• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūros atstovai stebisi, kad studentų protestas dėl „gerai besimokančio studento sąvokos“ rengiamas ne prie Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), o prie prezidento kanceliarijos.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento patarėja kultūrai, mokslui ir ugdymui Nerija Putinaitė BNS sakė, kad tokias pasekmes kaip studentų nepasitenkinimą iš tiesų nulemia neatliktas ŠMM darbas - neparengta mokymosi rezultatų vertinimo metodika ir delsimas skatinti aukštąsias mokyklas nustatyti jose ruošiamų specialistų vertinimo kriterijus.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad kai priimtas įstatymas, turi būti parengti poįstatyminiai aktai, kuriems priklauso ir metodika. Ministerija turėjo ją parengti, tad dabar mums kyla nusistebėjimas, kad neprotestuojama prie ministerijos. Kad tokia metodika turi būti parengta, prezidentas išsakė paskutiniame susitikime su ministru, kai buvo kalbama apie kitų metų biudžeto formavimą“, - kalbėjo prezidento patarėja.

REKLAMA
REKLAMA

Anot N.Putinaitės, protestuojama dar ir dėl to, kad aukštosios mokyklos nėra nustačiusios aiškių vertinimo kriterijų.

„Vertinimo kriterijus kiekvienai specialybei turėtų pasitvirtinti aukštosios mokyklos savo viduje. Kai kurie universitetai yra tai padarę. Aišku, jog skiriasi vertinimo kriterijai, kurie turėtų būti taikomi matematikai ar biochemijai. Kadangi protestuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai, veikiausiai viduje universitetas nėra pasitvirtinęs tokių kriterijų ir dėstytojai nežino, į ką orientuotis vertinant besimokančius“, - BNS sakė N.Putinaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, kriterijai negali būti parengti nebendradarbiaujant su universitetais.

„ŠMM turėjo užklausti universitetų apie [vertinimo - BNS] kriterijus iškart po įstatymo priėmimo“, - teigė prezidento patarėja.

VGTU studentai pirmadienį protestu skatins valdžią keisti naują mokėjimo už mokslą tvarką, kurioje jiems labiausiai kliūva „gerai besimokančio studento“ samprata.

REKLAMA

Pagal pavasarį priimtas Aukštojo mokslo įstatymo pataisas už studijas neturėtų mokėti tie studentai, kurių pažymių vidurkis per semestrą yra ne mažesnis kaip 8.

Tačiau, kaip teigia studentai, skirtingai nuo humanitarinių mokslų programų, tiksliųjų mokslų specialistus ruošiančiame universitete dėstytojai puikiais pažymiais nesišvaisto. Todėl, pasak VGTU studentų, pagal dabartinę tvarką mokėti už studijas esą turėtų 4 iš 5 (arba 80 proc.) studijuojančių VGTU. Anot VGTU studentų atstovybės prezidento Justino Krūgelio, dėstytojai dar „neperėjo prie dešimtbalės vertinimo sistemos“.

Studentų protesto akcija turėjo prasidėti pirmadienį 11 valandą 30 minučių prie Prezidentūros, o baigtis - prie Seimo.

Protestu siekiama keisti galiojančią tvarką. Anot studentų, ji negali būti taikoma tol, kol „Lietuvos aukštosiose mokyklose nebus įtvirtinta aiški ir vieninga studijų rezultatų vertinimo sistema“. Studentų nuomone, „gerai besimokančiais studentais“ turėtų būti laikomi visi sesiją be skolų baigę studentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų