Problema – ir nenorintieji skiepytis: vakcinos atsisako ir gydymo įstaigų darbuotojai

Prasidėjus vakcinavimui nuo koronaviruso kyla problemų ne tik dėl bandymo skiepytis be eilės. Skiepų atsisakantys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai rizikuoja ne tik savo, bet ir kolegų sveikata.

Nesiskiepija greitosios medicinos pagalbos vairuotojai

Kol vieni kariauja už teisęs ir galimybę skiepytis, kiti skiepus ignoruoja.

Nesiliauja žinios apie nustatomus naujus COVID-19 ligos atvejus Biržų ligoninėje ir poliklinikoje.

Praėjus pirmajam šių įstaigų darbuotojų skiepijimui liko ir tokia galimybe nepasinaudojusių. Tai ne tik koronavirusu jau persirgę ar dėl tam tikrų aplinkybių (buvimo izoliacijoje) nevakcinuoti minėtų įstaigų žmonės.

Žinios apie susirgusius medikus ir su jais dirbančius kolegas neramina, nes užkratas vis užfiksuojamas, sergančiųjų nemažėja. Sausio 12 dienos duomenimis, Biržų rajone nustatyta 12 koronaviruso atvejų, tarp jų ir poliklinikoje.

Susirgo ir vienas poliklinikai priklausančios Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos vairuotojas – sanitaras. Jis – vienas iš tų, kurie abejojo dėl skiepijimosi ir nebespėjęs persigalvoti nepasiskiepijo. Yra ir kategoriškai atsisakiusiųjų tą daryti, ir šiuo metu su sergančia antrąja puse esančių izoliacijoje.

Koronavirusas jau ne pirmą kartą „atakuoja“ minėtą GMP tarnybą, kuri dėl infekcijos rajone plitimo turi ypač daug iškvietimų. Asmeniniais sumetimais skiepytis atsisakančių kolegų elgesys pavojingas ne tik jiems patiems ar šeimos nariams. Užsikrėtus vairuotojui grėsmė kyla jo komandos nariams, pastarųjų šeimoms bei visam GMP skyriaus darbo organizavimui.

Situacijos rimtumą supranta GMP skyriaus administratorė Zita Burbulienė, tačiau, anot jos, komentarą teikti turėtų darbdavys – poliklinikos vadovas arba jo pavaduotoja.

Z. Burbulienė ne sykį yra akcentavusi ypatingą direktoriaus Leonido Sologubovo dėmesį GMP skyriui. „Tokio gero direktoriaus dar nesame turėję“, – yra tvirtinusi administratorė.

REKLAMA

Redakcijos žiniomis, GMP darbuotojai visi gauna priedus už rizikingą darbą koronaviruso grėsmės sąlygomis.

Žinantieji, kad didelius priedus prie atlyginimo gauna ir vairuotojai, kurių dalis atsisako skiepų, tokį elgesį vertina gana griežtai. Anot jų, žmogaus negalima priversti skiepytis, tačiau tą daryti bijantis asmuo tokiu atveju turėtų rinktis kitą, mažiau pavojingą darbą.

„Jeigu norima gauti ir didesnį atlyginimą už padidinto pavojingumo sąlygas, tai turėtų būti ir atsakomybė didesnė. Arba yra kita išeitis – saugesnis kitas darbas“, - mano vienas iš ŠR pašnekovų.

Poliklinikos direktorius atostogauja. ŠR apie situaciją klausė poliklinikos direktoriaus pavaduotojos Jurgitos Augustinavičienės.

„Mūsų darbuotojams leidžiame nesiskiepyti tik tuo atveju, jei asmuo yra alergiškas bent vienai vakcinos sudedamajai daliai arba jei asmuo skiepijimo dieną sunkiai serga. Prievartos nėra, bet matant šalyje esamos situacijos sudėtingumą bei visų norą kuo greičiau išlipti iš tokių pandemijos gniaužtų, prašome visų mūsų darbuotojų skiepytis.

GMP darbas priskiriamas padidintos rizikos darbui. Todėl žmonių nenorą skiepytis galima traktuoti apie jų nesuvokimą apie situacijos rimtumą bei neatsakingą požiūrį į pacientus ar kolegas“, - sako poliklinikos direktoriaus pareigas einanti J. Augustinavičienė.

Autorius: Alfreda Gudienė


Rašyti komentarą...
N
Nesusipratimas
2021-01-21 18:10:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu skiepyti turi nesioti kaukes, nes gali vis tiek uzkresti kitus, tai apie ka mes kalbame???
Atsakyti
-6

S
Siaubas
2021-01-21 19:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai nuo kada skiepai pasidarė PRIVALOMI?!
Atsakyti
-3

v
va
2021-01-21 18:42:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal paskaitė apie vakcinas rimtų pasaulio mokslininkų nuomones ir žino ką daryti ...
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų