskaičiuotas Lietuvos elektromobilių įperkamumo indeksas.
2022-09-13

Prastos naujienos „CityBee“: prie kolektyvinio ieškinio dėl paviešintų duomenų prisijungė apie 200 žmonių

Prie vartotojų aljanso gegužę inicijuoto kolektyvinio ieškinio dėl nutekintų automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ klientų duomenų prisijungė apie 200 žmonių – mažiau nei 0,2 proc. visų nukentėjusiųjų.

Pirmieji „MyBee“ veiklos metai: augantis susidomėjimas paslauga tapo atspirtimi plėtrai

Automobilių prenumeratos platforma „MyBee“ perkopė pirmuosius veiklos metus. Pasak įmonės vadovo Luko Jurkšaičio, paslaugos startas buvo sėkmingas ne tik dėl vartotojų susidomėjimo ir didelės paklausos, bet ir finansiškai. Pirmųjų veiklos metų konsoliduotos pardavimo pajamos siekė beveik 4 mln. eurų. L. Jurkšaičio teigimu, klientai vertina automobilio prenumeratą dėl jos paprastumo, lankstumo, o kai kurie renkasi tai kaip pigesnį ar tvaresnį sprendimą vietoje naujo automobilio pirkimo.
2022-07-11

„Mundus“ fondas išpirks 4 mln. eurų obligacijų „CityBee“ plėtrai

Vienos didžiausių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausančios bendrovės „Mundus“ valdomas skolos fondas „Mundus Bridge Finance“ išpirks „Modus group“ 4 mln. eurų vertės obligacijų. Lėšos bus skirtos automobilių nuomos platformos „CityBee“ plėtrai – naujiems automobiliams įsigyti.
2022-06-28

„Bolt“ planuoja pasiūlyti trumpalaikę automobilių nuomą Vilniuje, „Spark“ – plėtrą Kaune

Pavėžėjimo platforma „Bolt“ planuoja Vilniuje siūlyti trumpalaikės automobilių nuomos paslaugą, šią paslaugą sostinėje jau teikianti „Spark“ – plėtrą Kaune. Apie tai įmonių atstovai pranešė pirmadienį, su Vilniaus savivaldybe ir kitomis bendrovėmis pasirašius memorandumą dėl klasterio įkūrimo. „Mes kol kas dar Vilniuje automobilių nuomos veiklos neturime, bet tą veiklą esame paleidę Estijoje praeitais metais – Taline, Tartu.
2022-06-13

Paspirtukų, mopedų ir automobilių dalijimosi paslaugų įmonės Vilniuje kuria klasterį

Elektrinių paspirtukų ir mopedų paslaugų įmonės „Bolt“, „Spark“, „CityBee“ ir „Skok“ Vilniuje kuria klasterį. Pirmadienį šios įmonės drauge su sostinės savivaldybe, įmonėmis „Susisiekimo paslaugos“ ir „Go Vilnius“ pasirašys memorandumą dėl dalijimosi klasterio įkūrimo. Pasak steigėjų, jų tikslas – dar glaudžiau bendradarbiauti tam, kad vilniečiams būtų pasiūlyta kuo patrauklesnių sprendimų, pakeičiančių asmeninių automobilių naudojimą.

„CityBee“ dėl paviešintų klientų duomenų teks aiškintis teisme: ruošiamas ieškinys

Vartotojų aljansas antradienį inicijuoja teisminį ginčą dėl nutekintų automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ klientų duomenų – aljansas pradėjo rinkti nukentėjusiųjų pareiškimus dėl grupinio ieškinio bendrovei.  Pasak iniciatorių, sėkmės atveju besikreipiantys galėtų tikėtis 300 eurų kompensacijos.

Pasiektas Lietuvos rekordas: per valandą nuplauta 270 automobilių

Vilniuje, Dubliškių gatvės „Švaros brolių“ Express tunelinėje plovykloje pasiektas Lietuvos automobilių plovimo rekordas – per valandą nuplauta 270 automobilių. Siekiant rekordo bendrovė plovė miesto bites – „CityBee“ automobilius, kurių švara galės mėgautis jais besinaudojantys vilniečiai. O naudojant plovykloje įrengtą inovatyvią antrinio vandens panaudojimo sistemą, net trečdalis viso rekordo metu plovimui sunaudoto vandens buvo perdirbta ir panaudota plovimo procese dar kartą.
2022-05-30

„CityBee“ padėjo Lietuvos policijai sulaikyti Interpolo ieškomą nusikaltėlį

Trumpalaikės automobilių nuomos paslaugas teikianti lietuvių platforma „CityBee“, bandydama atsekti pavogtą įmonės automobilį, padėjo Lietuvos policijai sulaikyti tarptautinės kriminalinės policijos Interpolo ieškomą įtariamąjį iš Estijos. Kovo 27 d. Vilniuje buvo sulaikytas jau anksčiau už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus teistas Estijos pilietis, kuris buvo įtrauktas į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą.
2022-04-22

„CityBee“ automobilio vagystė policijai padėjo sulaikyti Interpolo ieškomą nusikaltėlį

„CityBee“ automobilio vagystė padėjo Lietuvos policijai sulaikyti tarptautinės kriminalinės policijos Interpolo ieškomą įtariamąjį iš Estijos, penktadienį pranešė bendrovė. Kovo 27 dieną Vilniuje buvo sulaikytas jau anksčiau už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus teistas Estijos pilietis, kuris buvo įtrauktas į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą. Tai BNS patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Kriminalai 2022-04-22

Aiškėja „Citybee“ avarijos Vilniuje aplinkybės: „Audi“ vairuotojas bandė persirikiuoti į kitą eismo juostą

Vilniuje apvirto „Citybee“ automobilis. Paaiškėjo, kad į moters išsinuomotą mašiną atsitrenkė ir ją apvertė „Audi“ vairuotojas. Avarija baigėsi neatsargaus vairuotojo manevras: jo „Audi“ atsitrenkė į „Citybee“ automobilį VW ir pastarąjį apvertė. Apie avariją viduryje Vilniaus policijai pranešta rytą apie pusę dešimtos. Į Žalgirio ir Giedraičių gatvių sankryžą atsiųsti ir medikai: pranešta, kad iš apvirtusio automobilio išlipo moteris, kad jai reikia medikų.
Kriminalai 2022-03-10

„CityBee“ plečiasi į Alytų

Trumpalaikės automobilių nuomos platforma „CityBee“ plečiasi į Alytų, kur nuo pirmadienio galima išsinuomoti automobilius bei mikroautobusus. „Nuo šiandienos mūsų mieste startuoja „CityBee“ automobilių dalinimosi paslauga. Populiariausiose miesto vietose bus galima išsinuomoti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir elektrinius mikroautobusus krovinių pervežimui“, – feisbuke pirmadienį rašė miesto meras Nerijus Cesiulis.  Anot jo, derybos su platformą valdančia įmone vyko kelis mėnesius.
2022-03-07

„CityBee“ akiratyje – nedrausmingiausi vairuotojai: automatizavo greičio viršijimo stebėjimą ir įspėjimų siuntimą

Nuo šiol smarkiai greitį viršijantys „CityBee“ automobilių vairuotojai sulauks automatinių skambučių, įspėjančių apie galimas skaudžias nesaugaus vairavimo pasekmes ir raginančių kelyje elgtis atsakingai. Bendrovės teigimu, tokių priemonių efektyvumas yra didelis – įspėjus greitį tuoj pat sumažina daugiau nei pusė nedrausmingų vairuotojų.
2022-02-14

Vilniaus rajone pasidarbavo ilgapirščiai – paliko „CityBee“ automobilį be ratų

Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje pasidarbavo ilgapirščiai – vagys nuėmė visus keturis mašinos ratus ir paliko ją stovėti ant tuščių plastikinių dėžių. Didžiojoje Riešėje, Molėtų gatvėje, netoli Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčios esančioje aikštelėje sekmadienį pastebėtas automobilių dalinimosi paslaugą „CityBee“ teikiančios įmonės mašina „Toyota Yaris“ be visų keturių ratų.
REKLAMA
Nuotraukos: Red Bull Content Pool  Nuotraukos: Red Bull Content Pool

Paaiškėjo 33 nutrūktgalvių komandos, kurios pasiryžo nekasdieniam žiemos nuotykiui!

Vasario 26 dieną, jau trečią kartą vyks vietinių nuotykiautojų varžybos pavadinimu „Red Bull Jump&Freeze”. Juk skrydis savadarbėmis rogėmis į baseiną nuo Liepkalnio pakalnėje įrengto tramplino tikrai yra nuotykis, ir jį patirti norėjo net 46 komandos! Vietos visiems neužteko, tad fanai ir teisėjų komisija padėjo organizatoriams atrinkti 33 įdomiausias rogių idėjas iškėlusias komandas. Per kiek daugiau nei savaitę trukusį balsavimą paaiškėjo publikos numylėtiniai.
2022-01-24

Per reidą Vilniuje siautėjo „CityBee“ vairuotojai: sustabdyti ispanai net bandė sprukti

Naktį Vilniaus kelių policijai per reidus įkliuvo mažiausiai keturi girti vairuotojai. Pylimo gatvėje buvo sučiupti trys girti vairuotojai su „CityBee“. Vieno automobilio ekipažas bandė sprukti – kol pareigūnai bendravo su sulaikytu vairuotoju, į jo vietą atsisėdo keleivis ir bandė nuvažiuoti. Už šimto metrų sustabdytam vyriškiui gresia baudžiamoji byla: jis įpūtė net daugiau nei pirma sustabdytas jo draugas.

„CityBee“ kartu su JAV bendrove „Qibus“ pristatys nuotoliniu būdu valdomą automobilį

Technologija, kurią šiandien Lietuvos gatvėse pristatė „CityBee“ kartu su JAV bendrove „Qibus“ iš esmės keičia daugiau nei šimtmetį egzistuojančias pasaulines transporto eismo tradicijas. Tai išmanioji automobilių valdymo technologija, kurią įdiegus į „CityBee“ automobilį šį tapo galima valdyti nuotoliniu būdu. „CityBee“ naują technologiją jau vieni pirmųjų pasaulyje išbandė miesto gatvėse.
2021-10-22

„CityBee“ žada naujovę: automobilius bus galima valdyti per nuotolį

Trumpalaikės automobilių nuomos platformą „CityBee“ valdanti „Prime Leasing“ žada į Lietuvą jau kitą savaitę atgabenti naują nuotoliniu būdu valdomų automobilių technologiją.   Bendrovės atstovai teigia, jog tokie automobiliai galėtų vežti keleivius ir krovinius, įskaitant jūrų bei oro uostus.  „Esame vieni automobilių dalijimosi rinkos lyderių Europoje, tačiau norime ir toliau tobulinti „CityBee“ paslaugą.
Aktualijos 2021-09-15

Pusmetis po „CityBee“ duomenų nutekinimo: policija dar vykdo tyrimą, o klientai skandalą jau pamiršo?

Prieš daugiau nei pusmetį Lietuvos verslą supurtė skandalas. Tuomet į „CityBee“ sistemas įsilaužę programišiai pavogė ir internetiniuose forumuose išplatino daugiau nei 100 tūkst. įmonės klientų duomenis. Tuomet į situaciją sureagavo Lietuvos politikai, šalies prezidentas. Nukentėję klientai liejo savo pyktį ir žadėjo įmonę paduoti į teismą. Praėjus keletai mėnesių nuo skandalo – tyla. Apie vykstančius procesus nieko viešai neskelbia nei tyrimą vykdantys policijos pareigūnai, nei pati įmonė.
Aktualijos 2021-09-12

Girtutėlis „Citybee“ vairuotojas sostinėje sukėlė avariją: staigiai paspaudė stabdžius

Penktadienį vakare Vilniuje girtas „Citybee“ automobilio vairuotojas sukėlė avariją. Pirminiais duomenimis, „Toyota CH-R“ automobiliu, kuris priklauso „Citybee“ įmonei, važiavęs asmuo Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankryžoje sukėlė avariją – prie šviesoforo staigiai paspaudė stabdžius, nors degė žalias šviesoforo signalas. Dėl tokio girto vairuotojo manevro iš paskos važiavęs „Volkswagen Polo“ automobilis, vairuojamas moters, rėžėsi į „Toyotos“ galą.

Girtas vairavęs ir 26-erių merginą pražudęs Raimundas Savukynas kalės 6,5 metų

Girtas prie „CityBee“ automobilio vairo sėdęs ir per avariją merginą pražudęs vairuotojas nebus teisiamas už tyčinę žmogžudystę. Tačiau už netyčinį nusikaltimą nuteistas vairuotojas vienas turės atlyginti žalą nukentėjusiesiems. Automobilį išnuomojusi bendrovė dėl avarijos nekalta ir už žalą atsakingas tik pats vairuotojas, nusprendė Aukščiausiasis Teismas.

„Bolt“ pristato automobilių dalijimosi paslaugą: šiemet investuos 20 mln. eurų

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ pradeda testuoti automobilių dalijimosi paslaugą „Bolt Drive“. Naujoji paslauga vartotojams leis išsinuomoti automobilį trumpoms kelionėms ir bus prieinama pagrindinėje „Bolt“ programėlėje. Nors artimiausiu metu pilotinis projektas bus išbandomas tik Estijoje, įmonė į šios paslaugos plėtrą Europoje šiemet investuos 20 mln. eurų.
2021-05-06

NKSC: „CityBee“ duomenys galėjo būti paviešinti dėl netinkamo administravimo

„CityBee“ vartotojų duomenys galėjo būti paviešinti dėl netinkamo debesijos paslaugų administravimo, trečiadienį pranešė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC), baigęs kibernetinio incidento tyrimą. Šio tyrimo ataskaitą centras perdavė tyrimus dėl įvykio tęsiantiems Policijos departamentui ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.
Aktualijos 2021-03-24

Valstybė skyrė 11,6 tūkst. eurų ieškiniui dėl „CityBee“ skandalo

Teisingumo ministerija skyrė beveik 11,6 tūkst. eurų grupės ieškiniui automobilių dalijimosi bendrovei „CityBee“, kurios 110 tūkst. klientų duomenys buvo nutekinti internete. „CityBee“ atvejis šiandien yra itin jautrus klausimas – nukentėjusiųjų skaičius didelis, o ir įvykis neturi precedento. Tinkamas ir lygiavertis vartotojų interesų atstovavimas ginčuose yra valstybės pareiga“, – akcentuoja teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Ministerija skyrė iš viso 46,3 tūkst.
2021-03-15

Užfiksavo neeilinį vaizdą – „Citybee“ automobilis stovėjo be ratų

Skaitytoja Sandra pasidalijo nuotrauka, kurioje užfiksuotas nelaimėlis „CityBee“ automobilis be ratų su prierašu „miklios rankelės pasidarbavo“. Internautai juokauja, kad kažkam prireikė žieminių padangų už lango vėl iškritus sniegui, kiti šmaikštavo, kad tai susiję su „CityBee“ neseniai pavogtais vartotojų duomenimis. „Imu ir važiuoju. Viskas čia liuks“, – šmaikščiai pašiepė įmonės šūkį Marius. „Nežinojau, kad ratus galima išsinuomoti“, – stebėjosi Rasa.
Aktualijos 2021-03-12

Į „CityBee“ vadovo Kaikario paskyrą įsilaužė programišiai: „Kaip tai atsitiko? Sunku pasakyti“

Pirmadienio rytą „CityBee“ vadovo Kristijono Kaikario „Facebook“ paskyroje pasklido melagiena apie neva lengvą būdą praturtėti. Pats automobilių dalijimosi įmonės vadovas tikina, kad į jo paskyrą buvo įsilaužta. Melagingos naujienos antraštė skelbė apie Arvydą Sabonį, kuris visiems neva dovanoja finansinę sėkmę. Kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius tikina, kad vienintelė „dovana“, kurią galima gauti iš tokio puslapio – paskyros netekimas.

Prie aljanso ieškinio „CityBee“ prisijungė apie 900 žmonių

Prie vartotojų aljanso ieškinio automobilių dalijimosi bendrovei „CityBee“, kurios 110 tūkst. klientų duomenys buvo nutekinti internete, jau prisijungė apie 900 žmonių. Ieškovus telkianti advokatė sako, kad duomenis praradę „CityBee“ vartotojai pasakoja apie jų duomenų panaudojimo atvejus, tačiau norintys bylinėtis taip pat perspėjami apie pasekmes.
Aktualijos 2021-03-03

Policija apie nutekintus „CityBee“ ir kitų bendrovių duomenis: mato riziką dėl vairuotojų pažymėjimų klastojimo

Policija perspėja, kad vasario 16 dieną nutekėję „CityBee“ duomenys gali sukelti pavojų, kad pasinaudojant vairuotojų pažymėjimų duomenimis gali atsirasti dokumentų klastojimas. Šiuo metu į policiją kreipėsi 169 asmenys, tikinantys, kad jų duomenys buvo pavogti. Policijos teigimu, duomenų, kad nutekinta informacija buvo panaudota vykdant nusikaltimus – nėra.
Aktualijos 2021-02-24

„Citybee“ nesusikalba su kibernetinio saugumo specialistais: esą, bendrovė trukdo tyrimui

Programišių taikiniu virtusi bendrovė „Citybee“ nesusikalba su kibernetinio saugumo specialistais. Bendrovė, anot Krašto apsaugos ministerijos, nesutinka pasidalinti duomenimis, kurie padėtų išsiaiškinti, kaip tiksliai programišiai pavogė gyventojų elektroninio pašto adresus, slaptažodžius ir kitą svarbią informaciją, „Citybee“ tokios kritikos nesupranta, aiškina, kad visą reikiamą informaciją specialistams pateikę.
Aktualijos 2021-02-23
Į viršų