• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per kelis mėnesius Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto poskyrio pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir šiandien teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu įtariami du Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Simno policijos nuovados pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šių metų kovo 29 d. policijoje tyrėju dirbantis A. K. iš Alytaus rajone, Liukslingėnų kaime, gyvenančio ir naminę degtinę gaminančio A. A., pareikalavo  200 litų kyšio. O už tai kad A. A. nebūtų baudžiamas už naminės degtinės gaminimą, pareikalavo jam kas mėnesį mokėti po 100 litų. Mainais pažadėjo perspėti apie galimus kitų policijos pareigūnų patikrinimus.

REKLAMA

Po kovo 29-osios A. K. iš naminės degtinės gamintojo dar ne kartą reikalavo kyšio ir iš viso galimai paėmė 800 litų kyšį.

Prieš šios nusikalstamos veikos padarymo prisidėjo A. K. kolega ─ Simno policijos nuovados patrulis S. Z. Tyrėjai nustatė, kad jisai iš naminės degtinės gamintojo galėjo paimti 700 litų kyšį.

Abiems policijos pareigūnams, kurie priešingai veikė valstybės interesams nei numato LR Policijos veiklos įstatymo 21 straipsnis, pateikti įtarimai pagal LR Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. ─ valstybės tarnautojas ar jam prilygstantis asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus.

Alytaus rajono apylinkės teismo nutartimi A. K. ir S. Z. trims mėnesiams buvo nušalinti nuo pareigų.

Taip pat jiems buvo paskirtos kardomosios priemonės ─ rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų